Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret a kutyánk?

Miért nem szeret a kutyánk?

Figyelt kérdés

Nem lehet megsimogatni.Ha meg akarom simogatni,elmegy.Nem jön oda hozzám,csak akkor,ha kaját adok neki.Mindig viszem sétálni,de hiába.Igaz,ott sem fogad szót,csak rángat össze-vissza.Nem tudok vele foglalkozni,semmi mást nem tud,csakfutkoz össze-vissza az udvarban.Nem szeret?Pedig én mindig szerettem,foglalkoztam vele.

A szomszéd macskája megengedi,hogy megsimogassam.Az oda is jön hozzám,belemászik az ölembe.Ha elmegyek,jön utánam.Játszani is lehet vele.Sokkal kedvesebb hozzám.Pedig neki még kaját sem adtam soha.Azt kell mondanom,hogy őt már jobban is szeretem.



2017. ápr. 2. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya simogatós típus. Nem is kell folyton simogatni.

Nevelni kellene a kutyát, mert a leírtak alapján full neveletlen, csak van. Magától nem fog szépen sétálni, és bármi mást tudni. Ezt a gazdinak kell megtanítani neki, megfelelően motiválva az ebet.

2017. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a gazdája? Csak rád nem hallgat, vagy a többi családtagra sem?

Az ok valószínűleg az, hogy nem tekint falkavezérnek, nem kötődik hozzád. Kezdj el neki feladatokat tanítani, tanítsd meg normálisan sétálni (a kutya ezt nem tudja magától, meg kell rá tanítani). Simogatni egyébként elég akkor, amikor meg akarod dicsérni valamiért.

2017. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez mint kutya gazdi igazán összetörte a szívemet hogy a szomszéd macskáját jobban szereted csak azért mert nem tanítottad meg a kutyádat a rendre és neveletlen. Nekem is a kutyáim közül van olyan aki nem szeret ölben lenni de imádja a simogatást hízeleg folyamatosan hogy simogassam de amint az ölembe venném nem akar ott maradni, a másik bezzeg olyan mint egy karon ülő baba ha felveszi az ember szeretgetni. Mégsem mondom azt hogy nem szeretem ezért.


Ahogy az előttem szólók mondták valószínűleg nem fogad el főnöknek és ezért nem hallgat rád, egy kutyával nagyon sokat kell foglalkozni mire megtanul engedelmeskedni és szépen sétálni, nem szabad feladni amikor úgy érzed nem felel meg az igényeidnek. Mennyit van sétáltatva? Lehet hogy nem elég neki ha csak összevissza futkározik mindig az udvarban, érdemes lenne valami játékba belevinni hátha labdázna és akkor jobb élményei is lennének veled, mert így csak a kajához köt egyedül.

2017. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vannak önállóbb kutyák, akik nem szeretik annyira a babusgatást. És persze macska is van ilyen.
2017. ápr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Figyelj arra hogyha simogatni/babusgatni akarod akkor hívd oda magdhoz, ne te közeledj hozzá. Mondom miért:

-DÍCSÉRET: A kutyától ellenkező irányba mész tapsikolsz és "mickey egér "hangon beszélsz

-VEZÉNYSZÓ: egyhelyben maradsz, nyugodtan+határozottan beszélsz

-TILTÁS/SZIDÁS: a kutya felé lassan közeledsz, felé hajolsz és halk szuggesztív hangon beszélsz

Remélem tudtam segíteni!

2017. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Foglalkozz a kutyával! Tanítsd és neveld! Az etetés és az ilyen sétáltatás még nem foglalkozás. Kezdj el az életébe szabályokat behozni, például pórázfegyelmet. Kezdd el tanítani az alap dolgokra, kezdj el vele jól játszani. Lényegében kezdj el vele megfelelően kommunikálni.
2017. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a gazdája.Apámat tekinti annak.

Szoktam vele labdázni.De hiába hívom oda,nem jön.Engem leszar magasról,hiába próbálok vele bármit is csinálni.

Pedig pl.a nagybátyám kutyájával is elég jól kijövök,nála érzem,hogy szeret

2017. ápr. 3. 22:22
 8/13 anonim ***** válasza:

Hobbi kutyánál mindenki a gazdája, aki együtt él a kutyával. De ha azt gondolod, hogy nem vagy a gazdája, nincs közöd hozzá, ennek fejében nem is foglalkozol vele kellően, akkor ne várd, hogy változás legyen.

Változás akkor lesz, ha a kutya igényeinek megfelelően kezdesz el vele bánni.

2017. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy a kutya igényeinek megfelelően?Labdázok vele,viszem sétáltatni stb..Mit kéne csinálnom?És mi az,hogy simogatni elég akkor ha dicsérni akarom?Én simogatni akarom!Azt szeretem az állatokban,hogy lehet simogatni őket.Csak a mi kutyánkat nem!A nagybátyám kutyája odajön hozzám,pacsit ad és ott is marad mellettem.Ezzel szemben a mi kutyánk inkább feláll és elmegy ha odamegyek hozzá...Lehet hogy összetört a szíved,hogy jobban szeretem a szomszéd macskát..De nekem is rohadt rosszul esik,hogy így viszonyul hozzám a kutya.De a nagybátyám kutyáját is jobban szeretem
2017. ápr. 4. 16:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem a kutyának megfelelő módon foglalkozol vele, akkor a foglalkozás nem sokat ér. Ha például elmentek sétálni, de te mész valamerre és a kutya is megy valamerre, a kutya nem is figyel rád, nem is néz rád, lényegében csak elsétáltok egymás közelében 2 órán át de nem is kommunikáltok, pláne még hagyod, hogy rángasson is, az semmit sem ér. A séta akkor lesz minőségi együtt töltött idő, ha a kutyának rád kell figyelnie, veled kell együtt működnie, végig kontaktáltok. Feladatot adsz neki, behívásokat csinálsz, szabályokat hozol be, ott is játszol vele, stb. Ha nem így történik, akkor persze, hogy a kutya agya arra áll rá, hogy te csak ott vagy a póráz végén, mint egy zavaró tényező, ami visszatartja őt a rohangálástól.

A játék ugyan ez: ha eldobod a labdát és a kutya elviszi, elvonul vele, stb. akkor az megint nem minőségi, számára megfelelő játék. A játék is akkor jó, ha a kutya rád figyel, veled játszik és nem magában.


Valószínűleg a problémádat teljesen megoldaná, hogyha az alap szabályokat, mint a behívást, pórázfegyelmet, póráz nélküli sétát, figyelmet, stb. rendesen behoznád a kutya életébe, és ha elkezdenéd tanítani az alap feladatokra is.

Eddig milyen szabályaitok vannak? És miket tanítottál neki? Hogyan foglalkozol vele?

2017. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!