Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem baj, hogy ha a kutyám...

Nem baj, hogy ha a kutyám nyalogatja magát fürdetés után? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy kistestű szoba kutyám. Én fürdetem, de a bolha elleni samponra az van írva, h használjak kesztyűt, de hát nem szoktam és semmi bajom nincs. A kutyámat is mindig megszárítom de azt nem nagyon szereti és néha nedves marad. De aztán nyalogatja magát. Nem nesz semmi baja? Van sima sampon is és akkor is ezt csinálja. Első kutya. 4x fürdettem meg.

2017. ápr. 24. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
És leöblíteni nem szoktad?
2017. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Biztos van a samponnak egy bizonyos illata, aromája.. Azért csinálja, mert neki ez idegen szag és meg akar szabadulni tőle, befedni a "saját szagával" amúgy nem lesz tőle baja.. Vannak bolhaelleni cseppek, sprék. Azoktól sem lesz semmi baja az állatnak ha nyalogatja magát, direkt így vannak kitalálva ezek.
2017. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom az a 4 füredtés mekkora idő intervallumot fed le, de azzal számolj hogy a túl sok fürdetés kimondottan nem jó a kutya bőrének. Bolha ellen pedig rengeteg alternatív védekezési mód van.
2017. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha alaposan leöblítetted a sampont, nem lesz baja. De ne fürdesd túl gyakran, nem tesz jót neki.
2017. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hány éves?


Egy éves kutyát nem suabad fürdetni.

Egy évnêl fiatalabb kutyát évente kétszer szabad fürdetmi


Én is meglepődtem de így van.

2017. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Örököltem a kutyus, de már 5 éves. Egy éve van nálam.

csak feltünt, h nyalogatja magát utána, de mivel nem tudom megszárítani teljesen, így nem tudtam, h mi lesz ha lenyalja. Persze, hogy le szoktam öblìteni...

köszönöm a válaszokat

2017. ápr. 29. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!