Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a véleménye a póráz...

Kinek mi a véleménye a póráz nélküli sétáltatásról?

Figyelt kérdés
Csak érdekel mások véleménye. Kutyusommal sokat járunk kutyaiskolába de a mai napig nem engedem el még véletlenül sem póráz nélkül ahol tudom hogy lehet más kutya.(ismeretlen kutya). Azért írom ezt le mert tényleg sokan nem értenek az állattartáshoz de abszolút semmit, és belegondolok mindig hogy hogyan be lehet pánikolva néhány ember mikor más kutyája oda fut az ő kutyájához. De részben meg is értem. Ha az idióta gazdára nem hallgat a kutyája ha visszahívja hogy ne menjen oda más kutyájához akkor mi a frászért kell elengedni?? Nem értem meg. Aztán mi van ha valaki a kutyáját elengedi, az oda megy más kutyájához aztán megharapja mert az mondjuk nem szocializálódott?? Sokan azért tartanak csak kutyát mert sok a betörés arra, biztonságosabb környezetben érezzék magukat a kutya jelenlétében, stb. Mármint én mindig ezt hallom mindenkitől. Körülbelül minden második háznál ez van. Őket nem érdeklik mi van a kutyájukkal csak úgy van. Bosszantó de mindig találkozni ilyennel. Visszatérve a kérdésre... Valaki írja le nekem hogy miből gondolja azt bárki is más idegen kutyájáról hogy az nem fogja majd megkapni? Továbbá minek engedi el ha nem tudja visszahívni? Utálom az ilyet de komolyan.

2017. márc. 25. 19:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A mi befogadott kutyánkat elengedem pórázról, a falun/városon kívül, de ha jön állat/ember/jármű akkor megfogom, mert vannak problémái viselkedés terén... zárójelben jegyezném meg, h ez fullra nem az én hibám, h nincs szocializálva, így kaptam meg, es kutyasuliban is voltunk...
2017. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 kutyám van, az egyik nem szereti a többi kutyát (főleg a kistestűeket és szukákat, igen voltunk vele suliban, szoktatással jól viseli őket, de nem tudom elvinni a környék összes kutyáját 5-6 sétára, hogy összeszokjon az enyémmel). Éppen ezért, ha olyan helyen vagyunk, ahol előfordulhatnak kutyák, mindig flexin viszem, de mielőtt valaki leszólna, hogy szétszakítja, meg mittudomén, pórázon tökéletesen kontrollálható, nem megy oda senkihez sem. De nyilván próbálom olyan helyekre vinni, ahol szinte biztos, hogy nem találkozom kutyásokkal, és ott elengedem, abszolúte letiltható mindentől, mint írtam, csak a kistestű kutyákkal van baj.

Viszont nyilván találkoztunk már mi is ilyenekkel, amikor a gazdi 200-300 méterre a kutyától "sétáltatja" azt. Nemrég pl. Tisza parton egy öreg bácsi sétáltatott ily módon egy kistestű, valamilyen terrier keveréket. Én magamhoz hívtam a problémás kutyámat, és lefektettem a földre, és befogtam a száját (ilyenkor abban bízok, hogy a másik nem agresszív, ez szerencsére nem volt az, csak haverkodni akart... A bácsi meg, úgy gondolta, hogy ez tök jól van, szóval fogta magát, és lement lépcsőn a vízhez... Elképesztő milyen emberek vannak!

De egyébként sok ilyen van, a kistestű nyugdíjasok által sétáltatott kutyákról meg ne is beszélve, mert oldalakat lehetne írni róluk. Pár példa, ha valaki olvasgatni akar: kezdett már el kergetni (mármint a kutya, nem a néni :D) csivava, miközben én bicajoztam (egy forgalmas bicikliúton voltam, ahol sok a babakocsis, gyerek stb is), utcabeli kutya próbált már bókán harapni, amikor elmentem mellette (a néni szerint csak játszani próbált), de olyan is volt már, hogy barátnőmmel padon ültünk, fagyit ettünk, és odajött hozzánk egy kutya, és megpróbálta elvenni azt tőlünk (a gazda éppen valaki mással beszélgetett)

Egyébként erre egy tök jó megoldás lenne az, amit Németországban csinálnak. Ott egy vizsgát kell letenni, ami, ha sikeres, kapsz egy papírt amivel engedélyezett a kutya póráz nélküli sétáltatása.

2017. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Nyammogi ***** válasza:
100%

Nekem egy menhelyről mentett, régebben utcán élő rodéziai ridgeback szukácskám van, aki már ide s tova 2 éve él velünk. Hiába a kertes ház, még éjszaka is bent alszik, bámulatosan emberközpontú.

Nem jártunk vele kutyaiskolába, holott megtehettük volna. Pusztán nála a szeretetalap trénelés nagyobb hatékonyságúnak bizonyult, mint a jutalomfalattal való "oktatás". Nem szokott pórázon sétálni, bár azért nálam van, viszont ha egyet füttyentek szoborrá dermed, ha azt kérem, visszajön, minden hezitálás nélkül, akármilyen zavaró tényező dacára. Nevelés kérdése.

2017. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csak a véleményetek érdekelt erről. Azért is voltam kíváncsi mert egyszer elvittem kutyámat sétáltatni majd szembe jött velem egy ismerős a kutyájával póráz nélkül. Kertem hogy fogja meg, nagyobb volt az én kutyámnál jóval, kicsit meg ilyedt tőle de nem fogta meg. Az én kutyám nyugodt volt de féltem kicsit hogy a másik meg e fogja kapni. Odarohant az ostoba nő kutyája majd az enyémet megkapta... Szerencsére nem lett baja de nagyon megijedtem. Hiába szóltam előtte mielőtt odajött hogy fogja meg, de nem tette. Azt mondta nem bánt. Az apjának a.... :) ezért voltam kíváncsi a válaszaitokra. Szerintem nem korrekt elengedni egy nem beszámítható kutyát. Sok a felelőtlen és az én ártatlanok szívja be persze...
2017. márc. 26. 18:05
 15/16 A kérdező kommentje:
*ártatlanom
2017. márc. 26. 18:06
 16/16 anonim ***** válasza:

Már nem aktuális, de azért válaszolok.

Az én kutyámat reggel, 7 körül elviszem egy 30 perces sétára, ahol viszem a pórázt, de amúgy el van engedve, mivel nincs sok ember, bár engedély nélkül nem megy oda egy emberhez se. Délután 4 körül van mégy egy séta, olyankor flexin van, de réten elengedem. Ha valaki miközben megyünk ott sétál, és látom, hogy bizonytalan, akkor póráz, sőt, még le is ültetem. Szájkosarat soha nem rakok rá. Este pedig fél hét körül elviszem még egy sétára, pórázt viszek, amúgy szabadon van. Simán behívható, engedéllyel csinál mindent.

2017. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!