Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek Tv-ben...

Mi a véleményetek Tv-ben reklámozott kutyatápokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Biztosan vannak itt olyan emberek, akik jobban értesültek mint én. Ebben a témában készítek egy referátumot, és érdekelne, hogy ti mit gondoltok azokról a tápokról, amiket a tv-ben reklámoznak. Mindent írjatok le, ami eszetekbe jut erről! :) Előre is köszönöm!


2010. máj. 12. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedigree, Draling, Chappi ...stb....!

Semmit nem érnek , nagyon drágák , méis tele vannak mindenféle szeméttel !

2010. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a véleményem?

Rakj egymás mellé mondjuk egy Pedigree-t meg mondjuk egy Acanát. Aztán olvasd el mind a kettőn az összetevőket és a beltartalmi értékeket. :) Szerintem ezek után nincs miről beszélnünk.

2010. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Állítólag szarok,de hát mindenki azt veszi meg amit a pénztárcája megenged :)
2010. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Valóban, sokkal kevésbé tartalmasak a TV-ben mutogatott tápok. Viszont néha azok is jól jöhetnek; pl, ha jól tudom, a gyorsan nyúló, nagy testű kölyökkutyát érdemes egy kevésbé "felturbózott" táppal etetni (biztosítva mellé a szükséges vitaminokat, tápanyagokat), mert a gyors növekedés következtében előfordulhat, hogy csípő vagy könyök izületi diszplázia alakul ki a kutyánál (az izületei és a csontjai nem megfelelően illeszkednek).
2010. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nekiállok másodjára is (az első verzió elszállt)!

A TV-s tápok (Pedigree, Chapi, Friskei-s, stb.) főként olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek nem hogy a kutyának nem hasznosak, de még szerintem a környeztre is veszélyesek :). Na jó, viccet félretéve.

Ezek a tápok nem tartalmazzák azokat a megfelelő arányú összetevőket, amelyek egy kutya megfelelő fejlődéséhez szükségesek. Sok olyan felesleges, sőt bizonyos szempontból káros anyagot is tartalmaznak, amiktől a kutyából allergiás reakciót válthat ki, bőrbetegségekre hajlamosíthat, és még rengeteg egészségügyi probléma felvetődését segítheti elő. Félreértések elkerülése végett: NEM EZEK A TÁPOK OKOZZÁK, DE HAJLAMOSÍTANAK!

Volt szó a nagytestű kutyákról. Náluk kiemelkedően fontos a prémium táppal való etetés. A táp viszont mindig csak az alap. Egy jó alapra lehet építeni. E mellett fontos egyéb vitaminok, kiegészítők adása is. Ha egy nagytestű kutya táplálására nem fordítanak kellő figyelmet, eljöhet a pont az életében, amikor már nem tud lábra állni, és nem azért mert megöregedett. El sem jut sajnos sok nagytestű kutya az agg korig. Itt is tudni kell válogatni. Például egy Eukanubával etett nagytestű kutyát messziről ki lehet szúrni. Nekik szerintem nem való. Ezen kívül vannak más prémium tápok, amik viszont jók nekik is. Ilyen az Acana, a Hill's. Ezek persze az abszolút felső kategóriába tartoznak. Nem csak minőségben, árban is. Vannak jó középkategóriás tápok is. Ilyen pl. a Dog Chow. Középkategóriás és sokaknál bevált.

Pénztárca kérdés is felmerült. A Dog Chow-ban (ha már előbbi példának ezt hoztam) nem szemét van. Egy 15 kg-os zsák 8300 Ft. Egy 2 kg-os kiszerelésű Pedigree 1000 Ft magassága. Fel kell szorozni és rájön az ember, etethet jó minőséggel is és nem bánja a pénztárcája, sőt!

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de erről valószínűleg oldalakat lehetne írni. Sok sikert a témához!

2010. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

semmit nem érnek..

nem fejlődik a kutya tőle.

én inkább veszek neki Orijent, kevesebb is kell belőle, így árban ugyanaz. Megspórolom azt a költséget, amit kifizetnek majd az orvosnak azok, akik ilyen szeméttel képesek etetni az állataikat.

Inkább magamtól vonok meg vmit ha kell, de neki meglegyen a normális étele.


4% benne a "hús", ami nem hús hanem állati származék..

bőr, pata, karom,csőr..stb

a orijenben 70%. és nem állati származék. van különbség

a táp ne legyen színes, ne konzerv legyen hanem normális száraz táp.

ne legyen benne sok szénhidrát, sem szója, sem megannyi kukorica és kukoricaglutén.. sorolhatnám. NE VEGYÉL TV BEN REKLÁMOZOTT TÁPOT!!

2010. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Kedves utolsó!Azt vettem ki a szövegből, hogy nagy testű kutyát Eukanubával ne etessünk?Vagy csak félre értelmeztem?
2010. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
utolsó előtti :)
2010. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egy állatorvos ismerősöm mondta, hogy fajtiszta kutyának nem szabad olcsó, gagyi minőségű tápot / konzervet adni, mert az nagyban rontja a fejlődését, sőt sok betegség, allergia is kialakulhat tőle.


Lehet kapni a szupermarketekben mindenféle konzervet / száraz kaját, a Bundástól a Buksi névig, aminek még reklámja sincs.... azok a tápok se mérgezőek, csak egyszerűen nincs benne annyi tápanyag mint a minőségibbekben és az összetételnél a hiányosságot is valami más összetevővel pótolják. Az ilyen keverék, utcakutyáknak semmi bajuk nem lesz az ilyenektől, de a fajtatiszta szép kutyáknak biztos nem adnék ilyet még próbaképp se.


Ez olyan mint az emberi étkezésben... lehet kapni virslit fillérekért, mert lehet nagyon drágán is kapni. Ott is ugye a tartalom a nem mind1, hogy milyen húsból van az a virsli... Lehet hogy tiszta pulykahús, de az is lehet hogy a vágóhídon mindenféle leesett maradványból összeturmixolt dolog alkotja az összetevőket. Mind a kettő fogyasztható, különben nem lehet kapni boltokban, csak ugye van az a mondás hogy azzá leszünk amit megeszünk :)



Visszatérve a TV-s kutyatápokra... azok is jók az ilyen keverék kutyáknak akik kint vannak a kertbe, de ha azt akarod hogy szép és egészséges legyen a kutyád, akkor célszerű jobb tápot venni neki. A TV-s márkák a költségvetésük nagy részét a reklámokra / marketingre fordítják, ahelyett hogy valamit fejlesszenek a dolgokon.

2010. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Egy-két hasznos információt bele is írtam már :)
2010. máj. 12. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!