Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Manapság luxus kutyát tartani?

Manapság luxus kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Naponta olvasom,hogy akár 2-3 órát is sétáltassunk,csak fullos minőségű táppal etessünk, csak bent lakhat selyem párnán,vagy a gazdi ágyában. Ha nem tenyésztőtől vesszük minimum epilepsziás és ideggyenge.

Hol vannak a régi korcs kutyák,akik a gazda maradékát ették és ha nem volt kaptak egy kis tejbe áztatott kenyeret,mégis 15 évesen aludtak el?


2017. márc. 31. 10:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát nekem nagytestű kutyám van elég nagy bundával mégis minden este bekéreckedik a házba. Napközben is szívesen van bent szóval ennyit erről. A szomszédban sarhegyi volt, az is csak akkor jött ki a házból ha jelzett, a másik szomszédnál csau, az is ritkán van az udvaron. Attól hogy nem szereti a meleget még szerethet a családjával lenni.
2017. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%
4-es, Mamám összes kutyája láncon volt, csak este szaladgálhattak, ha a tyúkok be voltak zárva, mégis 15-20 évet élt mind, pedig maradékon nőttek fel. Ez is pont 50-ből 1??
2017. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#12 majd ha piros hó esik elhisszük ;)
2017. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
13-as, hidegen hagy, hogy mit hiszel.
2017. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

Hogy hol vannak a régi korcs kutyák?


Hát pl a falunkban! 40 km-re van Bp-től, gyönyörű környék, szép, rendezett utcák, házak a kertből soha ki nem vitt kutyákkal.(az meg ugye alap, h olcsó táppal vannak etetve) :( és igen, átlag 10 évig élnek... hogy csinálják? nem tudom...


Én nem követem az itteni trendet, szimplán valami belső hang miatt. Meg ugye szerintem a kutya arra van, hogy sétálj, fuss, biciklizz, játssz, versenyezz vele az este folyamán pedig gondoskodjon egy állandó, kellemesen meleg hőmérsékletről az ágyamban. :)


Az ő etetésükre nagy hangsúlyt fordítok, az enyémre meg magasról sz*rok(vagyis inkább íz-orientált étkezést folytatok), mégis egészségesebb vagyok(kevesebbszer, kevésbé vagyok beteg), mint a paleo-bio kajákon élő barátnőim.


A kutyák érző lények és ezt mindig figyelembe kéne venni, mielőtt egy bűntelen kölyökkutyát életfogytiglanra ítélnénk a kertünkbe. - bár szerintem ma már a börtönökben jobb dolguk van az embereknek, mint az udvarra kicsapott kutyáknak.

2017. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%

Akármilyen hihetetlen is, a kutyáról rendesen gondoskodni kell, mivel mint már előttem is leírták a kutya egy érző lény és nem mellesleg a kis társad is.

Magasabb érzelmi intelligenciával rendelkezik, mint más állat, ezért nyilvánvalóan több törődést is igényel.

Igen, el kell vinni sétálni, játszani kell vele, tanítani kell, el kell vinni orvoshoz és törekedni kell arra, hogy minél értékesebb étrendje legyen. Mindezek azért kellenek,mert szereted és így kutyád egészséges és kiegyensúlyozott marad :)

Akinek nincs felelőssége, ideje, pénze vagy egyszerűen csak sajnálja a pénzét egy kutyára, ami véleményem szerint azért nem egy vagyon, az NE tartson kutyát!!! Ne azért vegyen valaki kutyát, mert látta a TV-ben meg ismerősénél, hogy milyen kis cukimuki tud lenni.

Ne legyetek olyanok, mint némelyik hülye nyugdíjas néni/bácsi a falu végen (már bocsánat, csak a saját tapasztalat. Persze találkoztam már olyan nyugdíjassal, aki rendesen foglalkozott a kis kedvencével), aki valahonnan szerzett egy németjuhászt, hogy őrizze a házat, mert ő öreg és fél mindentől, aztán amikor a kiskutya rakoncátlankodik(mivelhogy KISkutya), akkor már veri az egyméteres láncra, mert ő nem bírja megnevelni...Ezért kellett kutya?

Utána meg a kutya ugye elvadul. Nem csoda bárki/bármi frusztrált lenne egy rövid láncon, illetve ha nem foglalkoznak vele. Emellett az is nagyon ,,csodálatos", amikor elfelejtenek a kutyának enni és inni adni...

2017. ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"A kutyák érző lények és ezt mindig figyelembe kéne venni, mielőtt egy bűntelen kölyökkutyát életfogytiglanra ítélnénk a kertünkbe. - bár szerintem ma már a börtönökben jobb dolguk van az embereknek, mint az udvarra kicsapott kutyáknak.

"


az attól függ, hogy az udvaron tartott kutyával mennyit foglalkoznak. kevés ember tud 0-24-ben a kutyája mellett lenni és nem biztos, hogy egy szobába bezárva jobb neki míg a gazdi távol van. a lényeg, hogy foglalkozni és törődni kell velük.

a miénk pl. ha rendesen lefárad az sem érdekli ott vagyunk-e vagy sem, fogja magát és elmegy aludni/lustálkodni.

2017. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!