Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvadult a kutyánk mit...

Megvadult a kutyánk mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pár infó: még gyerek vagyok úgyhogy ne engem szidjatok.A kutyánk keverék, 11 hónapos. Szoba kutya

A problémám: a kutyám teljesen megvadult. Eddig ,,csak,, akkor támadott amikor evett és el akartuk venni tőle. De mostmár mindenért nekünk jön. Ha leparancsolom az ágyról, ha evés UTÁN (KB.10 perccel) a tálja közelébé megyek. Mindez kb.3 napja kezdődött. Ilyenkor én nagyon megilyedek és elnegyek tőle, lassan, hátrafelé. És megpróbáljuk kitenni az udvarra meg rászólunk hogy mit csinálsz, nem szabad. Ha nekünk támad akkor egy ideig nem vesszük figyelembe. A szomszédok is félnek tőle, mert megugatja őket, morog még vicsorít. A szüleimmel arra gondoltunk hogy lassanként kiszoktatjuk az udvarra és akkor majd talán rájon hogy ő egy alárendelt személy és hogy nem tehet meg bármit. De ha rosszul gondolom akkor javítsatok csak ki. :) nem vagyunk tapasztalt kutyatartók, úgyhogy bőven elkél a segítség. Van a házban 2 gyermek. Már arra is gondoltak anyáék hogy el kell vinni a kutyát nehogy rájuk is támadjon. Nem értem hogy mitől vadult meg. Mondanátok pár tippet hogy mit csinálhatnánk? A sértő kommentektől kíméljetek pls.



2017. márc. 23. 14:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%

ő a főnök, egyáltalán nem tisztel egyikőtöket sem.

Dícséretes, hogy felismertétek, hogy nem ő a hibás, hanem Ti ezért azt gondolom, hogy van remény.

Kutyasuli! Mihamarabb, mert igazából a kutyasuli, a gazdát tanítja, nem a kutyát.

Addig is: [link]

2017. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola! Most!


A kutya azért ilyen, mert ti ilyenné nevelitek. Ha agresszív figyelmen kívül hagyjátok? Attól csak agresszívebb lesz, hisz megerősítitek, hogy ezt megteheti! Elmenekülsz tőle? Persze, hogy akkor egyre gyakrabban fog fenyegetni téged, hisz ezzel minden neki nem tetsző dolgot elkerülhet! Ezt a problémát rendesen le kellene kezelni, ami nektek egyedül nem fog menni, hisz eddig sem ment. A kiszoktatás ebben semmit sem fog segíteni.

2017. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Már nem azért de ugorjak elé amikor támad? Megharapna. Mert te mit csinálnál ha neked menne a kutya? Morog, vicaorít, harap. Szerintem te is ellépnél tőle
2017. márc. 23. 17:10
 14/31 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy mennék el! Hogy ugyan ezt érjem el a sajátjaimmal? Adnék nekik egy olyan büntetést, hogy ilyen többet az eszükbe se jusson. De normális foglalkozással, neveléssel ilyen ki sem alakul. Újra csak mondom, ez nem megvadulás, ez azért van, mert ti ilyenné tettétek.


Csak hogy megértsd: a kutya morog az ételnél, te megijedsz és elmész, vagyis a kutyádnak megtanítod, hogy ha agresszív, te nem fogod zavarni. A kutyát le akarod küldeni az ágyról, ő agresszív, te pedig elmenekülsz. Vagyis megint csak megtanítod neki, hogy agresszióval ezt is elérheti. Láttam már kis yorkit, amelyik azért is harapott, mert a gazdája rá akarta rakni a nyakörvet vagy meg akarta simogatni. És terrorban tartotta a családot. Ez is pont emiatt alakult ki, mert a gazda megtanította a kutyának, hogy agresszióval mindent elérhet.


Azt írod gyerek vagy, így nyilván nem a te dolgod lenne a kutya nevelése, hanem a szüleidé. Ezt a problémát nekik kellene megoldaniuk! Vezesd kérlek őket a képernyőhöz, hogy ők is lássák a kérdést, mert ez főleg nekik szól. Hihetetlen felelőtlenek, hogy a kölyök kutyát ilyen agresszívre nevelik, hogy a gyerekekre is veszélyt jelentsen! Ez csak az ő hibájuk!

2017. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem válaszoltál mennyi séta van egy nap, mennyit fárasztjátok, egy labradornak nagy a mozgásigénye.
2017. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Kizárhatod. De nem megoldás.
2017. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
63%

Azért nem válaszol rá, mert soha nincs sétáltatva... Szobában tartják a labrador keveréket és nincs nevelve.


Sajnos ha minden így marad, akkor idővel harapós lesz és végül egy lánc végén fogja leélni az életét a kutya.

2017. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mert te mit csinálnál ha neked menne a kutya? Morog, vicaorít, harap. Szerintem te is ellépnél tőle"


Mivel pitem van, így nagy gondban lennék, ha így viselkedne...

De a 8 éves kutyám soha nem tett ilyet. Pedig nemhogy a szájában meg a kajájában turkálok, de a fülét is pucolom, amit utál, és a féreghajót is mindig le kell dugnom a torkán, mert nem eszi meg, és víziszonyos létére fürdetni is szoktam...


Ez a kutya számotokra menthetetlen. Keressetek neki új gazdit. Mert ti féltek tőle, és ez nem fog változni. Még ha valami csoda folytán javulna a viselkedése, mindig bennetek maradna a bizonytalanság, bizalmatlanság.

Egy jó kutya-gazda kapcsolatban ez megengedhetetlen. Mind a kutyának, mind a gazdának feltétel nélkül meg kell bízni a másikban. Csak így működik jól a dolog.

És ezt ti nagyon elrontottátok. Ha egy labrador keveréket sikerült így "elvadítani", ráadásul még erősítitek is benne ezt a viselkedést, akkor nektek nem való kutya!!!

2017. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

off

tegnap 15:38 miért lett 0%

kérdezőnek nem tetszett vagy miért?

2017. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Nekem amstaffom van. A kaját amelyik pillanatban ugy gondolom kivehetem a szájábol. Soha nem harapott meg senkit. Ez a helyzet nagyon nem oke. Es nekem ha ilyen lenne a kutyám akkor kutyasuliba vinném.
2017. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!