Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a csivava jó...

Szerintetek a csivava jó választás volt? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nemrég,kb 1 hete kaptam első kutyaként.Kan kutyus.De sajnos egyfolytában harapdál,még ha játékból is,de legtöbbször fáj.És mivel még csak 2,5 hónapos,ezért ha jobban megnő komolyabb sérülést is okozhat.Én szerettem volna átgondolni,de a szüleim amikor hallották hogy érdeklődésképpen hívtam fel a kuytus gazdiját,mondta a gazdi hogy aznap is el lehet vinni,mondták,hogy akkor ő jó lesz,és beszéljem le vele aznapra.Persze örültem hisz első kutya,örültem,hogy kapok egyáltalán,és nem tudtam hogy nem fogja annyira elnyerni a tetszésemet azon kívül,hogy cuki,játékos,aranyos.A kutyus hazaérkezése után mentünk volna 2 nappal a menhelyre,hogy onnan válasszunk kutyust de mivel ő meglett,ezért nem mentünk el,pedig sokkal jobban szerettem volna a menhelyről,dokkal nagyobb érték lett volna,jobb tett.Mert a csivavának így is találtak volna jó gazdit,de a menhelyen egyes kutyusok nagyon hosszú ideig várják a megfelelő gazdit.Nem szeretném úgy tovább passzolni ezt a csivavát,mint egy tárgyat,de azért még mindig szeretnék másik kutyát.Ezt hogy tudnám megoldani?(Csak kistestű jöhet szóba bérház miatt,és előnyben a játékos,intenzív kutyuskák)

Illetve milyen JÓ helyre tudnám adni a csivavámat?Ez nagyon fontos lenne.Előre is köszi!



2017. máj. 9. 16:00
 1/9 anonim válasza:
100%

Én imádom az állatokat van is kutyám,de a csivava valahogy irritál. Magának való,nem nagyon jön ki más kutyákkal félős,ugat mindenkit. Szerintem az inlább ilyen magának való embereknek való kutya.

Nekem egy tacskó yorkoe keverékem van,iszonyat játékos intelligens,tanulékony kijön más kutyákkal,még soha nem vicsorgott senkire. Mondjuk ezek a dolgok főleg nevelés kérdése,de a csivaváknak van egy elviselhetetlen stílusuk,én biztos nem tartanék.


Egyébként pont ez az amikor az ember előbb cselekszik mint gondolkodik. Amíg nem nő hozzád,és tudsz neki találni egy szerető családot akihez nyugodt szívvel adod,akkor még megoldható. De ez oltári nagy butaság volt.

2017. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Más kutya is harapdál, nem csak a csivavák, főleg nem csak a te kutyád. A szüleid meg marha nagy papucsok. Elsől csettintésre vettek neked egyet. Most már le ne passzold! Senkinek nem fog kelleni egy szapis csivava. Edd meg amit megfőztél, járjatok kutyasuliba, etesd minőségi táppal. Azonal irasd be oviba, és amint megvan minden oltása járjatok rendszeresen. Kérd meg az oktatót, hogy magyarázza el melyik a jó táp.
2017. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért harapdál mert még kölyök, így játszik!!! Majd kinövi, illetve nevelni kellene, leszoktatni róla. Szerintem nem kell neked több kutya, éretlen a gondolkodásod, semmi felelősség érzeted nincs. Nekem tényleg nem a szívem csücske ez a fajta, de előbb kellett volna gondolkodnod. Mi lesz majd a menhelyes kutyával, ha az sem fog tetszeni egy idő után??? Megy vissza csóri a gyepire? Ajándékozd el ezt a mostani kiskutyát - könnyen fogsz ingyen gazdit találni neki, sok ember oda van ezért a fajtáért, és várj néhány évet még míg újabb ebet vállalsz! A kutyatartás hosszú évekig tartó felelős döntés!
2017. máj. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
89%

Első vagyok,teljesen igazuk van a többieknek.. Egy kutya nevelése az nagy feladat,nem gyerekeknek való. Valóban várj még ezzel pár évet. Mindegyik kiskutya harapdál az enyim még most is,csak az a külömbség hogy tudja a határt,én így játszok vele.

Ha mindenképp kutyát akarsz tartani,amít még mindig nem ajánlok neked,de ismerem a gyerekeket,és szüleidből kiindulva úgy is lesz másik,olvass utána mindennek ami kutyával kapcsolatos.


Rengeteget kell vele foglalkozni,rendszerre kell szoktatni,és azt betartani,abban az időben nem a barátokkal találkozni. Ha mentek nyaralni akkor olyan szállást kell találjatok ahova vihettek kutyát,vagy pedig kutya panzióba vinni,ami nem olcsó.. Kiskorában vitaminokkal teli kajákat adni neki,hogy egészségesen fejlődjön a szervezete.

Remélem elvettem a kedved. De ha még mindig nem,akkor állj neki nevelési cikkeket olvasni nyakra főre.

Mondok párat amik szerintem a legfontasabbak. Szobatisztaság,rendszerhez kell szoktatnod ha kint pisil kakil megdicséred,kiskutyát akár napi 5-6x is ki kell vinni.

A legfontosabb vezény szó a gyere ide.. Vagy gyere,és ezt kézmozdulattal kombinálni,mert azt ők jobban értik. Na most ehez hozzá fűzném hogy az egyik leggyakoribb hiba,ha valami rosszat csinál,oda hívod hogy gyere ide,és leszídod,akkor ott már el is rontottad a nevelését...nevelő eszköznek sose használd a kezed,valami ujságpapirt összetekersz és még véletlen se úgy csapsz a fenekére hogy az fájjon neki,csak hogy érezze hogy rosszat csinált.. Na mindegy nagyon belemerültem a témába remélem elvettem a kedved.

2017. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam NEM szeretném lepasszolni.De a menhelyi kutyuskát biztos,hogy nem dobnám el,mint ahogy őt sem,ezért ha keresnénk neki új gazdit,csak olyan helyre ahol még láthatom párszor.Köszi a megértést!
2017. máj. 9. 18:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Barátom!

Ilyenkor arra érdemes gondolni, hogy neked a csivava mint fajta eredetileg is tetszett, hiszen érdeklődtél utána.

Ha több tapasztalatod lett volna abban, hogyan kell együtt döntéseket hozni, azt mondhattad volna a szüleidnek, hogy kérjük meg a tenyésztőt, hogy 3 nap múlva lehessen ezt átvenni, és a második napon elmehetettetek volna a menhelyre.

Még egy dolgot mondanék, valóban, a fiatal kutyák néha idegesítőek, nem elég vidám, nem elég kedves, és neked minden tapasztalat nélkül kellett egy olyan döntést meghoznod, hogy akarsz-e egyáltalán kutyát tartani.

Ez akkor is önellentmondásnak tűnik, ha még sosem volt kutyánk.

Remélem maradhat a "kicsi".

2017. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem szeretnéd lepasszolni,csak oda adni másnak. Elnézést,én vagyok a hülye. :D
2017. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt elkapkodtad, nem kellett volna.

Amúgy minden kölyökkutya harapdál, erről le kell őket szoktatni.

Ha fajtatiszta kutya, tenyésztőtől van (amit nem hiszek, de hátha...), akkor a tenyésztő visszaveszi, mármint a pénzt nem fogja visszaadni, de a kutyát visszaadhatod.

Ha nem fajtatiszta, akkor kérheted a fajtamentés segítségét, akik segítenek megfelelő, jó gazdát találni neki.

Viszont legközelebb nagyon gondold át a választást! A menhelyre különösen kegyetlen dolog lenne visszavinni egy kutyát majd, ha nem olyan, nem úgy viselkedik, ahogy várnád tőle!

2017. máj. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tatagami ***** válasza:
Ha csak a harapdálás a problémád akkor azt neveléssel meg lehet oldani, írták valamelyik kérdésnél, hogy úgy szoktatták le a kutyájukat a harapdálásról hogy elkezdtek vele játszani és amikor nagyon bepörgött és erősebben kezdett harapni akkor abbahagyták a játékot és nem vettek tudomást a kutyáról amíg le nem nyugodott, egy idő után ha harapdált is játék közben akkor sem esett túlzásba, de ha suliba jártok ott adnak több/jobb tanácsot/módszert is arra hogy tudod ezt megoldani. Ha viszont maga a kutya nem tetszik azzal nem lehet sok mindent kezdeni rajtad áll mit döntesz, ha pedig a menhelyi kutyán lenne a lényeg azt is csak te tudod eldönteni, hogy tovább passzolnád e a csivavád egy új kutyáért.
2017. máj. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!