Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Amstaff kutyusom 1...

Bellabo kérdése:

Van egy Amstaff kutyusom 1 éves múlott, Szerintetek meg tudna védeni ha rám támadnának? Többi lent feltétlenül olvassátok el ha lehet!

Figyelt kérdés
Szóval én egy 14 éves lány vagyok és a kutyám másfél éves, a baj az lenne hogy akit meg mentettünk amstaff keverék kutyust öreg volt és elpusztult (4 évig volt nálam).. :( ő valahogy mindig megvédett ha baj volt vagy ha csak meg akart ütni valaki (eljátszottuk). Tanítani se kellett, Most 105 km-t utaztunk a mostani kutyusomért akit Bosconak hívnak. Szerintetek ő is meg fog védeni a bajban ahogy én is ő rá vigyázok? Sajnos a környékünkön van pár olyan ember aki nem valami fényes tekintettel néz rám akár este, szóval tegyük fel megyünk haza a kutya sétáltatásból Boscoval és egy idegen ember rám támadna lefogna hátulról, Bosco megvédene ha tudja hogy bántják a gazdáját aki mindig mellette van? Én és sok más ember is úgy gondolja hogy szoros a kapcsolatunk, pl: amikor megyek haza a suliból időre pontosan ott vár a kapuban. Illetve bárhova megyek jön velem akár az udvarban akár a lakásban vagy ha elmegyünk sétálni és el engedem a futtatóban akkor se megy el 2 méternél távolabb és folyamatosan ott van a nyomomban. Ha az arcomra mutatok puszit is ad reggelente úgy ébreszt hogy megnyalja az arcom, xd . Rengeteget játszunk. Szóval úgy érzem hogy elég erős a kapcsolatunk és én si meg szoktam védeni őt, legutóbb egy ember kiabált rá az utcáról befelé mert ugatott a kerítésen belül de hát könyörgöm ez természetes és fenyegette az az ember mire én oda rohantam elzavarni a faszit hogy takarodjon el és ne idegelje szegényt, utána próbáltam nyugtatgatni, sose harapott meg akár ilyen helyzetben sem. Szerintetek ő is így tenne vagyis megvédene ha arra kerül a sor? Negatív kommentelőket nem látom szívesen ne haragudjatok :(

2017. márc. 28. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Éles helyzetben biztosan megvédene :) nekem amstaff x mentett pitbull keverékem van. Egyszer már megvédett
2017. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) :D és azt is hogy végig olvastad ezt a kisregényt :"D
2017. márc. 28. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

Ezt nem lehet tudni. Azt azért érdemes tudnod, hogy

1. Az amstaff emberbarát fajta, nem szabadna emberre támadnia.

2. a te dolgod, hogy őt megvédd, nem fordítva. A vezér dolga, hogy döntsön, támadni kell-e vagy sem, és a vezetőnek neked kell lenned, nem a kutyádnak.

3. lehet képezni őrző-védőn, hogy parancsra fogjon, de eresszen is, viszont élesre képzett kutya egyben nagy felelősséget is jelent. A kutya nem cselekedhet a saját feje után, azaz csak a te parancsaidat követheti. Nem is lenne jó, ha csak úgy megharapna valakit, mert ő éppen úgy gondolja, hogy veszélyes!

2017. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ez éles helyzetben fog eldőlni.


De alap esetben,ha nem gyúrsz rá oktatással,kutyasuli keretein belül akkor nem hinném,hogy bármit fog csinálni.


Mi is eljátszottuk a támadást, papám szereti ugratni a kutyákat. Ugattak ugattak meg rá ugrottak de nem haraptak. Nos igazából mivel a kutya nem tudja ilyen helyzetben mit kell tennie,így max ugatni fog. De úgy elkapni a támadót,mint a rendőrkutyák biztos,hogy nem.


Az,hogy ugat nem jelent semmit,lehet vki megijed tőle,de lehet vki ugyan úgy támad téged tovább a kutya meg csak bambán néz és ugat pár,de nem tudja mit tegyen.


Ha ilyet szeretnél akkor külön oktatás kell a kutyádnak

https://www.youtube.com/watch?v=kT_EVqJ8GyI

2017. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Az ilyen típusú kutyák imádják az embereket, de ha a családjukat fenyegetik, akkor ez hirtelen baromira nem fog számítani. Mellém is beállt már a pitem necces helyzetben, pedig nem gondoltam volna róla, annyira naivan szeret mindenkit. Staffos ismerős is aggódott, hogy nem elég tökös ehhez a kutya, imád mindenkit, de a csivijüknek múltkor nekiment idegen kutya (kerítésen keresztül, de közel volt), és annak is rögtön felállt. Addig tart csak náluk ez a cukiság, amíg nem fenyegetnek valakit, akit tényleg szeretnek.
2017. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is sztafim van engem már megvédett. 1 éves. egy másik kutyatol védett meg aki elkapta a kezemet meg akart harapni egyböl leteritette a földre ha nem lett volna ott biztos leharapta volna a kezemet. Ráadásul ha csak kiabál valaki velem már akko mérges lessz.
2017. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ ki a támadó,es mi a szándéka. Komoly szándékú ellen nem ér semmit egy kutya.
2017. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!