Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta tenyésztését...

Melyik fajta tenyésztését tiltanád be (a jelenlegi formájában )?

Figyelt kérdés
Szerintem az angoll bulldog, francia bulldog, mopsz életképtelen és állatkínzás a létezésük.
2017. máj. 15. 06:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
81%

Bullterrier (vesebetegség, allergia, stb.), sharpei (szemfellvarrás, allergia, sharpei láz...), nápolyi masztiff (úgy lóg a bőre, hogy ki se lát rendesen a szemhéja alól), angol és francia buldog, mopsz, németjuhász, extra rövid lábú tacskókat sem kéne tovább tenyészteni.


Ja és az amerikai bullykat sem, gyalázat.

2017. máj. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%

20# "A collie-val az a baj, hogy nincs már belőle valóban egészséges egyed. Mind terhelt valamilyen betegséggel. Jobb esetben csak hordozza, rosszabb esetben 3-4 évesen altatni kell. És majdnem minden ösztönt kiirtottak belőle, ahogy az idegrendszere is a többségnek igen csak gyenge."

Ezt a butaságot, már megbocsáss. Nem tudom, honnan szerzed az információidat. Minden fajtánál vannak betegségek, a collie messze nem a legtöbb örökletes betegségre való hajlammal terhelt fajta. Rosszabb esetben 3-4 évesen altatni kell??? Ha a juvenilis renális diszpláziára gondolsz (és másra nem gondolhatsz), van rá szűrés, klinikailag 8 hetesen már el lehet dönteni, hogy van-e a kölyöknek, vagy sem, és bár vannak terhelt vérvonalak, ezek ma már tudottak és a felelős tenyésztők elkerülik, hogy ilyen kölyköket hozzanak létre. Akiről tudok, hogy volt ilyen a vérvonalában, veseultrahang nélkül kölyköt nem ad ma már el, és rengeteg egészséges kölyök is kikerült tőle.

A majdnem minden ösztönt kiirtottak benne szintén butaság, mint ahogy én is írtam, vannak terelő munkavizsgás, sőt versenygyőztes collie-k is idehaza, Magyarországon, köztük van magyar tenyésztésű is.

Nem tudom, honnan szeded az információidat, remélem, hogy akiknek tetszik a fajta, azok jobban informálódnak.

Mellesleg nem, nem vagyok tenyésztő, mielőtt valakinek eszébe jutna. Csak 27 éve collie-zom, volt örökletesen beteg kutyám, amikor arra a betegségre még nem létezett szűrés, azóta is collie-m van, gondoljátok, bevállalnám még egyszer, ha ilyen lenne a helyzet, mint ahogy állítják?

Egy barátomnak berni pásztora van, na az sokkal betegesebb fajta, de az olyan betegségek, amik ma már szűrhetők, odafigyelő tenyésztéssel lecsökkenthetők az állományban. Ha már ott tartunk. Egyszerűen olyan tenyésztőket kell támogatni, és olyanoktól kölyköt venni, akik ezt teszik, és nem pusztán a szépségversenyek eredményeire figyelnek.


Elnézést az offért.

2017. máj. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó: vese gondok, szem gondok, szívprobléma, fiatalkori epilepszia, dp. Biztos nem a legbetegesebb fajta, de nem is ennek kéne a célnak lenni. Nem egészséges kutyák.

És még az idegrendszerről, ösztönökről nem is esett szó.

2017. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
80%

De, szó esett, csak baromira elsiklottál felette. Mivel csak fújod a magadét. Ennyi erővel cirka az összes fajtára elmondhatnád, hogy nem egészséges, hozd fel a német juhászt, a labit, a magyar vizslát, akármelyiket.

Részemről itt befejezem a meddő vitát, akit érdekel a collie, utána tud olvasni a valóságnak, meg tudja nézni az 5 hónaposan terelőösztönt mutató collie kölykökről a videókat, a dolgozó felnőtt kutyákat, stb.

2017. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre válaszolva- az igazság sajnos elszomorító:


[link]


Plusz a basset még kimaradt: [link]

2017. máj. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!