Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti "lenézitek" a fajtajellegű...

Ti "lenézitek" a fajtajellegű keverékeket vagy gazdáikat?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik nekem hogy ez a téma nagyon nagy port kavar itt és sokszor megfogalmazódott már bennem a kérdés, hogy a törzskönyves kutyák gazdái lenézik a törzskönyv nélküli "fajtatiszta" kutyákat vagy gazdáikat? Félretéve az összes negatívumot ami miatt nem jó szaporítós kutyát venni. Én úgy veszem észre hogy az emberek 80%-a a valóságban nincs tisztába na különbséggel és azok véleménye érdekel, akik ezzel komolyan foglalkoznak.


Félre ne értsetek nem rosszindulatra gondolok, hanem gondolom valamilyen kép kialakul a gazdáról, hogy szaporítót támogatott vagy ilyesmi. Vagy egyáltalán nem is jut eszetekbe ha az utcán egy fajtatisztának tűnő kutyát láttok, hogy vajon törzskönyves-e vagy nem? Hiszen ilyen erővel az összes ember "rossznak" lehetne titulálva, aki nem kennelből vesz törzskönyves kutyát, pedig ha a kutya személyét nézzük egyénileg minden kutya egyenlő akár van papírja akár nem.



#kutya #fajta #fajtiszta #fajta jellegű keverék
2017. máj. 1. 20:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
hát mivel a tk-s kutyáknak nem lóg a nyakában a törzskönyv így nincs jogom ítélkezni a kutyája felett. Törzskönyves kutyám van, én nem nézek le senkit aki elfogadja hogy a kutyája csak hasonlít egy adott fajtára és hogy rossz a szaporítókat támogatni, viszont mikor valaki egy látszatra is keverék kutyával villog hogy neki milyen óccsón sikerült "fajtiszta" kutyát venni és hogy én hülye vagyok hogy annyit költöttem az enyémre az kiakaszt... azt nagyon utálom ha valaki nem tud beletörődni hogy a kutyája tk-hiányában nem fajtatiszta és a tenyésztők és szaporítók közötti különbséggel még alap szinten sincs tisztában.
2017. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Én nem nézem le. Nekünk is fajtajellegű keverék németjuhászunk van (totális teljes németjuhász). Nem szaporítótól van.


Az egy dolog hogy a szaporítást teljesen elítélem, főleg azt amikor közlik hogy "nekem fajtatiszta yorkiem van csak törzskönyve nincs" és a kutya egy kb 8 kilós havanese-yorkie keverék. Az ilyet elítélem és undorodom tőle, hogy hogyan lehetnek ilyen hül.yék az emberek.

2017. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem a kutyákkal van a probléma, hanem a szaporítással. Ha nem venne senki szaporítótól kutyát, akkor nem lennének szaporítók se. De amíg van lócitrom, addig légy is lesz.
2017. máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem, mert sosem tudhatom, hogy az a kutya mentett kutya vagy véletlen került oda vagy szimplán csak tudatlanságból vett szaporítós kutyát. Viszont ha utalást tesz a kutya árára vagy, hogy tudatosan vett szaporítótól akkor igen. Mert egy kutyán nem spórólunk. Ha nincs rá pénzünk akkor az eltartásra se lesz, ergo nem vállalok kutyát.
2017. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért ha valakinek nincs kétszázezre egy kutyára nem azt jelenti hogy nem is tudná eltartani szerintem, hiszen ha valaki egy menhelyi keveréket vagy tudatlanul egy szaporítós kutyát vesz is normális minőségi táppal kell etetni, nem csak ha tenyésztőtől van. Én például tudatlanságból vettem anno a kutyám törzskönyv nélkül, szerencsére teljes mértékben a fajta jegyeit viseli és nincs vele egészségügyi probléma, nem is egy zsigertelen "évi kétszer fialtatok" szaporító volt hanem egyszeri alom, mégis mindene megvan és állatorvosra is mindig félre van rakva egy nagyobb összeg.


Az a baj szerintem hogy az emberek nincsenek tájékoztatva és nagyon elterjedtek a jófogás és társai, az tűnik normális beszerzési helynek, a törzskönyves kutyák meg "elérhetetlennek" az átlag családoknak ahol nem nagy költségvetésből élnek. Kellene valami kampány a nép okítására, nem tudják mitől ilyen drágák a törzskönyves kutyák és úgy vannak vele hogy miért adnának ki annyi pénzt ha olcsóbban is megússzák.

2017. máj. 1. 20:46
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

Èn egyáltalán nem foglalkozom evvel hogy milyen az a kutya amit látok. Sőt èn inkább a keverèk kutyákat szeretem jobban mint a sok egyformát. Aki ez alapján itèl meg valamit vagy ugy gondolja hogy "èn csak törzskönyves kutyát VESZEK" az csak saját magát minősìti le. Mert ez nem egy pozitiv szemlèlet ès az ilyen emberekkel baj van, kerüld el őket jo messzire. Ugyan annyit èr minden kutya , aki arra vág fel hogy vette , sőt hogy ilyen meg olyan drága volt, esetleg mond egy borsos árat de úgy hogy "xy ezerèrt vettem" az szerintem egy sz*r ember. Az ilyeneknek igazábol barátaik sincsenek vagy csak olyanok mint ők maguk, selejtek, de egy biztos az ilyen ebrek boldogok soha nem lesznek mègha aranybol lesz is a kutyájuk törzskönyve akkor is maximum csak eljátszani tudják a nagy pedáns sznobot aki "csak törzskönyves kutyát VESZ" . Sőt szerintem kutyát venni is .. hát elèg gáz dolog amèg ennyi gazdátlan kis jószág van a menhelyeken akiket aztán persze elaltatnak mert a sok sznob g*ci csak torzskonyves fajtatiszta kutyát óhajt. Akinek meg nem tetszik amit most ittam hát kapja be mert nem èrdekel, èn ezt gondolom erről ès evvel nem vagyok egyedül.

Ui.: Keverèk kutyám van az út szèlèről de valami egèszen különleges ès a kaján kìvül meg az oltáson kivül az èletben nem kellett rá költeni ami a sok fajtatisztárol nem mondhato el , mert az egyik a csirkèt nem eheti a másiknak mittudom èn milyen baja van stb szoval elèg sok az èletkèptelen kis divatkutya az biztos.

2017. máj. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

"ha valakinek nincs kétszázezre egy kutyára"


Akkor lehet spórolni, gyűjteni!


Telefont, számítógépet, lapostévét, kocsit is meg tudja vásárolni az ember magának, pedig azok csak tárgyak, eszközök!


Persze, akkor valószínű nem lesz meg épp a nyári szünetre max 1 hónapon belül a kutya, mert pl a gyerek épp kitalálta, hogy kell neki!


Csak akiben annyi türelem és kitartás nincs, hogy havonta félretegyen egy tízezrest (ami manapság egy nadrág vagy egy dzseki ára) és kivárja a kiskutyát, attól mit lehet várni a későbbiekben?

2017. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Részemről nincsenek így konkrétan lenézve a gazdák, egyszerűen csak nem értem, miért csinálják ezt az emberek, hgy tömegével veszik a szaporítós kutyákat. Magukat is szívatják vele, meg a kutyákat is.

A kutyákon meg látom, hogy mi lehetett volna belőlük, ha jó helyre születnek, és egészséges lelkivilággal nőnek fel, és egy kicsit sajnálom őket, mert amúgy tényleg tök jó kutyák, csak sokkal több szenvedés mindenkinek, mire ezt meg is tudják mutatni. Meg sokuknak tényleg beüt valami egészségügyi probléma, még az otthon becsúszott alomból született keverékeknek is, mostanában pl. találkoztam több légcsőszűkületes német juhász keverékkel, agyrém, gazdi meg szív az energikus kajla kutyájával hámban...

Szóval részemről inkább értetlenség és sajnálat van ebben. Tök felesleges szívás mindenkinek, pár tízezer forint miatt.

2017. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

"gazdátlan kis jószág van a menhelyeken akiket aztán persze elaltatnak mert a sok sznob g*ci csak torzskonyves fajtatiszta kutyát óhajt"


A kutyások kb 10%-a lehet akiknek tk-s kutyájuk van, a többi vagy mix vagy fajtajelleg. Úgyhogy nem a tk-s kutyák hibája ez hogy annyi kutya van a menhelyen (akik honnan is származnak? hát pont a szaporítóktól).

2017. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Keressètek szigetszentmiklóson a kovács lászlót ès párját boda zsoltit, ők szaporìtók ès ólakban tengődik vagy 80 kutya , yorki meg hasonlók . Hát mit ne mondjak valaki igazán fel jelenthetnè már őket mert áldatlan állapotokban vannak az biztos , de ha el is megy oda valaki ugy menjen hogy a zolti 150 kilós a laci meg kb 220 de nem kell tőlük megijedni csak a lacival vigyázzatok mert ő a gonosz a zsolti pedig a csicskája ès igy èlnek egy párkènt szèpen ugy hogy a rakás kutya meg ott nyomorog náluk ès sok sok èvek óta szaporitják ès vágják át vele az embereket 80 ezrekèrt meg amennyièrt csak tudják.
2017. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!