Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta tenyésztését...

Melyik fajta tenyésztését tiltanád be (a jelenlegi formájában )?

Figyelt kérdés
Szerintem az angoll bulldog, francia bulldog, mopsz életképtelen és állatkínzás a létezésük.
2017. máj. 15. 06:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%

Csivava, pincser


Nem értem mi bajotok van a bulldogokkal.

2017. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Miért is kellene bármelyik fajta tenyésztését betiltani?

Inkább szelektálni kellene de ez minden fajtára vonatkozik!

2017. máj. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1

Mi baj a bulldoggal ? Alig kap rendesen levegőt, nem bírja sem a hideget, sem pedig a meleget, nem tud úszni, sőt még elleni sem egyedül. Szerinted ilyen egy életképes kutya ?


#2

A jelenlegi formájukban kellene ezeket betiltani. Nem értem miért kell egyre több kutyát tönkretenni a tenyésztőknek a divat kedvéért. Ez a nagy fajtaszeretet ?

2017. máj. 15. 07:01
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Én is az angol és francia bulldogot, mopszot, és a csivavát is.
2017. máj. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
25%
Lehetőleg téged, kérdező. Mert nem betiltani kellene a fajtákat, hanem a szaporítókat megfékezni!
2017. máj. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
A fent felsoroltakat (pincsert nem), plusz a yorkiet. Meg a bolognese, havanese fajtákat egy kb 5 èvre, mert már ők is túl vannak "tenyèsztve".
2017. máj. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is csak szelektálni kéne

Amúgy akkor akik a bulldogok ellen vannak azoknak elmondanám hogy 4 bulldogom (1angol,3 francia) van és nagyon nem életképtelenek. Ha eldobom a labdát mennek érte és hozzák vissza számos alkalommal. Tény hogy nehezen kapnak levegőt de ezért is kell tisztítani a redőiket. Melyik rövidszőrű kutya bírja a hideget normálisan? Úszni tudnak amennyire de minek kéne úszniuk?

2017. máj. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
18%

Abban a formában, ahocy most tenyésztenek én is az amgol, francia bulldogot, a mopszot, a csivavát betiltanám. Illetve a boxert és a colliet is. Ha a kutya egészsége lenne végre az elsődleges szempont és nem az eladhatóság, akkor nyilván nem kéne ezen gondolkozni.


Illetve én lassan betiltanám egyes molosszer és pásztorkutya tenyésztését is. Nem a kutya miatt, hanem mert a szaporítók, de a tenyésztők is eladják ezeket családi kutyának, olyanoknak, akik nem értenek hozzájuk.

2017. máj. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Blondie.W ***** válasza:
63%
Nem tudom, hogy tenyésztik-e még. Viszont a német juhászok nagyon életképtelenek. Pedig régen szép erős kutyák voltak, ma már 1-2 évesen is betegesek.
2017. máj. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Furcsa, hogy pomt azokat a fajtákat írjátok le, melyek elég népszerűek ahhoz hogy a szaporítók is megtalálják maguknak. Az nem tenyésztés, amit ők művelnek, hanem kutyagyártás. Mindenfajta vizsgálat nélkül, szakértelmet mellőzve összetesznek két kutyát (melyek sokszor nem is egy fajtából valók). Persze hogy degenerációkhoz vezet.


Én a magam részérőla "gyártsuk a kiskutyákat 50-60-ezerért, ingyér', csak úgy, pénzért" c. ész nélküli szaporítást tiltanám be, büntetném súlyosan.

2017. máj. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!