Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a Különbség a szaporítok...

Mi a Különbség a szaporítok és a tenyésztők között, a pásztorkutyáknál?

Figyelt kérdés

Rengeteg tenyésztő van ahol dp nincs megcsinálva vagy bármi más. Kennelben tartják a kutyákat, és még félnek is a kutyák az emberektől.

https://www.youtube.com/watch?v=TNJ2DlCLeJ4&list=PL8o5Dw9eag..



2017. máj. 27. 09:23
1 2
 11/19 komis1 ***** válasza:
100%

1. Én meg személyesen ismerem a tesztek szervezőit, vitatkoztunk is sokat, hogy hogyan lehetnének minél hasznosabbak a tesztek. Tanácsokat is adtam. A saját kutyáimnak saját magam szervezem meg a tesztet háznál. Hidd el, hogy többet tudok a tesztekről nálad.

Ha a gazdák úgy viszik a kutyákat, hogy biztosak a nyerésben és ennek ellenére így leégnek a kutyák, akkor elképzelheted, hogy milyen nehéz

tesztek ezek.

2. Nekem sok kutyám volt már, közepes mérettől a nagyon át az óriásokig, eddig egy diszpláziás se volt köztük, pedig egyiknél se végeztek dp-szűrést előtte.

Előre honnan tudod, hogy a kölyök felnőve milyen lesz majd a gyerekkel?

Ha jó idegrendszerű, te pedig jól nevelted fel, akkor vélhetően semmi baj

nem lesz vele.

Ha 7-8 hetesen elhozod a kölyköt, aztán pedig minőségi táppal eteted, biztosan utoléri magát a fejlődésben, akkor is, ha a tenyésztőnél elhanyagolták az etetést. Ezek a fajták eredetileg a pusztán éltek zord körülmények közt, ott se etették őket jobban. Szinte bármit elviselnek, olyan szilárd a szervezetük.

3. Véleményem szerint a pásztorkutyázás nem szépségversenyes műfaj. Nem az alapján vesz az ember ilyen kutyát, hogy mennyire tetszik, hanem hogy mennyire jó.

Az eredeti pásztorkutya eleve szikár, elhízlalni sem lehet.

A komondornak meg 5-6 évente kell lenyírni a bundáját, a pofiján évente,

másfél évente megigazítani. Aki ennyit sem hajlandó foglalkozni a kutyájával, annak nem is való kutya.

2017. máj. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

komis1, Az nem probléma ha a tenyésztő nem csinálja rendesen a dolgokat?


"Nekem sok kutyám volt már, közepes mérettől a nagyon át az óriásokig, eddig egy diszpláziás se volt köztük, pedig egyiknél se végeztek dp-szűrést előtte. "


Szerinted nem valószínű, hogy kis seb az esélye a dp-nek ha csak olyan kutyákkal lehetne tenyészteni akiknek nincs dp-je? Persze ehhez el kellene végezni a tesztet.


"Ha 7-8 hetesen elhozod a kölyköt, aztán pedig minőségi táppal eteted, biztosan utoléri magát a fejlődésben, akkor is, ha a tenyésztőnél elhanyagolták az etetést. "


Már az sem probléma ha nem eteti eléggé az is a vevő baja, azért sem hibás a tenyésztő?


Nekem volt komondorom és ÉVENTE KELL NYÍRNI A SZŐRÉT.

Ha 5-évente nyírod akkor mindig földig ér és akadályozza a mozgásban a kutyát.


A komondor rettentően koszos ezért is tartják kevesen szőrében élősködőktől különböző szemét darabokig minden van (fü, gaj stb).


Szerinted ezek a kölykök nem fejletlenek? Élet kepésnek azok, de nem az a cél mert egy keverék is az.


https://www.youtube.com/watch?v=uXt6XorcM9A


Ez a szuka is nagyon tiszta ugye?


https://www.youtube.com/watch?v=xSYGHO44BcE

2017. máj. 29. 18:12
 13/19 anonim ***** válasza:

Komis1, 5-6 évente nyírni a komondort? Te se értesz a fajtához,de a szőrápoláshoz biztos semmit. Még azokat is szájkosárban kell nyírni akiket évente hoznak,5-6 évente meg felejtsd el,hogy bárki hozzányúl egy komondorhoz. Max leszedálva,azért ez nem egy yorki.

Komondornak ugyan úgy össze áll nagy páncéllá a szőre,mint a pulinak amit az 1mm-es gép fej is alig akar vinni. 5-6 év,állatkínzás lenne.


Amennyiben viszont szépen ápolják a szőrt és rendszeresen évente 2x minimum kozmetikába jár,hogy fellehessen tépni a szőrét plusz otthon a gazdi is tépkedi. Annak soha nem kell lenyírni a szőrét max rövidíteni a tincseket. Mancsok körbe nyírása, nemi szervek,popó,pofi igazítása.


De amennyiben vki nem akarja zsinórozni,kozmetikába járatni a kutyát annak az évente 1x-i nyírás ajánlott.


Kérdező amit belinkeltél komondor, nagyon koszos viszont szép zsinóros,így vmilyen szinten karban van tartva,de az ellés miatt lett még koszosabb.


Hó fehér egy komondor sosem lesz, mi is fürdettünk,zsinórosat sötétszürkéből piszkos fehér színe lett, pár árnyalattal lett csak fehérebb.

Így is 4en dolgoztunk rajta 8 órán keresztül.


Üdv: egy kutyakozmetikus.



Kérdező a felnőtt kutyáknál nézted meg az agresszív oda indulást vagy kölyöknél??bocsi, nem volt egyértelmű,csak hogy tenyésztőnél voltál.

2017. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

kutyakozmetikusnak: Szőrapólásban nem vagyok nagy szakértő, Mióta az eszemet tudom puli vagy komondor mindig volt nálunk sajna meg kell törnöm a hagyományt.

Mivel terület őrző kutya kell, erre a puli nem alkalmas.

A komondor bundája egy rém nem olyan mint egy rotié amit könnyű ápolni.

Ha megnyírom akkor is belemennek mindenféle nem kívánatos dolgok, ez faluhelyen átlagos.


Ezen a videón kicsit látható mire gondolok. ( 1 perc 20 másodperc töl)


https://www.youtube.com/watch?v=drq0l4r5ehA


Erre nem találtam megoldást, ha tudsz kérlek áruld el.


"Kérdező a felnőtt kutyáknál nézted meg az agresszív oda indulást vagy kölyöknél??bocsi, nem volt egyértelmű,csak hogy tenyésztőnél voltál."


Természetesen a tenyész párnál ( apa és anya kutya) :)

2017. máj. 29. 21:59
 15/19 komis1 ***** válasza:

T. Kérdező!

Te rengeteg dolgot vársz el egy tenyésztőtől. A te dolgod, én nem szólok bele, csak szólok, ettòl nem lesz jobb kutya. Én csak annyit várok el a tenyésztőtől, amennyit 100-200 éve is tudtak. Ha nincs csodálatos táplálás a kölyköknél, nincs dp-szűrés, akkor nincs. 100 éve se volt, mégis remek kutyák voltak.

A dp-szűrés szerinted csökkenti a diszplázia előfordulását? Akkor nézz utána a témának! Legelőször évtizedekkel ezelőtt a német juhász fajtánál kezdték el a dp-szűrést. Mostanra megállapították, hogy semmivel nincs kevesebb diszpláziás kutya, mint a szűrés megkezdése előtt. Ezt konkrétan egy kutyás magazinban olvastam pár éve a német juhász fajta nemzetközi szervezetének vezető emberétől.

Saját tapasztalatból tudom, hogy az alulfejlett komondor kölyökből az otthoni táplálás után tökéletes felnőtt kutyát lehetett nevelni. Még egyszer mondom, annsk idején a pusztán a pásztoroknál se kaptak jobb ellátást, amelyik nem bírta, az nem maradt meg, ez volt a szelekció.

A komondor nyírását pontosan ismerem, többedik komondort tartom. 5-6 éves korára nő meg annyira, hogy a földig érjen a szőr. Ezt követően közel ugyanennxit jell várni, hogy újra földig érjen. Tehát NEM KELL évente nyírni. Az én komondoraim szőrében nincsenrk élősködők. Nem is voltak. Talán azért, mert én naponta simogatom a kutyát, észrevenném, ha bármi lenne benne. A belinkelt szuka nxilván pont a nyírás előtti időszakban volt, de télen, ráadásul szülés előtt nem akarták megnyírni. Az ő tenyésztőjét pont ismerem, egyáltalán nem mondható, hogy elhanyagolná a kutyáit.

2017. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 komis1 ***** válasza:

T. Kérdező!

Elmondok pár dolgot a mostani kölyök komondoromról.

Egy zempléni faluból hoztam tél derekán, járhatatlan utak, hóakadályok, mínusz 10-15 fok hetek óta. Törzskönyv nélküli komondor pár 5 kölyke. Nincs dp-szűrés, nincs rendes táplálás, a kölykök a rettenetes mínuszokban egy nyitott csűrben laknak, igaz, van infra-lámpa.

A hazahozatal után lemértem, 7 hetes kora előtt 1 nappal 3 kiló volt. Elvileg 10 hetes koráig annyi kiló kéne legyen, mint ahány hetes.

Az otthoni taplálás után 8 hetesen 5 kiló volt, 9 hetesen, 6,5 kg, 10 hetesen 8,5 kg. 5 és fél hónaposan a kutyaiskolában közel olyan magas volt, mint a felnőtt német juhász. Tökéletes fejlettségű kölyök, könnyen lehet, hogy sz átlagnál nagyobb lesz.

2017. máj. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 komis1 ***** válasza:

A kölyök 2-3 hónapos korában többször előfordult, hogy napközben az udvaron aludt, miközben egy gazdi megjött, a kutyus a közeledő léptek zajára riadt fel, de ahelyett, hogy ijedtében menekült volna, azonnal, ösztönből morogva nekitámadt a közeledő alaknak. Ez nem egyszer fordult elő, hanem zöbbször.

(a teszteken, ahol csak felnőtt kutyák vehetnek részt, alap, hogy meglepni, lesből támadni a kutyát nem lehet. Először fel kell hívni magára a kutya figyelmét a segédnek, csak utána gyalogolhat rá. Itt egy pici kölyköt leptek meg álmában, ennek ellenére ösztönből azonnal támadott)

4-5 hónapos korában többször megtapasztaltuk - személyesen én is - , hogy ha úgy jövünk be valahogy az utcáról, hogy a kutya nem látja, az idegennek hitt emberek zajára azonnal támad.

Ha mindez sötétben történik és nem szólunk neki, hogy mi vagyunk, az udvarban közeledő alakokra azonnal rárohan morogva.

5 hónaposan egyszer még világosban, este 7- kor jöttem haza, a gyalogkapun jöttem be az utca felől, a kutya az udvar belsejében aludt, a ház túloldalán. A környékbeli kutyák elkezdtek ugatni, erre a mi kölykünk is előjött, ugatott. De mivel nem látott semmit, megállt a ház sarkánál, tőlem kb 25 m-re. Majd ott leült. Én akkor már a kapun belül voltam, de a lombok takarásában, ráadásul zöld ruhában, nem mozdultam, a kutya nem vett észre. Ekkor úgy döntöttem, letesztelem. A lombok mögül, de hangos lépések közrpette lendületesen megindultam a kutya felé. Oda nézett, meglátta a lombok mögül előtörő alakot, azonnal, morogva, futólépésben megindult felém. Ezt 5 hónaposan. A teszteken kb ugyanez zajlik és a kutyák túlnyomó része még felkészítés után is elvérzik rajta. EZt a kutyát senki sem készítette fel és pár hónapos kölyökként ezt tudja. Garantálom, hogy felnőttként bármilyen teszten megfelel majd.

Nekem ilyen kutya kell.

Kibír mindent, erős szervezetű, bátor, harcias.

Neked ez a kutya nem kellett volna, mert nincs dp-dzűrés, nincs tedzt-videó, nincs jó táplálás, stb.

2017. máj. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 komis1 ***** válasza:

T. Kutyakozmetikus!

Többedik komondort nevelem fel pici kora óta, mindig én ápoltam a szőrét, elhiheted, hogy 100-szor annxira értek a fajtához, mint te.

A komondornak kb 10 hónapos korára áll össze a bundája vastag nemezpáncéllá, ezt kell feltépni szalagokra, rojtokra. (Nem zsinórokra, ahogy te írod, a zsinórok a nagyon vékony szálak, amelyik komondornak zsinóros a szőre az rossz minőségű bundát jelent, mert a gyenge minőségű bunda nem áll össze páncélla, helyette magától vékony

zsinórokra bomlik. A jó minőségű bundát viszont kemény munkával kell vastag szalagokra tépni)

Az így kialakult bunda kb 5-6 éves korra nő meg akkorára, hogy a mellkasnál a földet seperje, a hasnál még ekkor sem. Ezt kell levágni, mjnden egyes rojtot külön, ez aztán újabb 5-6 év múlva nő meg akkorára, hogy le kelljen vágni. A pofáról érdemes évente, másfél évente levágni, mert evéskor, iváskor zavarja a kutyát, hogy mindenbe belelóg. De inkább csak a gazdit, a kutya soha nem szól miatta.

Azok a komondoros gazdák, akik hozzá nem nyúlnak a kutyájukhoz, helyette hozzád viszik, azok meg is érdemlik a sorsukat. Mivel egy kemény pásztorkutyától van szó, a kutyának meg kell szoknia már kölyökkortól, hogy a gazdi mindenéhez hozzányúl, így felnőttként is mindent eltűr. De csak a gazdinak. Nem is volna komondor, ha egy idegennek eltűrné, hogy össze-vissza tapizza. Még jó, hogy a kozmetikussal így viselkedik.

Az én kőkemény komi kanomnak minfig csak én kezeltem a szőrét, a szemét is naponta meg kell nézni, hogy nem lóg-e bele a szőr. Bármit megtehettem vele, a füléből is én téptem a szőrt.

Amikor már kézzel nem lehetett tépni a fül belsejébòl a szőrt, akkor az állatorvosnál tépettem ki speciális fogóval. Na hekik már nem tűrte. Csak szájfogó felrakása után mertek hozzányúlni, úgy is folyamatosan morgott,csak úgy lehetett csinálni, ha közben fogtam és puszilgattam.

Mert én ilyen viszonyban vagyok a kutyáimmal, brutálisan kőkemények, de én puszilgatom és bármit megtehetek velük.

Azok, akik hozzád viszik a komondorukat, ahelyett, hogy maguk foglalkoznának vele, valószínűleg mást sem tehetnek meg a kutyával, ugyanis nem alakul ki köztük ilyen bizalmi viszony.

2017. máj. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

De te kezelted a szőrét, de a legtöbben nem kezelik,valószínűleg azért sem,mert félnek a saját kutyájuktól,ami nagy hiba. Igazad van a kozmetikustól várják a csodát. Tudom,hogy nagyon bizalmatlan fajta ezért is 2 vendégünk van komondor akik kölyök koruk óta megvannak szokva. Kaut és kájt nem is vállalunk max kölyköt.


De aki nem ápolja a kutyája szőrét annak évente le kell nyírni! Ezért jobb eldönteni vki vállalja azt,hogy ő maga gondozza tépkedi fel a tincseket vagy kozmetikushoz hordja vagy pedig inkább évente egyszer lenyíratja.


Aki nem foglalkozik a kutya szőrével 5-6 év után úgy össze áll,hogy csoda ha sikerülne lefejteni a páncélt a kutyáról. Mint írtam az évi 1x nyíros pulik is úgy néznek ki,hogy 1mm fel alig viszi némelyiket, 5-6 év után szerinted hogy néznének ki?


De ezek persze akiknek nem ápolják a szőrüket,csak ki van csapva a kertbe házőrzőnek.



Kérdező a gallyakat leginkább kézzel tudod kiszedni. Élősködök ellen pedig csepp vagy tabletta. Komondornál ha szőrben van egy foresto pl semmit nem ér ugye.

2017. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!