Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát NEM mernéd...

Melyik kutyafajtát NEM mernéd venni gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves kistesóm. Ő nagyon szereti az állatokat és eszébe nem jutna bántani őket. A spániellel és a cicával is nagyon szépen játszik. Nem szekállja őket. Tehát egy ilyen jól viselkedő gyerekre vonatkozik a kérdés.

Olyan válasz nem érdekel, hogy gyerek mellé semmilyen állat nem való. Ezt hülyeségnek tartom. Én is állatokkal nőttem fel.


2017. máj. 30. 11:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez függ a gazda hozzáértésétől.

Amúgy én a nagytestű pásztorkutyákat nem venném kisgyerek mellé.

2017. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
5%
Nyilván a nagytestű, vagy kifejezetten harci kutyákat nem. A spániel, vagy vizsla jöhet. Boxer, Pitbull Roti nem. Tudom tudom van aki Pitbullokat tart. De mi van ha bekattan?
2017. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
8%
Egyedül a dobberman amit nem vennék,de magamnak sem.Nem szimpatikus az a fajta.Amúgy magy részben neveltetés kérdése az egész.Egy tacskó ugyan annyi eséllyel kattanhat be mint egy bull típusú kutya.
2017. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, a gazda milyen szinten áll kutya és gyerek nevelésében. Bármelyik fajtát meg lehet tanítani gyerekekkel élni.

Az meg evidens, hogy bizonyos korig gyereket nem hagyunk teljesen egyedül kutyával.

2017. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Mudit, ha nincs rendesen megnevelve, mert akkor csipked:)
2017. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 3-as tévedsz. Egy bull tipusú kutyának sokkal alacsonyabb az ingerküszöbe, jóval viszont magasabb a fájdalomküszöbe. Egy tacskónak fáj, ha rálép a gyerek a lábára, egy bull kutya kb meg sem érzi. Ok nélkül nem támad. Az már más kérdés, hogy mit tekint oknak.


Kisgyerek mellé csak jó tenyésztőtől vennék kutyát. A jó idegrendszer alap, erre jön a nevelés.

2017. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Gyerekként Bernáthegyi mellett nőttem fel. Elég nagy, és hihetetlen mód be tud kattani ha úgy van. Olyankor a rettegett pitbull t is könnyen kivégzi, ahogy bármelyik nagytestű kutya. De én bármit megtehettem gyerekként vele... Ahogy most a Staffokkal is a gyerekek, mert úgy volt/vannak nevelve. Egy csivava is meg tud marni egy csecsemőt de egy Kanári szigeteki is lehet neki "plüsskutya".

A kutyák amúgy többet eltűrnek a kicsiktől (mind, kivétel nélkül) mint egy macska. A macska többször kiszámíthatatlanabb. Fúj oda csap ha kell... A kutya inkább félrevonul. Sokakban egyes fajtákról az a kép él amit a média mutat. Nem ismerik. A pit támadások (valójában csak keverékek) felkapottak. Pedig viszonylag friss (1-2 éves) kutatásban kimutatták, hogy a sokak szerint hamar bekattanó pitet csak egy fajta előzi meg abban hogy többet elvisel egy kisgyerektől! Azaz a második legtöbb zaklatást, csesztetést, akár szemébe belekapást, fül, farokcibálást eltűrő! A goldika is hamarabb elbukott! (neten elérhető a teszt)

Az állatok (bármilyen) hasznosak a gyerek mellett, ha a szülők nem felelőtlenek, és van egy tiszta helyzetképük.

Mit nem tartanák gyerekkel? Amit gyerek nélkül se, mert nem kellene soha. Yorki, mopsz, stb stb

2017. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem bármelyik kutya fajtát lehet,ha jól van nevelve!Nekem a legkisebb fiam tavaly 3 éves volt,akkor vettünk Berni pásztort.Hamarabb csak az udvar karbantartása miatt nem!Már 3 hónaposan gyönyörűen megtanulta,hogy a két kisebb fiamra a legnagyobb játék hevében sem ugrunk fel.Már elmúlt egy éves közel 50 kg,és ha megindul 1 perc alatt gyorsul 100-ra és futja a köröket.Egy felnőttet is simán elsodor akkor.Viszont a kicsiket bárhol is vannak,úgy kikerüli,hogy ha csak 1 cm-re is,de nehogy nekik szaladjon.Ő nagyon domináns kutya,észnél kell lenni vele és határozottan bánni vele,de a kisfiam ráülhet a hátára,húzhatja a szőrét,még csak fel sem néz.Persze ez nem azt jelenti,hogy terrorizálva van a kutya,csak ha esetleg így van,mert lássuk be szülők,a gyerekkel is elszalad a ló néha,de folyamatos tanítás a gyereknek,hogy mit szabad mikor és hogyan.Ha helyesen vannak nevelve,én nem hiszem,hogy gond lenne.Ha már nagyon unja a kutya a képünket,akkor inkább elvonul.Bár ez ritkán fordul elő,mert mindig mellettünk van.Engem harapott már meg 30 cm-es kutya is,nem a nagyságon és fajtán múlik az ilyesmi.
2017. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
20%
Tudtam valami okos Pitbullt fog javallni. Egy tacskó ha be is kattan, még egy ötéves is helyre tudja tenni. Mert belerúg és repül öt métert. Próbáld a Pitbullt leállítani.
2017. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Utcsó. Egy tanított pit, mint akármelyik kutya egyetlen szóra leáll. De amúgy ha úgy van nevelve soha semmilyen körülmények között nem támad a gyerekre sem a családban. Szerintem ha nem ismered a fajtát (ne a cigók pit/staff stb utánzatokból) indulj ki amit a "gazdi" direkt vadít. Hanem egy valódi pitből, nahem egy, mégha minimálisan is, de nevelést kapottból. Fura mód a suliban, az utcán és bárhol ahol ilyenbe akadtam kevesebb gond volt velük mint akármelyik másik kutyával!

A nevelés meg nem ott kezdődik, hogy napi egyszer sétál a kutya. Nekem mint olvastad Staff van, de póráz nélkül vihetem (vihetném) kutyák közé, láb mellett marad. Ha macskára vagy őv n a segédre küldöm és már 30m is van egy ül re seggen csúszik vagy 3m t de ül azonnal! Ezt pedig egy felfokozott hangulatban egy ösztönöket max kihasználó kutyánál nem egyszerű elérni, de nem lehetetlen! A gyerekkel pedig vagy 5x olyan óvatos mint velem vagy bárki mással!

2017. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!