Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi fel a kutyám a...

Miért eszi fel a kutyám a macska kakit?

Figyelt kérdés
5 hónapos, rendesen van etetve, de lent még is feleszi a kakát, hiába leszidom stb. Félek hogy a gyerekeim elkapnak tőle valami férget! Mit tanácsoltok?
2010. máj. 11. 19:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
És hogyan kell leszoktatni? Rá kiabálok hogy fúj, és szalad vele, nem tudom a szájából kivenni, és nem is akarom! Gusztustalan! Ha nem hagyja abba, inkább megválok tőle, a kisebbik gyerekem 5 éves, nem hiányzik a betegség! Ha elítéltek érte az sem érdekel! A gyerekem az első!
2010. máj. 11. 21:30
 12/21 anonim ***** válasza:
29%

Ne hagyd neki,mert egy macska RENGETEG baktérimuot hordoz magával ami részben a székletével távozik belőle.

Amit ha feleszik a kutya, akkor a kutya testében fognak letelepedni a baktérimuok.

Nem lehet tudni a macska mi ellen van beoltva és nem ér meg kockáztatást.

Ne hagyd neki.

Vitamin van a macska ürlékben?

Ugyan már!

igen,5%vitamin 94%baktérium 1%egyéb

Azért ha mérlegelünk megtudunk egy-két adatot.

Persze ha megeszik egy picit akkor nem fog azzonal belehalni,férre értés ne essék.

2010. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha látom hgy szaglássza akkor nem hagyom h megegye , napi 4 órát min suliban vagyok +az esti alvás szóval nem tudom róla leszoktatni , nem elég ha néha-néha rászólok azzal semmire sem megyek...Am csak akkor eszimeg (enná mert ugye ilyenkor látom) amikor látja h a macs végzi a dolgát , am ha nem veszi éppen észre akkor már nem is eszi meg.
2010. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

Az én labim is eszi. Azt mondta a doki, ez normális, ha lány kutya, mert dolgoznak benne az anyai ösztönök, és a normális anyakutya eltülteti a kölyke nyomát. Jelen esetben a labim a macskát a kölykének nézi, ezért eltakarítja a nyomát az idegen ragadozók elől. :)

Egyébként a macska kaksijának íze attól függ, mivel eteted. Ha macskakajával, akkor nem csoda, hogy a kutya rá van kattanva, mert az érzik a székleten is, vagyis a kutyának ez guszta.

Nekem doki azt mondta, nem kap el semmit a kutya, ha egészséges a macska, a gyerekeid pedig nincsnek veszélyben, ha rendesen betartják a kutya körüli higéniás előírásokat, mint pl. gyakori kézmosás. :)

2010. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Azért eszi meg,mert magas a fehérje tartalma.A toxoplazmától fosóknak üzenem:A nyers húsban,a földben,a mosatlan zöldségben,gyümölcsben is ott van!Az ilyesmi után előbb nyúlsz a szádhoz,mint macskaszaros kézzel.Amúgy az esetek többségében nem is tudják,de túl esnek a fertőzésen.A toxoplazma csak akkora mumus amekkorát csinálsz belőle!Ilyenkor jusson eszedbe,vannak női állatorvosok is!
2010. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%
A macska kaki kinn van. A kutya 5 hónapos, ezért gondolom még pórázon van. Hogy a fenébe nem lehet figyelni, nézni, miközben szaglászik, és rászólni, leszidni, amikor a szája közeledik a kaki felé? Leszidod, és egyszerűen elhúzod. Ennyi!
2010. máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Úgy hogy gondolom nem a lakásban tartja a kutyát mint én sem....
2010. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád elsazalad akkor sétáltasd pórázon amíg meg nem neveled! Eszedbe sem jutott? Nagy ész kell hozzá! Amúgy meg undorító dolog egy ártatlan állatot kidobni a te bénaságod miatt... Ja és adjál neki minőségi ennivalód, ne csepit meg házikaját és akkár talán nem kell neki sz*rt zabálni...
2010. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A kutyám Belcando, és Proplán kutyatápot kap, nem gagyit, és házikosztot! A béna pedig te vagy,nyomoronc!
2010. máj. 12. 15:53
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Lehet de az én kutyám csak egyszer evett macska kakát amikor 3 hónapos volt, aztán meg lett nevelve. :) Sőt ennél sokkal nehezebb dolgokat is tud és eszembe sem jutna elpasszolni. Valamit mégiscsak tudhatok. És a gyerek nem mentség, a nővéremnek kisgyereke van + 4 kutyája és ha nem is profin de mind normális és nem eszik kakát...
2010. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!