Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hagyhatnám el a kutyám?...

Hogyan hagyhatnám el a kutyám? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Párom házába vettem egy labradort. Most fogunk szétköltözni, és azt mondja hagyjam ott nála a kutyámat. Én panelba megyek, ő kertesben lakik, és azt mondja jobb helye lenne nála. El vagyok keseredve, hogy talán igaza van, de megszakad a szivem, ha arra gondolok hogy többet nem látom a kutyusom :(
2017. máj. 23. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Panelban is jol elvan a kutya, ha naponta foglalkozva van vele, es jol meg van mozgatva. Foleg egy labrador, amelyik nagyon ragaszkodik az emberhez, es igenyli az ember kozelseget. Ha a kertben lenne kint egyedul, akkor sokkal jobb lesz neki a panelban Veled. De nem irtad le, hogy most hogy van a kutya.


Egyebkent kinek a neven van, ki a tulajdonosa jogilag?

2017. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Csináljátok úgy, mint a gyerekkel:Láthatást kérjél a kutyusra.
2017. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én labim is panelkutya, semmi baja. A labradorok nem túl mozgásigényesek egyébként sem. Ha rendesen van időd vele foglalkozni és sétáltatni, akkor jó helye lesz nálad is.
2017. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérjetek a bíróságtól láthatósági időpontokat.

:)


Vagy hagyd el úgy, mint amikor a bukszád hagytad már el benne a kutya árával.

:/

2017. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 2-es, 4-es voltam.


A számból vetted ki a szót (írást), eskü, hogy nem másoltalak.

2017. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Ez elég nehéz ügy. Sokan tartanak nagykutyákat panelba de ugye a (volt) párod is ragaszkodik hozzá, mert elvégre egy kutya családtag. Másrészt a kutyusnak eleinte rossz lesz odaszoknia, és ugye nagyban számít az is hogy ha albérlet akkor a tulaj hogy egyezik ebbe bele, akkor a szomszédok is problémásak lehetnek. Én először is meg egyeznék a kutyus láthatásáról, meg időnként ha van lehetőséged vidd el magadhoz is a kutyust hogy ő hogyan reagálna arra a környezetre. Azért a kutya szempontjait sem ártana felmérni. Most a kutyus hozzászokott a kertes házi élethez így nehezen fog panelhoz alkalmazkodni.


Én a helyedben megegyeznék a pároddal hogy neked is ugyanúgy legyen jogod látogatni a kutyust, és időnként elvinni akár magadhoz, és ha mindketten együttműködők vagytok, tehát visszaviszed amikor kell, meg ő is engedékeny akkor a kutyus maradhat ott ahol van és időnként elmenne hozzád vendégségbe, meg együtt is lennétek a kutyussal.

2017. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Először: kinek a nevén van a kutya? Az a tulajdonosa.


Másodszor: ha a te neveden van, tehát a tiéd, akkor gondold végig, hogy panelban tudod-e neki biztosítani a megfelelő ellátást: napi minimum 3 séta, amiből az egyik legalább másfél órás, amikor tud szabadon is futni, kutyákkal bandázni stb. Ha igen, akkor elviheted magaddal, a párodnak ebbe nincs beleszólása.


Ha az ő nevén van, akkor pedig az övé a kutya.

2017. máj. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináljátok úgy ahogy mi.

ki akart jobban kutyàt? Kinek a nevén van a kutya? Azé lesz.

nálunk is én akartan kutyát, (volt)párom csak beleegyezett. Így persze az én nevemen volt a kutya. Aztán mikor szétmentünk, naná hogy vittem a kutyát. Mondhatott ő akármit hogy így szereti úgy szereti a kutyàt, akàr pénzért is megveszi tőlem. Aha persze. Majd ha piros hó esik.

2017. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akinke a nevén van, azé a kutya, mellesleg panelbe viheted? Mert sok helyen nem engedik, fökeg a nagyobb testűt.
2017. máj. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Párom házába VETTEM egy labradort" - ebből feltételezem, jogilag tied a kutya.

Csak abban a helyzetben hagynám, hogy MEGVEGYE tőlem, ha számottevően jobban kötődne a kutya hozzá, mint hozzám (mert mondjuk ő tehette meg, hogy foglalkozott vele napi 2-3 órát, míg te alig láttad vagy mit tudom én)

2017. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!