Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt így tartani?

Dobermannt így tartani?

Figyelt kérdés

Hali!


Szóval szeretnék egy dobermannt, igazából minden lehetőséget meg tudnék neki adni, amire csak szüksége van, viszont egy probléma van: csak vidéken tudnám tartani, mivel még tanulok a fővárosban és csak hétvégente szoktam hazajárni. Mivel a dobermann elég személycentrikus, illetve fontos, hogy legyen neki Egy gazdája, A gazdája, nagy A betűvel, így lehet, hogy annyira nem lenne jó ötlet.


Ti mit gondoltok?



2017. jún. 1. 11:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
Valószínűleg igazad van: minden kutyának, de különösen az ilyen fajtáknak nagyon fontos, hogy együtt éljenek a gazdájukkal.
2017. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a te kutyád lenne, hanem azé, aki a mindennapok során vele él. Nem jó ötlet.
2017. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégezted a tanulmányaidat akkor vállalsz kutyát. Nem létezik olyan kutya akinek heti 2 nap foglalkozás elég lenne, főleg nem az aktívabb munkakutyák közül. Gondolom a szüleid pedig nem fognak vele minden nap órákat sétálni és játszani, így már magának a kérdésnek sem látom értelmét.


Esetleg egy idősebb menhelyi kutyát ments meg és tedd szebbé azt a néhány évet ami hátra van neki. Ezeknek a kutyáknak a többsége beéri ennyivel, csak legyen körülöttük egy család ahol szeretik őket. Utána pedig ha elvégezted a tanulmányaid már tapasztaltabb kutyásként nekivágsz egy Dobermann-nak.

2017. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet, ő nem a te kutyád lenne, hanem azé akinél él.
2017. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Most még tanulsz, utána dolgozni fogsz.

Jó ötlet a dobermann?

Jó-jó tudom, sokaknak van kutyájuk munka mellett is, de nem mindegy, hogy milyen fajta!

Majd ha végeztél a tanulmányaiddal, dolgozol, akkor ha még mindig szeretnél kutyát, válassz olyan fajtát, amelyik ragyogóan elvan vidéken és elég neki, ha hétvégente lát.

Ahogy írták, az sem a te kutyád lesz, hanem a szüleidé, de mégis lesz kutya a közeledben.

Azért abba gondolj bele, hogy előbb-utóbb lesz társad, munka mellett kevesebbet fogsz hazajárni, ...

Ha már ilyen felelős gazdi akarsz lenni és rákérdeztél, akkor én várnék a helyedben a kutyatartással, míg nem látom, hogy az életem hogy alakul, hol fogok élni és kivel, mennyi időm marad a kutyára, ... stb.

Ne bonyolítsd az életed, nem kell neked most még kutya, hidd el!

2017. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Aha, igazatok van:) majd kesobb sor kerul erre
2017. jún. 1. 12:21
 7/16 A kérdező kommentje:
ahh de úgy szeretnék egyet:D imádnám
2017. jún. 1. 14:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akit/amit szeretünk, azzal jól bánunk.

Te ezt most nem tudod neki biztosítani, ezért - a kutya érdekében - egyelőre mondj le róla!

2017. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"igazából minden lehetőséget meg tudnék neki adni, amire csak szüksége van"


Nem nem tudsz,mert csak hétvégente tudnál vele foglalkozni.


5 nappal mi lesz?


Ez egy munkakutya.


Napi szintes foglalkozás kell nekik,ha utána néztél volna a fajtának akkor ezt a kérdést nem tetted volna fel azért :)


Ha befejezted a tanulmányokat akkor lehet ilyen kutyád ha tudod vállalni a kemény munkát.


Én is akartam dobit sokáig,de tenyésztőkkel és gazdikkal való beszélgetés után úgy döntöttem nem nekem való fajta túl munkaigényes számomra.

2017. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy akinél lakna a kutya az nem foglalkozna vele??? A kutyának lehet, hogy jó lenne, de nem téged tekintene gazdának az biztos.
2017. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!