Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a véleménye a póráz...

Kinek mi a véleménye a póráz nélküli sétáltatásról?

Figyelt kérdés
Csak érdekel mások véleménye. Kutyusommal sokat járunk kutyaiskolába de a mai napig nem engedem el még véletlenül sem póráz nélkül ahol tudom hogy lehet más kutya.(ismeretlen kutya). Azért írom ezt le mert tényleg sokan nem értenek az állattartáshoz de abszolút semmit, és belegondolok mindig hogy hogyan be lehet pánikolva néhány ember mikor más kutyája oda fut az ő kutyájához. De részben meg is értem. Ha az idióta gazdára nem hallgat a kutyája ha visszahívja hogy ne menjen oda más kutyájához akkor mi a frászért kell elengedni?? Nem értem meg. Aztán mi van ha valaki a kutyáját elengedi, az oda megy más kutyájához aztán megharapja mert az mondjuk nem szocializálódott?? Sokan azért tartanak csak kutyát mert sok a betörés arra, biztonságosabb környezetben érezzék magukat a kutya jelenlétében, stb. Mármint én mindig ezt hallom mindenkitől. Körülbelül minden második háznál ez van. Őket nem érdeklik mi van a kutyájukkal csak úgy van. Bosszantó de mindig találkozni ilyennel. Visszatérve a kérdésre... Valaki írja le nekem hogy miből gondolja azt bárki is más idegen kutyájáról hogy az nem fogja majd megkapni? Továbbá minek engedi el ha nem tudja visszahívni? Utálom az ilyet de komolyan.

2017. márc. 25. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Iszonyatosan felek a kutyaktol mivel tobbszor tamadtak mar meg . Ugyhogy nemhogy a porazat tennem kotelezove, hanem meg a szajkosarat is! Mondjuk minden 10kg feletti kutyara (ennel kisebbek tuti nemtudnak megolni)
2017. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
nem pont értem miről írsz, én nem más kutyák miatt engedem el a kutyám hanem azért hogy szabadon mozoghasson.
2017. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
24%

Teljesen igazad van. Én sem támogatom a póráz nélküli sétáltatást, főleg nem nagy testű kutyáknál. Az oké, ha egy olyan kutyát szabadon hagy egy kis időre, amelyik még táskában is elfér, mert azt akármikor fel tudja kapni.

Másik dolog, hogy én is gyakran megyek a városban és látom, hogy póráz nélkül sétáltatnak. Na de városban hogy??? Akármikor kiléphet a kutya akár egy autó elé, arról meg aztán nem is beszélve, hogy akárkit megharaphat. Én még néha akkor is félek amikor mondjuk egy farkaskutyát sétáltatnak pórázzal de szájkosár nélkül. Azt is nagy ivben kikerülöm.

2017. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%

#1 nálad nagy bajok vannak. Vicces vagy :"D


Én póráz nélküli sétáltatásért pénzbírságot szabnék ki. 10-40 ezerről lenne szó. Egy év alatt hirtelen minden kutyára póráz kerülne

2017. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Engem gyerekkoromban sok kutya megharapott, ezért én NEM félek a kutyáktól. Engem nem zavar, ha behívható kutyát póráz nélkül sétáltatnak.
2017. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Póráz nélkül sétáltatok, mondjuk nem városközpontba, de ott is elvinném simán. A kutyám, ha nem engedem nem megy más kutyához, akármikor akarmiről lehívható. Nem megy oda se emberhez, se állathoz. Macska kergetesre is engedélyt kér. Nem érdekel ki mit gondol, majd ha esetleg ránéz a kutya és akár 2 lépést is tesz felé, akkor lehet ijedezni. Ha megbüntetnek, hát megbüntetnek, tudok vele együtt élni, a közteresek úgyis csak a tilosban parkolással vannak elfoglalva. 50 kg fekete Cane corsorol beszélek :)
2017. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem kedvelem a kutyákat, leginkább a gazdák miatt. Nem egyszer jött oda hozzám idegen kutya aki puszta haverkodásból összeugrált, megnyalt. A gazda meg látva hogy próbálok hátrálni mosolyogva közölte, hogy nyugi nem bánt. Azt látom, ettől függetlenül nem akarom magamon tudni egy idegen állat nyálát, szőrét, a mancsain hordozott koszt.
2017. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

A véleményem, hogy póráz nélkül olyan sétáltassa a kutyáját, akinek a kutyája:

- mindenképpen behívható

- nem veszélyes sem másik kutyára, sem emberekre.

Ha fentiek igazak, akkor nincs gond. Csak sajnos nem mindenkire igazak.

Én sétáltatok póráz nélkül, olyan helyeken, ami kimondottan kutyás hely, sokan járnak oda sétáltatni. Legtöbben szintén póráz nélkül. Ha pórázos kutya jön szembe, annak általában oka van (vagy a kutya agresszív , vagy a gazdi nem bízik benne), pórázos kutyához nem engedjük oda, pláne kérdés nélkül a saját kutyát. Ez egy íratlan szabály.

2017. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

A póráz nélküli séta jó dolog, ha meg lehet bízni a kutyában. Sajnos sok ember van, aki a simlis, szófogadatlan kutyáját elengedi, nem tudja sz íratlan szabályokat, kellemetlenségeket okoznak. De erről sem a kutya tehet.


Igyekezni kell megtanítani a kutyát, csak engedéllyel mehet oda bárkihez, kutyához, emberhez, be lehessen hívni. HA ezek megvannak, nem értem a kiakadást. Sok kutya van, mely úgy sétál, hogy le sem szar, rád se pillant, elmegy melletted. De ez gondolom véletlenül se tűnik fel...

2017. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Értem mit akar a kérdező. Ha a kutyámat el lehetne engedni én sem biztos tenném ezt, mert oké, a tied nem bánt. De ha a másik igen? Odamegy barátkozni aztán megharapják. De ezt persze el lehet érni, hpgy csak engedéllyel mehet oda. Sajnos nálunk ez nem játszik.
2017. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!