Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van értelme?

Szerintetek van értelme?

Figyelt kérdés

Régebben szerettem volna egy yorkit, de akkor még nem lehetett. Viszont az egyik barátnőmnek lett. Tőlem kérték a tanácsokat kb mindennel kapcsolatban, mert én már utána jártam a fajtának alaposan. De akármit mondtam, sose hallgattak rám. Úgy kezdődött, hogy mondtam, hogy n evegyenek szaporítótól tk nélküli kutyát, elmondtam miért. Erre azért is onnan vették 45ezerért mondván, hogy tk-val 20-szal többe került volna. Aztán mondtam, hogy etetés után ne sétáltassák meg futkosson a kutya, hát nem séta előtt etetik a mai napig? Pedigree-vel etetik, mondtam neki, hogy jobb lenne egy minőségibb táp, mert ebben nincs sok tápanyag, erre áá, az drága. Mondtam, hogy ne hagyják összeenni mindent a földről, mert beteg lesz, erre mi volt a válasz, hogy nem tudom kiszedni a szájából, hát a kutya kéthetente beteg volt. Mondtam, hogy tiltsa a rossz viselkedést, agresszívitást, a kutya azóta is támad mindenkinek, sokszor a semmibe ugat és csak akkor szólnak rá, ha már nagyon idegesíti őket. Mondtam, hogy nem lesz elég, hogy napi 2x kiviszik a ház mellé pisilni meg 1x egy 20 perces pórázos séta, amikor csak mászkálnak a ház körül. Mozgáshiányos, frusztrált, idegbeteg szó szerint a kutya. És egy 6 kilós fekete keverék lett, akinek csak a feje és a tappancsai cserszínűek. De ez a kisebb baj.

Na most én úgy van, hogy megtudnám venni álmaim kutyáját, viszont attól tartok, hogy ő ezt rossz néven venné, hogy ugyanolyan fajtát veszek. Viszont arra gondoltam, legalább megtudnám mutatni neki, hogy hogyan kell normálisan bánni egy kutyával. Vagy inkább tegyek le róla? Mi a véleményetek?



2017. máj. 21. 16:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hajra!!! Vágj bele :)

Az én yorkiem 2 éves múlt és imádom! Igazan jo fajta. Jól neveltek és könnyen tanulnak.

2017. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Neveld a saját kutyádat a magad módja szerint. A barátnődéket pedig hagyd békén. Ha idáig lepergett róluk minden , amit jótanácsként adtál nekik, sokat nem fognak változni.

Viszont, ha lehet, kerüld majd el a hasonlitgatásokat .Nem tesz jót egy barátságnak sem.

2017. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hú ez jó kusza. Ha a barátnőd (akivel ha jól értem nem is egy helyen laktok), miatt nem akarod megvenni akkor nálad más problémák is vannak főleg a nyakadtól felfelé. Szóval én meggondolnám a kutyavásárlást, és egy pszichológushoz mennék első körben és ha ott kikezeltek ebből a kórságból akkor vennék kutyát (bocs, de ez az igazság szerintem és lehet lepontozni).

Ha úgy érzed nincsenek komoly gondok a fejedben, akkor meg olyan kutyát veszel és onnan ahonnan akarsz, ebbe max. az szólhat bele akivel egy fedél alatt élsz. Az emberiség többi része meg nem szólhat bele. Tehát ha a szüleiddel élsz akkor velük kell megbeszélni, ha a barátnőddel/barátoddal akkor vele, ha van már gyereked is akkor vele. Az, hogy egy kivül álló, akár milyen viszonyban is állsz vele mint mond az pont nem érdekel senkit.

2017. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!