Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nagyon beteg a kutya ki...

Ha nagyon beteg a kutya ki kell jönnie úgy az állaatorvosnak, hogy csak 1-2 hét múlva kapja meg a pénzt?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz állapotban van a szomszéd kutyája de nem tudnak most fizetni,az állatorvos azt mondta így nem mehet ki... Van erre szabály? Tiltja neki valaki,hogy pénz nélkül kezeljen? Vagy csak szemét?

A kutya alig él. A messzebb lévő állatorvosok meg arra hivatkoznak, hogy nagyon messze van vagy már nem dolgoznak csak hétfőn.

Mit lehet tenni?

Rossz nézni ahogy haldoklik, mert már haldoklik :(



2017. máj. 5. 18:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem tud elvinni valaki az orvosig?

Ha más nem , akkor esetleg telekocsi?

oszkar.com oldalon tudtok keresni olyan autóst, aki elvisz titeket A-ból B pontba, potom pénzért. 10-20 km távolság simán meglesz 300-400 forintból !

Ha ott van a mancs jelzés, akkor állatot is lehet vinni plusz költség nélkül általában.

Ennél olcsóbb megoldást nem nagyon tudok.

Tömegközlekedés max, de ha beteg nagyon, akkor nehézkes.

2017. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

Állatvédőket lehetne megkeresni, hogy nagy a baj. Ők bele szoktak menni, hogy megelőlegezik az orvosi költségeket akár még a szállításban is segítenek, és részletben vissza lehet fizetni. A pontos menetét nem tudom, de ha nagy a baj szinte azonnal reagálnak.

Mi egyszer egy elütött kutyust találtunk, a Noét felhívtuk szombat este, és kb egy órán belül jöttek is az állatért és vitték.

2017. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Milyen telepulesen van? Megkeresem a legkozelebbi menhelyet es leirom a teloszamat
2017. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Gyékényes
2017. máj. 5. 19:57
 15/26 anonim ***** válasza:
Sikerült intézni valamit ? A legközelebbi állatmenhely szerintem a Misina, de úgy emlékszem valahol Pécsen vannak állatvédők is.
2017. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
* Ja bocs eltévedtem TI már somogy megye vagytok !
2017. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 pptomi ***** válasza:
62%

Ebben a helyzetben már nem segít, de lehet kötni beteg és baleset biztosítást kutyára és macskára is, akár lakásbiztosítással egyben is. A legolcsóbb valami 6500 Ft évente, egy közepes ennek a duplája, ami már egész jó, van benne felelősség biztosítás is, ha kárt okozna az állat. Most épp jól jött volna, talán még házhoz is ment volna a doki.

Persze pénzért dolgozik mindenki, de süljön ki a szeme, ha már gyógyításra adta a fejét, mégsem segít.

A mi dokink sürgős esetben, ha esetleg kóbor állat is a paciens, ingyen ellátja.

2017. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Én megértem a doki hibáztatását is, de ő is pénzből él, ha minden egyes ilyen kérésnél ingyen dolgozna, akkor igencsak foghatná a fejét, hogy miből veszi meg a saját dolgait és miből ad a gyereknek enni, miből fizeti a gyereke osztálypénzét stb..

Az orvosok is ugyanolyan emberek, mint mi.Nem fog ingyen dolgozni, sőt még mínuszba menni a gyógyszerekkel .

Nyilván ha ez ilyen egyedi eset lenne és évente egyszer lenne ilyen kérés, akkor biztosan segítene, de sajnos sokan próbálkoznak ezzel, érthető, hogy nemet mond.

Az ilyen süljön ki a szeme hozzállás eléggé primitív szerintem.

Próbáljatok kutyamentőkkel vagy egyéb szervezetekkel felvenni a kapcsolatot, hátha ki tudnak segíteni.

Vagy valami rokontól kölcsön kérni és visszaadni neki ha ez elmúlik. Passz..

Milyen jellegű baja van a kutyának? Mióta tart ez?

2017. máj. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 pptomi ***** válasza:
35%

A mi dokinkkal hasonlítottam össze, erre fel mondtam a szemkisülést. Neki is van családja, mellette pedig hivatása is, amit gyakorol is legjobb tudása szerint. Ő nem tud senkinek nemet mondani, de tisztelik is érte a hozzá járók.

Én meg primitív vagyok, oda se neki.

2017. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Mi van azóta a kutyával?
2017. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!