Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kutyust vennék...

Border collie kutyust vennék jófogásról?

Figyelt kérdés
A jófogàsról vettem egy border collie kutyust mert a kenneleset nem engedhetem meg sajnos magamnak és tanàcsok érdekelnének.. Két hónap múlva megyek a kutyusért. Mikkel vàrjam otthon? Mit nézzek rajta?
2017. ápr. 11. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Fix időponttal a dokihoz... sajnálom, de szapis kutyusnál igen valószínű. :(


Amúgy ezt olvasd el: [link]

2017. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Majd az állatorvoshoz járással kiperkálod a kenneles kutya árát többszörösen ne félj. Ha nincsenek papírjai, kezdheted is az első körrel.
2017. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Állatorvosra lesz? Ócsó kutyát lehet találno, ócsó állatorvost már nem. Amúgy ugyan azt kell tenni mint egy tenyésztős kutyánál. Tálak, nyakörv, póráz, táp amivel a "tenyésztő" etet, pár járék és ennyi. Ahogy megérkezett viszed orvoshoz, utána beadatod neki a még hiányzó oltásokat vagy az összeset mert a szapik nem oltatnak kutyát) de nem értem hogy ha bordert akarsz miért nem gyűjtesz akár évekig? Inkább gyors veszel valami túlszaporított keveréket...logika
2017. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Miért támogatod a szaporítókat? A férgeket? Az állatkínzást?


Ne félj, ha megveszed azt a kutyát te is ugyanolyan féreg leszel mint aki lehozta a kutyákt.


Amúgy az állatorvosnak előre utalhatsz,az ilyen kutyák betegek,férgesek,sok esetben nincsenek oltva, a szülők jó ha évente a kötelező oltásnál látnak orvost és a kölyök akár idegrendszeri problémával is rendelkezhet. Biztosítalak arról, hogy a leendő kutyád szülei nem tenyész vizsgások,nincsenek egészségi szűrések amivel megállapítható hogy egyáltalán tenyésztésbe lehet e venni a kutyát. A vemhesség alatt is kb. jó ha egyszer voltak állatorvosnál. A kutyád pedig nem fajtatiszta,csak fajtajellegű keverék.


Én neked ez mind jobban megéri, mint felkeresni a fajtamentést? Hidd el menhelyen is sok száz border várja gazdáját. Szóval totál hülyének tűnsz

2017. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
NE! Inkább gyűjtögess, én is évvégén veszem meg a Border Colliemat, mert a kiválasztott kennelbe akkor lesz olyan alom, amit hobbira szán a tenyésztő. Mond vissza inkább, halál komolyan. Nagy eséllyel fogsz venni egy ideggyenge, beteges kutyust. :( Most a border colliekat szaporítják halálra, mert ők most "divatosak". Az a baj, hogy kölyökkorában nem is fogod rajta látni. Később fog rajta kiütközni, és lehet, hogy 2-3 év múlva meg majd temetheted is. :( Egyébként tenyésztőknél lehet részletre venni kutyusokat, inkább ez után érdeklődj!
2017. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Fajtamentes nem johet szoba?
2017. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Felesleges keverék kutyáért ennyi pénzt kiadni (ugyan nem írtad, mennyi, de biztos, hogy több, mint egy menhelyen a hozzájárulás). Arról nem is beszélve, hogy nem szabadna szaporítókat támogatnod azzal, hogy tőlük veszel kutyát.


Tanácsok: ne vegyél innét kutyát.

Ha fajtatiszta border colliet szeretnél, akkor tedd félre 1-másfél évig azt a pénzt, amit a kutyára költenél, ha már meglenne, és máris összejött az ára. A vételára csak egyszeri költség, és azt kapod a pénzedért, amit vársz, ellentétben a szaporítós kutyákkal.

Ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor fogadj örökbe menhelyről egy border colliehoz hasonló kutyát (amit a jófogáson veszel, az is csak border colliehoz hasonlító kutya lesz).

2017. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is szapis kutyusom volt, a piacról hoztuk el ingyen, mert ő volt az utolsó akit nem vettek meg, aki árulta meg agyon akarta ütni, ha már senkinek sem kellett.

És hidd el, teljesen igaz az amit előttem leírtak. Nekünk is rengeteget kellett vele orvoshoz rohangálnunk, egy kissebb vagyont hagytunk ott a dokinál. Annyi szerencsénk volt vele, hogy az idegrendszerével nem voltak bajok, nagyon kedves, értelmes kutyus volt, imádtuk. 5 évesen hagyott itt minket, jópár napig tartó szenvedés után.

Fogadd meg a tanácsom, és ne vegyél szaporítótól kutyát, és ne támogasd az állatkínzást.

2017. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagyon értem a kérdésed :D

Már megvetted, de csak 2 hónap múlva mehetsz érte?

Miért? :D

2017. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha mégse lesz nagyon beteges a kutyád, akkor igen szerencsésnek mondhatod magad...

Szaporítót nem pénzel egy normális ember...

2017. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!