Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan német juhászkutyám 2...

SithBob kérdése:

A kan német juhászkutyám 2 éves lesz, és 30 kiló. Az elfogadható súly?

Figyelt kérdés
Életvidám, játékos. De enni nagyon nem akar, csak akkor ha kb 5 percig unszolom. (örökbe fogadott, 10hónaposan került hozzám, az előéletéről nem tudok semmit. )
2017. márc. 30. 18:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Gyönyörű kutya. Szerintem is kicsit vékony, ami nem egy hátrány az ízületeinek és a csípőjének.

Talán próbáld ki a nyers etetést - BARF étrend - ha a táp nem jön be neki. Csodálkoznék ha nem ízlene egy német juhásznak :)

2017. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Rendben, megpróbálom holnaptól azt! :)
2017. márc. 31. 01:01
 13/21 anonim ***** válasza:
Ne "holnaptól" próbáld, hanem olvass legalább utána rendesen, az nem annyi, hogy kap egy fél kiló nyers húst és kész! Ha nem tájékozottan kezded, a minimum egy jó kis hasmenés, vagy rosszabb esetben bélgyulladás, ami nem hiányzik pláne egy keszegebb kutyánál. Olvass utána! Facebookon vannak BARFos csoportok, ott nagyon sok információt találsz!
2017. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A gyomrának nem megterhelő adagot kapta. Mellette főzve is kapott. De nem igazán van érte oda. Se nyersen, se főzve. Válogatós. Fekszik és les rá. Néha eszik belőlle és megy tovább.
2017. márc. 31. 12:36
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Etetésnél ami még lényeges: napi egyszer kapjon enni, mindennap ugyanakkor kb. Nap közben nincs nasizás. Ha nem eszik etetéskor, vagy csak beleeszik, és otthagyja a tálját, akkor vedd el előle, és a következő etetésig ne kapjon semmit.

Így elég éhes lesz, és leszokik a válogatásról.

Mindez egészséges kutyára vonatkozik.

2017. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

"A gyomrának nem megterhelő adagot kapta. Mellette főzve is kapott." Nagyszerű, máris tanúsítottad, hogy nem értesz hozzá. Nem adunk egyszerre főzttet és nyerset.

Az csak hab a tortán, hogy a válogatásban úgy tűnik, nagyon benne van, hogy ti "neveltétek" rá. Nem szokás a kutya előtt hagyni az ételt. Leteszem, ha még 10 perc múlva is megvan, elveszem. Következő etetésnél megkapja ismét. Közben nincs nasi. Majd ha elég éhes lesz, eszik.


Egyébként német juhászt pont a gyomorcsavar veszélye miatt szokás kétszer etetni egy nap, hogy ne egyszerre terhelje a gyomrát.

2017. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A képen lévő kutya nem sovány.

Hol mérted meg?

2017. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

16. Köszönöm! :) Az előző kutyámmal nem volt gond. 14 esztendősen hunyt el(ő ordas volt, 50-55kiló,kan), igaz Őt vásároltuk és kiskorától velünk volt. És úgy etettem, ahogyan ezt is. Mondjuk Ő nyerset is kapott, főzöttet is. Itt nem az etetésen van a hangsúly, azt minőségit és rendes adagot kap. Én kiváncsi voltam, hogy ez vékonynak számít e. És mellette kaptam etetési tanácsot is. De , azért itt egy örökbefogadott kutyáról van szó, amit vertek,és 3-4hónapba volt a rehabilitáció amíg nem félt itthon a család többi tagjától. Ahogy ide került akkor sem evett rengeteget, most se.ezért érdeklődtem, hogy akkor ez így jó e, vagy nem. Tehát nem az. :/ Állatorvos megvizsgálta, semmi baja. De elviszem egy másikhoz! :) De akkor megpróbálom azt az etetés módszert, hogy nem hagyom előtte az ételt. És ha finnyáskodik elveszem előlle.

17.Itthon, digitális mérlegen ami pontosan mér. De küldök képet a hátáról.)

2017. márc. 31. 20:28
 19/21 anonim ***** válasza:
A Nemetjuhasz kanok mérete 30-40kg. Nyilván mindenki ismer 50kilosat,de azok dagadtak. Igazán kondicionalt testkompozicioval ,tehát hátsó 1-2 borda kicsit kilatszodik a büdös életben nem lesz 40 nel több.
2017. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Még mindig nem írtad le, milyen a marmagassága, és ne szemből csinálj képet, hanem teljesen oldalról. De a félig oldalhelyzetből is kiderül, hogy annyira nem lehet sovány.
2017. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!