Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne számomra...

Milyen kutya lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés

Házőrzőnek keresek kutyát. Több kutyám is volt és gyerekkorom óta mindig voltak kutyáink.Miket nézegettem: rottweiler, kaukázusi juhászkutya, közép ázsiai juhászkutya, kangal, kuvasz, ha van más is örömmel fogadnám.


Idegenekkel szemben agresszív, könnyen ápolható, széles hát és fej, Szőrminősége alkalmassá tegye udvarom való tartásra télen is, ( kutyaház természetesen lenne). Családban és jószágokkal is lehessen tartani. Jól kepézhető engedelmes legyen. Rengeteget olvastam és személyesen is néztem ezeket a kutyákat mégis bizonytalan vagyok, a döntésemben Ezért írok.


Köszönöm a tanácsokat.



2017. ápr. 16. 13:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

9-esnek. Én próbáltam már ki kutyákat leginkább nagy pásztor kutyákat és szaladtak mint a nyuszikák ki-hangsúlyozom törzskönyves kutyákról beszélünk.


De vannak akik nagyban csinálják, biztos hallottátok Bartha László nevét, videói. https://www.youtube.com/watch?v=EwtrrrJCed0&index=4&list=PL8..


A rotinak minden testi ereje megvan a hoz hogy könnyen lenyomjon egy embert. Beszéltem rotis csoportokkal Azt mondják hogy hőszigetelt kutyaház lenne akkor lehetne, vélemények erről. Rengeteg helyen használják őrkutyának és beválik. [link]


Kangal-ról letettem az ára miatt többszörösét elkérik a többihez képest, annyit nekem meg nemér meg.


Kuvasz szerintem az sem lesz, mert mindenűt csakis keskeny homlokú kutyákat találtam, főleg szukáknál.


Akkor kaukázusi, ázsiai, és roti ezeken agyalok.

2017. ápr. 16. 16:34
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

Tibeti masztiff

Moszkvai őrkutya


Tenyésztős kutyáknál is meg kell nézni milyen kennel,mert ha show vonalú ott inkább a külsőre mennek.


Munkavonalút kell nézned.


Meg pl egy ismerősöm német juhásza törzskönyves, nem konfrontálódik, nem lehet vele őrző védőzni,mert anyuci szoknyája alá bújik. Nem őrzi a házat sem,mindenkivel bratyizni akar.De ő show vonalú. Eleve rohadt nyugodt német juhászokhoz képest,szóval ilyen is van.


Munkavonalú tenyésztőket keresel,érdeklődsz a szülőkről,ük szülőkről akkor nem hinném,hogy mellé lőhetsz.

2017. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

pásztorkutyák valóak erre amit írtál ami területvédő, kijön a többi állattal, idegenekkel agresszív, harapos.

káj, kau, kuvasz, komondor, sárhegyi. egyik személyes kedvencem állatok mellé Mioritic, de ők szigorúan csak állatok mellé munkára.


szőrzet miatt nyilván komondor kiesik. kaut rossz tapasztalat miatt nem ajánlanám. ha abból egy rosszat kifogsz az az isten csapása, eszetlenül agresszív tud lenni, minden ok nélkül, komolyan! ezt sok kutyás tapasztalattal mondom!!!


káj, kuvasz ami egyértelműen nyerő, stabil idegrendszerű, nyugodt kutyák, de jól kell őket nevelni, tudni kell őket nevelni, szeretni kell őket, el kell ismerni őket, ugyanakkor le kell keményen tisztázni a falkasorrendet velük. idegenekkel rendkívül temperamentumosak és agresszívek! de nem eszetlenül harapnak, ha tudnak hárítani, azaz elüldözni, elkergetni az idegent már a hangjukkal, megjelenésükkel akkor eszetlenül nem harapnak, nem verekednek és nem harapósak minden áron, de ha a behatoló nem hátrál akkor szétszedik, szétkapják pillanatok alatt, főleg ha 2-en vannak 1 káj 1 kuvasz. igazából tapasztalatom és meglátásom szerint jó kutya nincs, csak jó falka. amúgy ha nem akarsz kiállítás stb. irányába elmenni hogy szép kell legyen a szőre akkor komondor és mioritic is szóba jöhet nálad, én azt gondolom. nekik hosszú a szőrük de ha csak munka vonalra kellenek és nem show meg kiállítási kutya kell akkor a szőrét nyugodtan le lehet ejteni ha kicsit rasztás vagy koszos, attól ugyanúgy harap ha kell, ugyanolyan kemény kutya, ugyanolyan jól őriz attól ha koszos a szőre. mioritic, kuvasz, káj, komondor közül választanék a helyedben 2 fajtát, és kb. hasonló idős kölyköket vennék, állatokkal hamar összeszoknak, és fantasztikusan működnek együtt egymással ezek a kutyák!!

2017. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!