Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutya 7/24 ugat. Mit...

Szomszéd kutya 7/24 ugat. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Szomszédomnak van egy szép, nagy németjuhásza már 8 éve. Ez a 8 év rajtam elég szépen meglátszik, mivel nem bír ki a szomszéd kutya 2 percnél többet, hogy ne ugasson. Hozzáteszem elég kellemetlenül hangosan csinálja.

Most a következő sorokért biztos én leszek a rossz, de ha az én szempontomból nézné valaki ezt az utóbbi 8 évet, akkor megértené.

Sok kialvatlanság miatt számtalanszor megfordult a fejemben, h átmegyek és én nevelem meg a kutyát, ha már a gazdájának nincs rá ideje. De az önuralom mindig nyer. Erre sok ismerősöm mondta, hogy "hát nem a kutya a hibás ebben, hanem a gazdája". Ha szétverem a gazdáját, a kutya ugyanúgy ugatni fog. Szerintem a kutya a hibás, mert ő a problémám oka. Gazdájával nincs bajom. Ha itthon van, foglalkozik a kutyájával. Akkor csöndbe van, de ez napi 1 óra kb kora esténként.

Több ideje nincs, mert reggel elmegy, este jön.

8 év alatt többször is beszéltem már vele, hogy állandóan ugat a kutyája és az udvar/ház kialakítás miatt 5 méterre az ablakomtól ugat, ráadásul a kocsibejáró miatt visszhangzik is, ami csak rátesz a hangerőre. Ennek a vége mindig egy kisebb vita lett, de megegyeztünk a végén, hogy sajnálja és csinálni fog valamit vele. Úgy néz ki még mindig nem sikerült.

Szembeszomszédunk is néhány éve küzködött ezzel a problémával az ő szomszédjukban lévő pulikutya miatt. Ők másfél évig húzták és állatmenhely lett a kutya sorsa.

Szóval a kérdésem, hogy ezügyben kitől lehetne segítséget kérni? Mert a szavak nem használnak.


UI.: Tudom, hogy már leírtam egyszer, de hangsúlyoznám mégegyszer, hogy értem én, hogy akik állatpártiak, azok szerint a gazdájuk a hibásak, de nekem a gazdájával nincs gondom. Kutyával van problémám. Az állandó ugatást nem a gazdájától tanulta. Nekünk is van kutyánk, vele kiskora óta rengeteget foglalkoztunk. Ma már 14 éves és ő is szokott ugatni, ha megvan rá az oka. Nem pedig a levegő oxigéntartalma irritálja az ő lelkét. Azt is értem, hogy az a kutya dolga, hogy ugasson. Szerintem a házőrző/családtag a kutya megfelelő szinónímája. (20 év körüli nőknél a szexpartner/alvótárs, mert az együtt alvás a kutyával + egymás manduláját nyalogatás is elismert már a mai világban)



2017. ápr. 30. 13:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2%
Vagy perelsz, vagy "megeteted" a kutyát.
2017. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
19%
Két ember is azt mondja költözz el. Ezek teljesen hülyék? Nehogy már egy idióta kutya miatt költözz el. Néha átdobálnék egy-két petárdát, vagy játszik még az altatós kolbász is, ha már más megoldás nincs.
2017. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%
Ez valós és terjeszkedő probléma , kertes házaknál és panelokban . A tag beszerez egy kutyát amit túl korán hoz el nem foglalkozik vele reggel elhajt későn megjön és az unatkozik meg szenved . Aztán befogad a régi mellé szintén egy korai elválasztottat azok meg folyamatosan acsarkodnak . Mániákusan gyűjtik az ebeket , de gondoskodni nevelni az luxus .
2017. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

Szia! Nekem is ugatott a kutyám napi 12-ben (csak éjjel), de az én szomszédom nem volt ilyen türelmes..


Amit én, mint gazda megtettem. Késő este 22-23 óra teleetetem a kutyát, így lusta lesz pattogni, van vize is bőven. Amikor ugat megnézem (megkérdem, mit ugat).. az idióta szomszéd(bocsánat), de ilyenkor ugat a kutyával.. tehát, elkezd jelezni a kutya, majd mint egy megerősítésként a szomszéd is üvölt, így a kutya mint egy támogatva tovább ugat.


Füldugó.. csodákra képes és nem is drága..


Amit tenni tudsz, barátkozz össze az ebbel, kérd a gazdit, hogyha lehet, este etesse meg a kutyát, amikor ugat, nézzétek mit, miért ugat.. macska? Kóbor kutya? Fél egyedül? Erre kellene megoldást keresni..

2017. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván problémája van a kutyának, és ha a gazda egyedül nem tudja megoldani, akkor hívnia kell szakembert. Ha ez nem történik meg, akkor - kutyásként mondom - menj el a jegyzőhöz. Az én kutyámnak szeparációs szorongása van, és nagyon sokat foglalkozok vele, hogy a szomszédokkal ne legyen emiatt problémám, hogy ugat a kutya, mert megértem, engem is rohadtul zavarna, ha napi nyolc órába ugatást hallgatnék.
2017. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
32%
Van egy ilyen 'kutyapanziót' üzemeltető csaj panelben!! Debrecen, tocoskert szélén. Zeng a ház a kutyái ugatásától. Van 2 nagyon ugatós, de a kanijának a staffiját is mindig ott acsarkodtatja. Szörnyű :"( ja és ezek azt hiszik, a kutyanak ez jo..
2017. ápr. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

2 lehetőséged van:


A: Felveszed a hangot és elmondod a jegyzőnek.

B: Nem csinlász semmit.

2017. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Német juhász munkakutya napi 1 óra foglalkozás rohadt kevés, unalmában ugat csak,mert nem tud mást csinálni.


Én is azt javaslom,hogy vegyél fel 2-3 napot,akár videó is jó lehet. Majd a jegyzőnél jelentsd be!


Ha tényleg elfogadják akkor megszorongathatják a gazdát.


Nekünk az alsó szomszéd pattogott,hogy a kutyáink mikor mi elmegyünk ugatnak egész nap. Nem hittük el,más szomszéd nem panaszkodott. Nos felvettünk videóra 5 napot,hogy most akkor mégis ugatnak vagy nem.


Átlagban napi 8 órából 10-20 percet ugattak akkor is 11-13 között,mikor a szembe szomszédhoz jön a kaja futár,két kisgyerek van. Nem főz, mindig rendel. Szóval mi megtaláltuk az okot. Mondtuk az alattunk lévőnek 5 nap volt felvéve. És valószínűleg a futárt ugatták. Mi meg az ellen,hogy a kutya jelez nem tudunk mit tenni,hogy azt állítja nonstop ugattak,meg tovább fog menni az ügyben azért kiverte a biztosítékot. Viszont mikor elmondtuk a videós sztorit azóta egy családtagot sem állít meg és senkinek nem panaszkodik. Bizonyíték hiányában nem tehetnek semmit.

Utána néztem a dolgoknak,hogy mi védve legyünk.

Valóban bizonyítani kell a hangoskodást ez esetben az ugatást,amire időt kell szánni és felvenni.


Ha már konkrét bizonyítékod van a birtokháborításról,mert ez annak minősül akkor tehetnek vmit.


Gazdinak pedig első körben írnék egy levelet,hogy felvettem x napot, nem bírjuk az ugatást és ha egy héten belül nem változik semmi akkor a videó és hangfelvétellel mész a jegyzőhöz és hivatalos útra tereljük. Ha ezt leszarja akkor nyugodtan mehetsz a videóval a jegyzőhöz.


Én ezt tenném!


Utóiratban megjegyzem,hogy nem a kutya a hibás,hogy ugat.Hanem a nem törődöm gazda ugyan is ha többször szóltatok neki és leszarta magasról akkor igen is a gazda a hibás.


Kisgyerek sírás is rohadt idegesítő akkor a gyereket hibáztassam? Miért? A szülő miatt sír,nem veszi fel,nem foglalkozik vele vmi oka van a sírásnak. Gyerek nem tudja saját magát ellátni míg kicsi. Nos egy kutya sem tudja magát lefárasztani.


Szóval felesleges olyan élőlényt hibáztatni aki vkire rá van utalva szóval a gazdára.


Ha nem tud kellően foglalkozni egy kutyával akkor mégis miért vette?

2017. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos pedig a kutya azért ilyen, mert unatkozik, rossz szokásai alakultak ki emiatt, frusztrált.

A német juhász munkakutya. Igényli mind a fizikai, mind az agyi lefárasztást. Azaz mindennap kellene neki 1-2 órás séta legalább, olyan, ahol szabadon futkározhat, más kutyákkal is játszhat stb, tehát ahol nagyon elfárad.

Ezenkívül tanításra, képzésre is szüksége volna rendszeresen. Kutyaiskolára, engedelmes képzésre, egyéb munkára (őrző-védő például). Itt pedig agyilag fáradna el.

Sajnos azt tudom mondani, hogy aki egész nap nincs otthon, nem hordja a német juhászát sem kiképzésre, sem lefárasztó sétákra, kirándulásokra stb., annak nem szabadna ilyen kutyát tartania, mert ez lesz a vége (meg az, hogy ás, szökik, agresszív lesz stb.)

Tehát nem a gazdája tanítja ugyan az állandó ugatást, viszont a gazdájának nincs rá elég ideje, energiája, hozzáértése, a kutya pedig a frusztrációját így próbálja levezetni.

A teendő? Megbeszélni a gazdával, hogy legalább éjjel aludjon bent a kutya a házban, így éjjel nem fog ugatni. Vagy, hogy keressen neki megfelelő gazdát, akinek van ideje/kedve/hozzáértése (német juhász fajtamentők segítségét lehet kérni ezügyben).

Vagy szakítson rá több időt, keljen korábban, szabadnapjain vigye kutyaiskolába, minden nap vigye nagy sétákra, fárassza el.

Vagy a jegyzőnél lehet bejelentést tenni, azt hiszem birtokvédelem címen.

Nem csodálom egyébként, hogy pipa vagy, én már valószínűleg megőrültem volna. A saját kutyáimtól soha nem tűrtem, hogy indokolatlanul ugassanak. Mondjuk alap, hogy éjjel bent alszik, és alvás van, csend van, így szoktattam őket.

Mást nem tudsz tenni tehát, minthogy leülsz a gazdával, és a fenti lehetőségeket átbeszéled vele (éjjel bentalvás/fajtamentők-új gazda/több idő-nevelés/feljelentés).

Ha esetleg te ráérsz és lenne kedved ezzel foglalkozni, mint írtad, hogy átmész és megneveled, te is foglalkozhatsz a kutyával (napi séta, tanítás), de ez nem a te dolgod lenne.

2017. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy nap néhányszor 5 percet amikor ugat felveszel a mobiloddal videóra, és bemész a jegyzőhöz birtokvédelmet kérni. Mást nem tudsz tenni. Minden más megoldásért sokat ad a BTK
2017. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!