Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta tenyésztését...

Melyik fajta tenyésztését tiltanád be (a jelenlegi formájában )?

Figyelt kérdés
Szerintem az angoll bulldog, francia bulldog, mopsz életképtelen és állatkínzás a létezésük.
2017. máj. 15. 06:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy végleg ki kell írtani a fajtákat, hanem normális formában tenyészteni. A régi bulldog, régi németjuhász, régi skótjuhász. Nem a divat kellene, hogy fontos legyen, hanem az egészség. Lehet a szaporítókat szídni - ami jogos is - , de sok tenyésztő sem különb, hiszen nem a fajta érdekeit nézi. Miért lenne már az az állat érdeke, hogy inkább disznóra hasonlít kutya helyett és a keringési-légzési rendszere gyenge ?
2017. máj. 15. 08:46
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Csupán a fajtagazdán múlik, milyen formában engedi meg az adott fajtát tenyészteni. Jó példa erre a shar pei.

Sajnos, a rottweilernél is kezdenek a fejformában elmenni a masztiffos felé.

2017. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a divat határozza meg a keresletet. Ha disznőfejűre van kereslet akkor csak az az egy megoldás van, hogy a divathóbortoknak megálkjt kell parancsolni. Például azzal, hogy tenyésszervezetek figyelembe veszik az állatorvosi ajánlásokat és abbahagyják a pl. görbe hátú német juhász elfogadottként/kívánatosként való megjelölését.

Csak ebből nem lesz annyi lovetta...ezért nem fogják. Sajnos.

2017. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

"Tény hogy nehezen kapnak levegőt de ezért is kell tisztítani a redőiket."


Ja, szerintem is tök életképesek... És nem, ezek a fajták nem a szaporítók miatt lettek ilyenek, hanem a TENYÉSZTŐK miatt, meg a kiállítások, bírók miatt, ahol ezek nyerhettek. Szelektálni kéne, de miből? A fajtatiszta populáció eleve valamilyen szinten beltenyésztett (lehet tiltakozni, de ez a fajtatiszta tenyésztés lényege, hogy egy beltenyésztett populációt hozunk létre), erre rá most elkezdünk egy olyan dologra szelektálni, ami ellentétes azzal, amire több évtizede szelektálunk már, akkor a genetikai változatosságnak annyi, nagyon kevés kutya marad, akikre a fajtát építeni lehet. Ezek a fajták túl vannak tenyésztve és kész, annyi nekik.

A német juhászt meg nem értem, miért szidjátok, igen, a küllemkutyák betegesek, de a munkavonalúakkal nincs semmi baj.

2017. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%
Azt hittem egyértelmű, hogy a küllemesekről van szó, nem pedig a munkavonalúakról. Azokkal tényleg nincs baj.
2017. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

8# Mi a bajod a collie-val? Ellentétben pl. a fent említett bulldogokkal, a collie képes magától szaporodni, nem szükséges császármetszéssel szülnie, plusz egy csomó olyan collie tenyésztő van, amely rendesen szűreti a kutyáit, foglalkozik velük. A fiatalabbik collie-mat komplett szűréssel vettem vesére, szemre, genetikai dolgokra, anyja-apja terelő munkavizsgás, az anyja versenyt is nyert, és nem csak szépségversenyt.

Szóval még egyszer, mi bajod a collie-val??? Egy jó természetű collie a legkönnyebb kezdő kutyásnak, alkalmazkodó, tanulékony, könnyen kezelhető. (Ha esetleg nem lenne egyértelmű, NEM a border collie-ról beszélek!) 27 éve tartok collie-t, volt ennek a fajtának is nehéz időszaka, amikor csak a küllemét nézték, de szerencsére az utóbbi fél évtizedben egyre erősebb trend az egészségi szűrések és a temperamentum fontossága, főleg a fiatalabb tenyésztők kezdenek eleve így.

2017. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%

Minden olyan fajtát, aminek szenvedést okoz(hat) az élet.

Gondolok itt azokra akik alig kapnak levegőt (pl. bulldog) - nem lehet valami kellemes érzés szerencsétleneknek ... :(


Plusz tacskó, basset hound; érdekes módon még senki sem írta őket. Borzalmasan rossz ötlet ez a hosszú hát- rövid láb kombó, a legtöbb kutya csak szenved tőle idősebb korára, sőt, valamelyik már fiatalon is. Porckorongsérv (tacskóbénulás) szinte garantált náluk.


Szerintem nem humánus olyan fajtákat tenyészteni, amelyeknek szinte biztosan egészségügyi gondjai lesznek a külleme miatt.

Anélkül is lehetne szép kutyákat tenyészteni, hogy evvel szenvedést okoznánk nekik.

2017. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek kérdező.


Mopsz, francia és angol bulldog, boston terrier és összes többi nyomottfejű fajta. Múltkor pont egy mopsz gazdival beszélgettem, a kutya folyamatosan kattogott már 25 fokban. Alig kapott levegőt, azt hittem ott múlik ki szerencsétlen (2 éves a kutya). Mindezt azért mert "jaj de cuki"...


A csivavával nincs gond ilyen téren, csak be kéne tartani a minimum 2kg szabályt, az alatt már gondok lehetnek az egészségével. (Nekem senki ne mondja, hogy egy 2 kilós kutya már túl nagy neki --> extra mini kell) Yorki ugyanez.


Mondjuk nálam már a shar-pei is határeset. (Ráncfelvarrás??)

2017. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
85%

Angol/francia bulldog, mopsz, boston terrier, stb. minden olyan fajtát, ahol légzési ill. születési gondok vannak (csak császár, stb.).

A küllemvonalas németjuhász, mármint azt a guggolós fajtát, aminek beremeg a hátsó lába minden egyes lépésnél.

A teacup fajtákat, amikor a legkevésbé életrevalóakból kitenyésztették a fajtán belül a mini változatokat.

Az esztelen méretnövelés miatt tönkretett kutyákat, ahol mind anatómiai, mind szervi problémák vannak már és az átlagéletkor lecsökkent 6-8 évre. (német dog, leonbergi, stb.)


Nem a fajtákat kell betiltani, hanem a felsorolt hibákat továbbtenyésztő és a standard szerint sajnos elfogadott, a fajtagondozó szervezet/ország hallgatólagos jóváhagyásával tönkretett egyedeket és visszaállni egy korábbi standardra, úgy kb. 100 évvel korábbiakra.

2017. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
A collie-val az a baj, hogy nincs már belőle valóban egészséges egyed. Mind terhelt valamilyen betegséggel. Jobb esetben csak hordozza, rosszabb esetben 3-4 évesen altatni kell. És majdnem minden ösztönt kiirtottak belőle, ahogy az idegrendszere is a többségnek igen csak gyenge.
2017. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!