Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lassult le a kutyánk?

Mitől lassult le a kutyánk?

Figyelt kérdés

2 éves, a hétvégén voltunk oltáson, még kérdezte is az orvos, hogy van-e valami panasz, semmi baja nem volt.

Mondta, hogy nem jellemző felnőtt kutyáknál, de bágyadt lehet az oltás után. Ez be is jött, egész nap nem volt olyan élénk mint szokott, és ha rossz helyen értünk hozzá "felsikított".

Viszont ez azóta is fennáll, ugyanúgy örül nekünk, de nem ugrál(sajnos ez rossz tulajdonsága, de most ezt sem csinálja), játékos, hozza a játékait, de pár dobás után már eléggé liheg és nem megy érte. Főként ez a korai lihegés tűnt fel, ma is viszonylag hideg van, de eldobtam kb 6-7x a labdát és már liheg, nem megy érte.

Eddig csak rohangálva közlekedett, most sétálva követ minket.

Összességében olyan mintha lelassult volna, bár ha pl valaki megáll a kapu előtt ugyanúgy megy és ugat, de 1 rászólás után abbahagyja és visszasétál. Ezzel a lelassulással együtt jött, mintha "szófogadóbb" lenne. Eddig is mindenre hallgatott, de most főleg, nem ugrál, nem rohangál előttünk, csak nyugodtan követ vagy néz.

Amikre gondolunk:

-kb 2 hete ért véget a tüzelése, de errefelé sosem jár kan kutya, ha igen, a miénk kerítésen keresztül azt is nagyon ugatja, így hallottuk volna, illetve sehol nem láttuk jelét, hogy bejött volna. A másik, hogy a kutyám nem igazán szereti ha a fenekét szagolgatják, inkább szemből szokott összeszagolni más kutyákkal, mindig elforog ha valaki mögé menne, vagy rá akarna mászni, így kizártnak tartanám, hogy engedett volna magára mászni egy kutyát, főleg, hogy felénk csak szocializálatlan kutyák vannak, akiket sosem sétáltatnak.

- szeretik a kullancsok is, viszont már jóideje, kb 3-4 hete nem volt benne kullancs, illetve ezen a lassúságon kívül ugyanolyan jó az étvágya, a vizelete sem barna vagy pirosas.

Egyáltalán beteg lehet? Eszik, iszik, játszik, csak nyugodtabb, túl nyugodt.

(Veszettség+kombináltat kapott egyszerre, nem tudom ez szerepet játszik-e.)



2017. ápr. 5. 19:34
1 2
 1/15 anonim válasza:
Lehet csak egy atmeneti tunet,nem vagyok allat orvos de en is madma kutyakat,ha nem javul az allapota es nem ilyen szokott lenni vigyetek el belgyogyaszatra allatorvoshoz,ha ilyen fajdalmai vannak.
2017. ápr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A felsikítás az csak hétvégén volt, azóta már nem érzékeny neki a helye, semmije nem fáj.

Ha nem lesz élénkebb természetesen elvisszük, csak teljesen tanácstalanok vagyunk, hogy mitől lehet ilyen nyugodt.

2017. ápr. 5. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
3-4 hete nem volt benne kullancs?? Miért nem használtok kullancsírtót?
2017. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kullancs ellen védve? A 3-4 hét pont elég idő a babéziához. De ezen kívül még ezer baja lehet, én a vemhességet sem zárnám ki. Azért mert nem láttad, még bármi megtörténhet felügyelet nélkül az udvaron ha tüzel. De lehet álvemhes is tüzelés után. Szóval, megjegyezném a tüneteket, és meglátogatnék egy állatorvost, ha gyanús lenne a kutyám.
2017. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ó, dehogynem használunk, de minden mellett belemennek. Volt már spray, nyakörv, spot on, most a jelenlegi nyakörvnél nem mentek még bele.

Álvemhességre is gondoltunk, de nem hiszem, hogy az pont az oltás utáni napon jelentkezett volna, tényleg csak azóta ilyen, már az is megfordult a fejemben, hogy allergiás az oltás valami összetevőjére, de igazából más tünete meg nincs, csak a fáradékonyság.

Viszont ha mégis van rá esély, hogy vemhes, akkor elviszem legkésőbb szombatig, mert nem akarom, hogy elljen, eddig is azért csúszott az ivartalanítás, mert nyári szünetre terveztük, amikor valaki mindig tud rá figyelni.

2017. ápr. 5. 20:13
 6/15 anonim ***** válasza:

Tüzelés után sokszor belassulnak a szukák, ha nem is vemhesek. Még az amúgy totál pörgős fiatalabbik kutyám is ilyen. Ez lehet az egyik ok. A másik az oltás, megjegyzem, tüzelés után nagyon nem szerencsés oltatni, mert a tüzeléskor az immunrendszer gyengül, ezt az oltás még jobban megterheli.

Veszettség és kombinált oltást egyszerre, ehhez csak gratulálni tudok. Ha az orvos ötlete volt, lehet orvost kellene váltani, jobb helyeken minimum két hét szünettel adják be ezeket, pont azért, hogy ne terheljék le egyszerre az immunrendszert, plusz ha netán van nemkívánatos reakció, akkor ha külön adják, legalább lehet tudni, melyiktől.

Szóval összefoglalva ez máris három tényező, ami leterhelte a szervezetét. Hozzá vehetjük, hogy akár kaphatott is el valamit kullancstól, nem feltétlenül babéziát, hanem például Lyme-kórt, annak hosszabb a lappangási ideje, benne lehet, ha 3-4 hete volt is benne az utolsó kullancs.

Nem utolsósorban mindezek után én félnék, hogy nehogy gennyes méhgyulladás alakuljon ki. Figyeld, nem-e szivárog valami a pérájából, és ha igen, akkor mindenképpen nyomás állatorvoshoz azonnal.

Mellesleg én így is elvinném, ha mást nem, egy immunerősítőt is adnék neki. Meg azt is meg kellene tudni valóban, hogy vemhes lehet-e.

2017. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Komolyan nem lehet egyben? Hat ez szuper, koszi, hogy irtad, pedig a legjobb orvos volt akit talaltunk, mas allattal is hozzajarunk, eddig semmi gond nem volt..

Holnap reggel már mindenkeppen megyunk dokihoz, koszonom a segítséget, foleg neked utolso, ma is okosabb lettem, azt hittem az állatorvos tudja vagy elmondja ezeket, ezek szerint mégsem..

2017. ápr. 6. 16:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne egyszerre adni a veszettség ellenit és a kombit? Második évtől lehet egy egészséges kutyánál!
2017. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tüzeléskor lehet oltatni a kutyát, semmit nem befolyásol.

Mi is megkérdeztük az állatorvost, szerinte az oltás meg a tüzelés nem zárja ki egymást. És tüzeléskor NEM gyengül az immunrendszer, az nem egy fertőzés.........

2017. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Na, teljesen eltérő vélemények:D

Igen, ez volt a 2.év, de gondolom ez egyértelmű a korából, nem most kapta az első veszettségit. Az oltásra pedig már akkor vittem, mikor min. 1 héttel elmúlt a tüzelés, nem közben.

2017. ápr. 6. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!