Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam megy a kutyának...

Hogy tanítsam megy a kutyának hogy a víztől nem kell félnie?

Figyelt kérdés
4 éves alaszkai malamut ról van szó, kiskorába nagyon szaretett a locsoló alatt szaladgálni és a tóba mászkálni, de most valamiért fél, ha a táljába engedek vizet slaggal akkor arébbmegy míg el nem zárom, van neki egy medencéj, hogy hátha belemegy de nem megy bele inkább belepisil.
2017. máj. 24. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az utobbi idoben gondolom elvolt hanyagolva neki a tora menet vagy slagos dolog. Hiaba szerette kiskoraban ha utana nem kapta folyamatosan. Probald ujra hozzaszoktatni. Tegyel ra porazt h ne tudjon elszaladni. Nyugtasd kozben es dicserd meg ha nem menekul
2017. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi, megpróbálom
2017. máj. 24. 22:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Uristen elős válaszoló, te ezt komolyan gondolotad? tegyen rá pórázt, hogy ne tudjon elszaladni. ?!!! Kérdező, eszedbe ne jusson, mert olyan konfliktust teszel a kutyába, hogy ki nem veszed többet belőle. Locsolgass nyugodtan, ha akar, majd odmegy. Nem kell a kutya helyett megoldani mindent.
2017. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szaladgálj te is a locsoló alatt, ha tetszik neki veled fog menni, mert a gazdival jó dolog játszani.
2017. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp azt kell sugallnod a kutyának, hogy a víz jó. Semmiképpen ne kényszerítsd és ne akard erőszakosan csinálni, mert egy életre rossz élmémyt okozhatsz neki és az életben nem akar majd víz közelébe menni többet. Ha van neki medencéje, töltsd meg (kellemes, langyos legyen a víz, gondolom nem egy óriási medence, így ez nem nehéz feladat). Semmiképp na rakd pórázra és húzd! Fogj valami finomat a kezedbe, valamit amit nagyon szeret, és csalogasd bele a vízbe, akár Te is beleállhatsz a medencébe, hátha úgy könnyebben belemegy. Ha érdeklődik a víz iránt akkor dícsérd, bíztasd, hívogasd tovább. Amikor belelépett a vízbe, odaadhatod neki a finomságot. Először az is elég, ha csak egy lábát rakja bele. Minden egyes vízzel való érintkezéskor (kivéve ivás) nagyon dícsérd meg, lássa rajtad, hogy nagyon boldog vagy. Ha jól csinálod akkor egyre bejjebb merészkedik majd. Ha zsákmányos, akkor akár a kedvenc játékával is csalogathatod. Ha nagyon nem akarja, akkor ne erőltesd, próbáld meg később. Vagy akár azt is lehet, hogy bekapcsolod a locsolót, és Te is szaladgálsz alatta, közben hívod játszani a kutyát is. A kutyák okosabbak, mint sokan gondolják. A nevetés példáulegy pozitív megerősítésnek számít, tudják, ha a gazdi nevet rajtuk, akkor boldog, tehát biztos jól csináltak valamit. A mosolygást is a pozitív dolgokkal kötik össze. Alkalmazd ezeket is. Miközben locsoló alatt szaladgálsz, nevetgélj, vigyorogj, bíztasd, dícsérd a kutyát. Hamar meg fog jönni a kedve a játékhoz.

Egyébként én is szeretném vízhez szoktatni a kutyámat nyáron. Kozmetikusunk elmondása szerint, imád fürdeni, de én ezt nem tapasztaltam. Sárban dagonyázni szeret, de a rendes, tiszta vízzel való kapcsolata kimerül az ivásban. Mondjuk nekem nem lesz nehéz dolgom, mert egy finom falatért még a gazdáját is eladná (Hoppá!) :D .

2017. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!