Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem van elegem "a...

Csak nekem van elegem "a kutyának nem kell a változatosság" szövegből?

Figyelt kérdés
Szinte nap mint nap ezt olvasom itt. Nem értem miért kéne egy kutyának 10-15 évig csak száraztápon élnie. Amikor meg szóba kerül a normális minőségű konzerv, jönnek a "minek a konzerv?" kommentek. Szerintem senki sem akar egy életen át csak "teljes értékű müzlin" élni, mert abba minden benne van... Sokszor hallom, hogy bírják a monoton etetést, hivatkoznak a farkasokra (az is szarvast-szarvast eszik stb) csak az a szarvas éppenséggel nem egy komplett, tömörített kaja, hanem részekből áll (bőr, belsőségek, csontok, színhús stb) amik más-más állagúak és ízűek. Szóval nem értem az indokokat.

2017. máj. 2. 18:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit felfújtam, bocsánat akkor. Azzal igazából nincs bajom, ha a kutya szereti, örömmel eszi, bár ezt sem pártolom. Akkor zavar baromira a dolog mikor már a kutya inkább napokig nem eszik, vagy kukázik valamit, csak ne kelljen tápot ennie, amit ugyebár jó ideje eszik. Nem ok nélkül csinálja, hiszen az elején még jóízűen ette (itt nem az élből válogatós kutyákra gondolok) Szerintem azért van egy ésszerű határ. :) mióta vegyítjük a dolgokat minden gond nélkül megeszi a tápot is, pedig már féléve ugyanazt kapja. Látszik rajta, hogy örül az étkezésnek, előtte szinte "kényszeríteni" kellett :/
2017. máj. 2. 19:12
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

Mi néha még lazacolajjal is leöntjük neki a a tápot, az még egészséges is.



(A Real Nature-os)

2017. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az is jó ötlet, lehet kipróbáljuk majd :)
2017. máj. 2. 19:26
 14/19 anonim ***** válasza:
45%

A kiskutyám (5 kg) rágás nélkül nyeli az 1,5 cm átmérőjű tápot, amihez még vizet is öntök(nem szívja fel a vizet, mert rögtön odaadom neki). Nem hiszem, hogy túlzottan élvezné az ízeket.

A változatosságot pedig kipipálom annyival, hogy ha olyat eszek, amit ők is ehetnek, a végén kapnak belőle(pl alma, csirke, sajt, répa) és heti 1x, edzésen mindig más jutifali van.

2017. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

"Akkor zavar baromira a dolog mikor már a kutya inkább napokig nem eszik, vagy kukázik valamit, csak ne kelljen tápot ennie, amit ugyebár jó ideje eszik. Nem ok nélkül csinálja, hiszen az elején még jóízűen ette (itt nem az élből válogatós kutyákra gondolok) Szerintem azért van egy ésszerű határ."


Élből válogatós kutya nincs. Egyedül az a kutya válogat akinek engedik (és most az allergiásokat ne vegyük figyelembe). Mint fentebb is írták a kutya nem élvezetből eszik, hanem az életbenmaradás miatt. Amit írtál az tipikusan azokkal szokott előfordulni akik egész nap a kutya elött hagyják a teli tál kaját, hogy 'egyen amikor éhes' és esetleg napközben kap innen-onnan egy kis falattot. Meg persze amikor nincs foglalkozva vele és nincs szüksége annyir tápanyagra.

2017. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
12%

"Mint fentebb is írták a kutya nem élvezetből eszik, hanem az életbenmaradás miatt."

Ezt honnan tudjátok olyan biztosan ? Megkérdeztétek a kutyát ?

2017. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
63%
Biztos hallottad már azt a szót, hogy etológia. A többit rád bízom. Remélem azért a google használatát már nem szükséges bemutatni.
2017. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%

Enyémek is megunjak egy idő után. Akkor más tápot veszek vagy más ízt.


De szoktak kapni almát, répát, bor ragocsontot, lefekvés előtt kutyakekszet, nyers húst is. De a fő eledel a táp. Hidegen sajtolt.

2017. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem mindegy milyen változatosságról beszélünk és milyen kutyánál.

Van az amikor a "Morzsi egy hétig ilyen tápot kapott, de ha elfogy veszünk valami mást, hogy ne unja meg." Ez rossz!

A kutyák emésztése és ízérzékelése is eltér az emberekétől, teljesen felesleges embert-kutyát hasonlítgatni. A folyamatos tápváltogatás megterheli az emésztésüket. Nem véletlenül kell tápváltásnál is ügyelni a fokozatosságra. És akár hiszitek, akár nem, a kutya tényleg nem élvezetből eszik, hanem ösztönből. Ezért zabálná pukkadásik magát sok kutya, ha hagynánk nekik.

Az pedig nem állatkínzás és nem szemétség, ha egy kutya egész életében az állapotának megfelelő, teljes értékű, egészséges, jó minőségű száraztápon él. A csak konzervvel etetésnek sok hátránya van. Mivel a konzervek nagy része víz, így, hogy a kutya minden szükséges tápanyagot megkapjon rengeteget kell belőle adni. Ráadásul a kutya foga sem tisztul mivel nem is rág. A száraztáp rágása közben a lepedék letisztul a fogakről, így kisebb az esélye a fogkő kialakulásának.

Van a másik változatosság, amikor a kutya mindig egy jó minőségű, számára megfelelő száraztápot kap, és ezt dobják fel valami egészségessel (pl.színhús konzerv, reszelt répa, reszelt sajt, főtt tojás, natúr joghurt, kefír, tejföl, túró) . Ez nem egészségtelen és nem elítélendő. (Megjegyzem, néha mi is etetünk így, néha csak tápot kap)

Szóval ebben a dologban teljesen elfogadható az is, ha csak (jó minőség) száraztápot kap, és az is, ha néha feltúrbózzák valamivel a tápot.

2017. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!