Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb megoldás?...

Mi lenne a legjobb megoldás? (séta)

Figyelt kérdés

Szóval, ha megyünk az utcán, akkor ott is van egy csomó érdekes dolog, amit szívesen szemügyre venne, viszont törvény szerint pórázon kell lennie lakott területen belül. A Flexi póráz ugye nem megoldás, mert attól utána csak még jobban húz, ha racsatolom a rendes pórázt. Látom, hogy szenved, ha a lábam mellett kell jönnie, mert sokan inger csak az utcán van. Sajnos a behivas MÉG nem 100%-os, de rajta vagyunk az ügyön:D régebben szokása volt a teherautók elé való kiugrálás, a macskákat megkergeti, de annak a figyelmen kívül hagyásán is keményen dolgozunk.

Szóval így összefoglalva: az utcán nem tudom elengedni, viszont ott is van egy csomó érdekes inger, amik érdeklik, es kicsit rosszul érzem magam, ha csak megyek tovább, a kutyám viszont még maradna szagolni.

Köszi a válaszokat:)



2017. ápr. 18. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az a szabály:

Mellettem kell mennie, de nem muszály a sarkamban. Oldalra kiléphet szagolni, de nem mehet előre. Nem tudom mennyire érthető:)

2017. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

Lehet lepontozni, én flexivel viszem, szépen sétál, viszont a fűbr bármikor betud menni messzebb is, nemcsak másfél méterig, mint a sima pórázzal, hanem 8 méterig:D

De ő jól van nevelve és ha pl dokihoz megyünk akkor nem flexivel viszrm, hanem sima pórázzal, akkor szépen jön mellettem, ha szólok neki igazodik.

2017. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 te ezt hogy tanítottad meg neki? :D

#2 nem foglak lepontozni, nyugi:D neked ez jött be es kész. Sajnos ez nálunk nem megy, ha Flexit rakok rá nincs vele semmi baj, viszont mindig előttem megy, es csináljátok vele bármit lesz@r ha magam melle húzom, akkor mindig attól felek, h eltepi a pórázt, mert szóval nem lehet ott tartani.

Most gondolom nehány ember fogja ajánlani a kutyasulit... igen ez tervben van. Egy alap tanfolyam nem is lenne gond, viszont őt nem lehet csoportba vinni, eleg súlyosan rehabilitációra szorul, de erre csak nyáron lesz időm/pénzem.

2017. ápr. 18. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem hagyom őket szaglászni az utcán és a mezőn is csak mértékkel.


Az előbbit könnyű volt megtanítani(rajta volt a póráz) az utóbbi pedig egy soha véget nem érő munka(nincs póráz+azért szaglászhat, de mértékkel).

Ennek az egésznek az oka annyi, hogy amíg korlátok nélkül volt a kutya 5 perc alatt elfeledkezett magáról, nem volt behívható, nem érdekelte amit mondok és a csúcs az volt, amikor elindult egy nyomon és szinte meg se hallott engem... a jackkel pedig már nem is akartam kísérletezni...

Most az a szabály, hogy a séta alatt csak előttem mehetnek(látom, h mit csinálnak és ha épp zabálnának be valamit, rájuk tudok szólni)és mindig csak addig mehetnek, amíg látom őket.(ha pl a kanyarban jönne egy másik kutya bunkóság lenne, ha az enyémek csak odaszaladnának, mert nem biztos, hogy a másik kutya/ a gazdája örül ennek)

.

Amióta ez a szabály, én is és a kutyák is sokkal kiegyensúlyozottabbak vagyunk séta közben :)

2017. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!