Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lassult le a kutyánk?

Mitől lassult le a kutyánk?

Figyelt kérdés

2 éves, a hétvégén voltunk oltáson, még kérdezte is az orvos, hogy van-e valami panasz, semmi baja nem volt.

Mondta, hogy nem jellemző felnőtt kutyáknál, de bágyadt lehet az oltás után. Ez be is jött, egész nap nem volt olyan élénk mint szokott, és ha rossz helyen értünk hozzá "felsikított".

Viszont ez azóta is fennáll, ugyanúgy örül nekünk, de nem ugrál(sajnos ez rossz tulajdonsága, de most ezt sem csinálja), játékos, hozza a játékait, de pár dobás után már eléggé liheg és nem megy érte. Főként ez a korai lihegés tűnt fel, ma is viszonylag hideg van, de eldobtam kb 6-7x a labdát és már liheg, nem megy érte.

Eddig csak rohangálva közlekedett, most sétálva követ minket.

Összességében olyan mintha lelassult volna, bár ha pl valaki megáll a kapu előtt ugyanúgy megy és ugat, de 1 rászólás után abbahagyja és visszasétál. Ezzel a lelassulással együtt jött, mintha "szófogadóbb" lenne. Eddig is mindenre hallgatott, de most főleg, nem ugrál, nem rohangál előttünk, csak nyugodtan követ vagy néz.

Amikre gondolunk:

-kb 2 hete ért véget a tüzelése, de errefelé sosem jár kan kutya, ha igen, a miénk kerítésen keresztül azt is nagyon ugatja, így hallottuk volna, illetve sehol nem láttuk jelét, hogy bejött volna. A másik, hogy a kutyám nem igazán szereti ha a fenekét szagolgatják, inkább szemből szokott összeszagolni más kutyákkal, mindig elforog ha valaki mögé menne, vagy rá akarna mászni, így kizártnak tartanám, hogy engedett volna magára mászni egy kutyát, főleg, hogy felénk csak szocializálatlan kutyák vannak, akiket sosem sétáltatnak.

- szeretik a kullancsok is, viszont már jóideje, kb 3-4 hete nem volt benne kullancs, illetve ezen a lassúságon kívül ugyanolyan jó az étvágya, a vizelete sem barna vagy pirosas.

Egyáltalán beteg lehet? Eszik, iszik, játszik, csak nyugodtabb, túl nyugodt.

(Veszettség+kombináltat kapott egyszerre, nem tudom ez szerepet játszik-e.)



2017. ápr. 5. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

DE, gyengébb az immunrendszer. Most hirtelen ezt találtam a provet.hu oldaláról ivartalanítással kapcsolatosan, de a tüzelés a lényeg. "A műtétek időpontjának megválasztásához figyelembe kell azt is venni, hogy az ivarzás alatt a szokásosnál nagyobb sebet kell készíteni, mert a méh duzzadt. A kutya ilyenkor vérzékenyebb és gyengébb az immunrendszere." Külföldi oldalról: "Hormonal changes during the season also weakens the immune system, so that bacteria find it easy to get into the uterus." (darwinvets.com) Egyébként tapasztaltam is.

Együtt adni a két oltást lehet, tehát nem tilos, még cirka két évtizede ezt is tették, az akkori kutyám is kapta úgy. Viszont nem tanácsos, ezt azóta az állatorvosok már felismerték, és már pár éve sem tanácsolják. Egészséges kutyának nem lesz persze valószínűleg baja, de ugye a kérdésben egy furcsa tüneteket mutató kutya szerepelt, ahol erre is lehet gondolni.

2017. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, az angol szöveg: "A tüzelés alatti hormonális változások meggyengítik az immunrendszert is, így a baktériumoknak könnyű eljutniuk a méhbe." (Mert gondolom, nem mindenki ért angolul, elfelejtettem a fordítást.)
2017. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
MŰTENI rizikós tüzelés alatt - akár a humán gyógyászatban, a fokozott vérzés miatt -, nem oltást kapnia a kutyának.
2017. ápr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Itt is írja a doki az oltás jelige alatt, a "tüzelés nem befolyásolja az oltást".


[link]

2017. ápr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A kutya ilyenkor vérzékenyebb és gyengébb az immunrendszere." Mármint: tüzeléskor. És ez nyilván műtéttől független.

Azt sem írtam, hogy tilos oltatni tüzelés alatt. Sőt, mondok neked valamit: még olyan kutyákat is beoltanak veszettség ellen - mivel sajnos ma idehaza nem lehet ez alól felmentést kapni :( - akiket nagyon nem kellene, mert krónikus betegek. Az első kutyámat majdnem elvesztettem egy ilyen miatt. Pl. autoimmun betegnek szigorúan tilos lenne bármilyen oltás, amit külföldön be is tartanak, de itthon az sem tilos. :(

27 évnyi kutyatartás alatt 2 krónikusan beteg kutyámnál tapasztaltam, hogy a tüzelés okozta hormonális változások után rosszabb lett az állapotuk. Az egyiket lehetett ivartalanítani (nála fiatalon jött ki a betegség) és utána stabilizálódott, majd javulni kezdett. Viszont minden egyes oltás után romlik, szerencsére ezek eddig csak átmeneti állapotoknak bizonyultak.

De nem áll szándékomban ezen vitázni, csak elmondtam, amit a témával kapcsolatban tudok, állatorvosoktól és a saját tapasztalatokból. Biztos nem fog mindenki egyetérteni, de lesz olyan, aki elgondolkozik, utánaolvas stb. A lényeg, hogy a kutyáknak legyen jó, és a modern állatorvostudomány - nyugaton már mindenképpen - figyelembe veszi azokat a tényezőket, amiket leírtam.

Mindenkinek további szép napot.

2017. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!