Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem kapta meg az...

A kutyám nem kapta meg az összes oltását még. Miért mondja mindenki, hogy vihetem sétálni?

Figyelt kérdés

Igaz, mi elegge eszakon elunk Europaban es itt mindenki azt mondja, hogy nincsenek bolhak az eghajlat miatt.

Kullancs bezzeg van dögivel!)

Ahogy latom, az oltasokat sem ugy kapjak a kutyak, mint Magyarorszagon, mert mikor elhoztam a tenyesztotol csak egy oltasrol volt beragasztva matrica a papirra, ami tobb betegseg ellen is tartalmazta a hatoanyagot. 8hetesen hoztam el es azt az utasitast kaptam, hogy a kovetkezo es egyben utolso oltasra egy honap mulva kell vinnem.

Raadasul mindenki azt mondja, hogy vigyem le nagyon surun, hogy gyorsan szobatiszta legyen, de mikor erre azt mondom, hogy nincs meg minden oltasa, mindenki csak azt valaszolja, hogy az nem baj, a lenyeg csak az, hogy ne engedjem mas kutyakat udvozolni.

Ti m it gondoltok?

Mar legalabb 10szer kerdeztem vissza minden embernek, hogy ebben mi a logika, hiszen a tobbi kutya is a foldrol erintkezhet a betegseggel, igy az en kutyamnak sem kell feltetlenul egy masik ebbel erintkeznie, eleg csak a foldrol felkapnia valamit.

Erre meg soha nem kaptam valaszt!!! Meg a tenyeszto is ugyanezt mondta, amit itt mindenki: Vinni szabad, mas kutyakkal talalkozni nem.


2010. máj. 12. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Igen,én is úgy tudom,hogy amíg nincs meg az összes oltása addig egyáltalán nem szabad kivinni.Az utolsó oltás után is egy hétig/amíg nem véd az oltás/ először csak a betonra szabad letenni fűbe még nem mehet.Szerintem érdemes kivárni,biztos ami biztos.
2010. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Nekem egy Yorkim van,és nekünk nem hagyta az állatorvos levinni az összes oltásig,sőt,miután megkapta az utolsót,még mondta,h vagy 3-4 napig ne vigyük le,mert bármit felszed a kutyus a földről,és megeszi,nem egészséges.
2010. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
sztem. ne vidd ki még serhova,legfeljebb ha nem kapja meg az ootásokat,akkor viheted a kukába!! :) ;)
2010. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hat en is ettol felek sajnos, de az a helyzet, hogy az elso naptol fogva hogy megvan a kutyus, viszem setalni es mindent a szajaba vesz. Nem csodalkoznek, ha valami baja esne, vagy akar mar meglenne a baj.

Most azt tervezem, hogy egy allatorvostol kerek tanacsot, mert hiaba mondom mindenkinek, hogy szerintem hulyeseg, amit mondanak, senki nem erti, mirol beszelek es nem hisznek nekem. Nagyon merges is vagyok emiatt.

Koszi a valaszokat!

2010. máj. 12. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Nekem most 4,5 honapos a kutyusom s nekem az mondták le lehet vinni, mivel az első oltásait megkapta a többi már csak emlákeztető jellegű. Vannak olyan kutyabetegségek amiket ha leviszed, ha nem akkor is elkaphatják hiszen ez "bennük" van ,csak a kutya immunrendszerétől függ hogy észreveszed e vagy sem.. -Sz-
2010. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Az első oltással valami védettség kezd kialakulni. Nagyon sok orvos úgy véli, azzal, hogy kiviszed, az oltás hatóanyagai, az immunrendszer jobban kezd dolgozni, mert hatások érik. Udvaron élő kutyáknál szinte mindegy, viszed-e,vagy sem, hiszen az udvarba bekerülhet macska, süni, stb. Te is az utcáról bevihetsz bármit.

Nyílván nem szabad megengedni ,hogy akármit felszedjen az utcán. Érdemes még ilyen korán sok kutya által látogatott helyeket is elkerülni. Eleinte elég csak a dolga elvégzésére szánt ideig kint lenni vele.A közös játék valóban csak az összes oltás után jöhet.

2010. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Ne magyar oldalon érdeklődj, hanem abban az országban, ahol élsz. Én is Hollandiában élek, és tök más szabályok vannak, mert mások a betegségek, más a kutyatartási kultúra, stb. Nálunk is kiviszik már az 5-6 (!) hetes kutyákat is a parkba, és az ég világon semmi bajuk nem lesz. Talán mert itt minden kutya be van oltva, más a fertőzésveszély, stb. Ezt egy Magyarországon élő ember, talán még állatorvos sem fogja tudni megérteni, csináld úgy, ahogy nálatok szokás, akkor nem lesz baj.
2010. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vidd ki... Ma már nem divat elzárva tartani. Egyrészt ez egy fontos fejlődési szakasz. Másrészt: gondolj bele hány kutya van akinek egyáltalán nincs oltása és kint van az utcán? És mégsincs semmi baja! Vagy pl ott a tenyésztő. Van neki több felnőtt kutyája, gondoldom kiviszi őket! Aztán azok bejönnek és találkoznak a kölykökkel... És nem hiszem hogy előtte lefertőtleníti őket. Aztán hiába nem viszed ki, akár a cipőddel is beviheted a betegséget!
2010. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!