Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az időnkénti félrenye...

Normális az időnkénti félrenyelés, köhögés? Más kutyájánál is előfordul?

Figyelt kérdés

Ezen már nagyon sokszor gondolkoztam hogy a kutyáknál normális-e amikor legnagyobb rohangálás, labdázás és játszás közepette gondolom félrenyelik a nyálukat és meg kell álljanak egyet köhinteni. Ezt már a két kistestű kutyámnál is észrevettem régen, de ők ritkán csinálták mert nem voltak olyan heves játszók mint a mostani közel egy éves közép méretű kölyköm.


Imád játszani és rengeteget van futtatva, frizbiztetve és labdáztatva, viszont gyakran van hogy ahogy szalad vissza a labdával és már fárad egy félóra-óra után ahogy visszahozza és leteszi a labdát "köhint" egyet és tisztán kivehető hogy félrenyelés miatt, nem betegség vagy hasonló. Utána persze azonnal kapja fel a labdát és nyomja a kezembe. Ilyenkor a nyálát nyeli félre? Ő hamar kimelegszik és liheg, igen energikus fajta és mos tmár ezekben a melegekben főleg ha nagyon liheg csöpög a nyála.


A Ti kutyátoknál is van ilyen?



2017. ápr. 11. 19:16
 1/3 Minoo válasza:

Igen, előfordult már! Sőt, szinte mindig, amikor már sokat futott a kis lurkó, köhécselni kezd, esetleg öklendezik is. Nem tudom mi történik ilyenkor, és a sok lihegéstől való torokszárazságra tippeltem volna, de amit te mondasz, az is előfordulhat.


Az enyém is kistestű, Bishon Havanese, 7 éves. Kiskora óta csinálja, szerintem normális

2017. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod ezt a torokszárazságot az is lehet ez meg nekem nem jutott még eszembe. Egyébként igen ugyanezt csinálja, de akkor megnyugodtam hogy nem csak ő van így vele.
2017. ápr. 11. 22:01
 3/3 pptomi ***** válasza:
Játék közben nekem is szokott egyet-kettőt köhinteni, de csak amikor valami plüss játékkal játszok vele. Van amikor kiszalad iszik egy kortyot utána, aztán mehet tovább a játék.
2017. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!