Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ölésről? Én így nem tudok együtt élni vele :. (

Figyelt kérdés

Az 5 éves labradorunk elkezdett öldösni :(

A kisfiamnak volt egy tyúkja (mi nem eszünk húst, nálunk házikedvenc).

A szomszéd csirkéit ( átjárnak hozzánk legelni, de ez a kutya kicsi kora óta így van) vakondokat,madarakat,patkányt is fogott (mérgezik a szomszédok,tehát ez rá is veszélyes).

5 éve állatokkal van körülvéve,nálunk is van nyuszi, páva,a gyerekeknek van 2 kiskacsája. Eddig soha nem bántott semmit,most miért kezdte el?

Nincs vele kevesebbet foglalkozva,nincs kevesebbet mozgatva,tanítva.

Amióta megölte a kisfiam tyúkját (3 éves tyúk volt, nagyon szerette a kisfiam) nem szeret a kutyával játszani,fél tőle,haragszik rá.

Mi nem eszünk húst,egy legyet sem tudnék megölni,nálunk ez nem elfogadott.

Mit tegyek? Ha nem tudjuk lenevelni róla nem maradhat itt :(



2017. máj. 7. 19:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ja nem ő az egyetlen kutyánk, a többi nem bántja az állatokat, őket nem szeretnénk elajándékozni, ezt a kutyust sem ha nem muszáj.
2017. máj. 7. 21:23
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Azért azt tegyük hozzá, hogy a labrador vadászösztöne baromira nem gyilkolásra való. Őket a vad behozására használják, kifejezetten "puha szájú" faja, hogy a visszahozott kacsán ne legyenek még csak fognyomok se. Ő nem rázogathat meg csócsálhat semmit, nem bánthat se élő, se halott állatot. Legalábbis gyárilag.

A nincs kevesebbet mozgatva konkrétan mit jelent? Mennyit és hogyan foglalkoztok vele?

Amúgy tényleg keressetek szakembert.

2017. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Minden masodik nap tanítgatjuk,minden nap sétálunk,labdázunk,játszunk velük.
2017. máj. 7. 21:44
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen, az én labim is csak kergetni szereti az állatokat, de nem csinál velük semmit, az elmúlt 10 év alapján én nemigen tudnám elképzelni, hogy megöljön egyet.
2017. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
27%
Komolyan elajándékoznátok egy 5 éves kutyát, mert megölt egy húslevesnek valót ? A tyúknak ugyanis a sütőben a helye vagy a fazékban. Tényleg jobban járna a kutya egy másik családdal. De a gyerek is. Gondolom a 3 éves gyerekre is rá van erőszakolva a vega hülyeség.
2017. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%
Elnéztem. Nem a gyerek 3 éves.
2017. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó válaszoló!

Attól még hogy valami vega, az nem azt jelenti hogy hülyeség!


Ők így élnek, így látják helyesnek, és ezt illene tiszteletben tartani...

Off, de én nem gondolom hogy bármilyen állatnak is a sütőben lenne a helye. Én személy szerint örülök hogy legalább annak a tyúknak 3 évig szép élete volt, szerették és nem a levesben végezte.


Kérdező! Nem lehet elkeríteni az állatokat a kutyától?

És ha kint vagytok a kutyával, akkor is bántaná őket, vagy csak ha egyedül van?

Mi lenne, ha csak bent tartanátok a labradort a házban? És csak felügyelettel engednétek ki a kertbe mindig?

2017. máj. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%
A felnőttek esetében tiszteletben tartanám, de a kisgyerekre ne erőltessék már rá. Húsra is szüksége van a fejlődő szervezetnek, nem hiába mindenevő az ember. Ezek a gyerek helyett előre eldöntötték ahelyett, hogy felnőtt korában rábízták volna a döntést. Egy tyúk pedig akkorsem ér annyit, mint egy kutya.
2017. máj. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%
Úgy gondolom, hogy ez csak rájuk tartozik. A kérdés nem erre vonatkozott.
2017. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves az a kisfiú, aki haragszik a kutyára, amiért megölt egy tyúkot?
2017. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!