Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ártok azzal a kutyámnak ha 12...

Ártok azzal a kutyámnak ha 12 oraig nem pisil?

Figyelt kérdés

Most koltoztunk kertesbol panelba, elotte kinti benti volt.


A tegnapi napunk ugy nezett ki, hogy 8tol 10ig seta, utana fel 1tol 4ig megint es 7tol 8ig megint.


Tehat este 8tol reggel fel 8ig pisi nelkul volt.

De nem is igenyelte, aludt mar 8kor.


Arra gondolok, hogy ezzel artunk valami belsoszervenek?


2017. ápr. 1. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
hát szerinted mennyire kényelmes neki? próbáld ki, te se pisilj addig.
2017. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy a belső szerveinek árt-e, de embernél nem jó, ha sokáig telve van a hólyagja.

Az viszont biztos, hogy ha eddig kijárhatott és akkor pisilt amikor akart, nincs ráállva az időzített pisilésre.Lehet lelki baja, mert fél a bepisiléstől.Szerintem este későn még ki kell vinni, lefekvés előtt, és reggel korán is nincs mese, fel kell kelni hozzá.Ismerőseim akik lakótelepen kutyát tartanak, este 10-kor még leviszik, és reggel 5-6 felé.

De ha bepőisil, nem szabad érte szidni, mert nem bírta ki.Nem direkt csinálja, ha szidást kap, szorongóvá válik.

2017. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vidd le többször, rövidebb időre.
2017. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kutyától függ. Én benti kutyákat tartok kertes házban, délután van a foglalkozás, reggel csak kiengedem őket. Az egyik kutyám szépen elvégzi a kis/nagy dolgát reggel is, délután sétán és esti kiengedéskor is. A másik kutyám sokszor az esti (7-8óra) kiengedés után reggel (5-6között) ki sem megy, ha kitolom akkor pedig az ajtó előtt ül mozdulatlanul. Délután 2-3 fele van a következő alkalom az esti 7-8óra után a wc beiktatására. 2 éve ilyen, nem én kértem, és köszöni jól van :D

De mindenképp biztosíts neki napi 3x lehetőséget, és ha reggel 8kor viszed le akkor este inkább ilyen 10fele szaladj még le vele egy 15percre. Főleg nyáron illetve mikor sok vizet fogyaszt.

2017. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Éjszakát mi is kibírjuk, én ritkán kelek fel.

Kutyák is alszanak.


Viszont este 10 körül tényleg érdemes legalább 5-10 percre leszaladni. Jól írják nyáron többet isznak akkor biztos kelleni fog neki.

Bár akkor a 1-4 ig.es séta le fog rövidülni,mert 35 fokban nem jó sétálni.

2017. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!