Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Milyen fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok képben a kutyákat illetően (legalábbis a fajták tekintetében), ezért lenne szükségem néhány hasznos válaszra, hogy ki tudjam választani a számomra legmegfelelőbbet.


Itt vannak a szempontok:


Lehetőleg kistestű legyen, de azért ne az a méret, ami kifejletten is akkora, hogy elfér egy kézitáskában is.


Ne legyen túl nagy mozgásigénye. Tehát leheőleg legyen neki elég heti 2-3 (ez természetesen a minimum) hosszabb séta, illetve az udvaron való futkosás.


Plusz pont lenne ha nyugodt természetű. (Persze ez gondolom sokkal inkább függ a neveléstől és egyéb a kutyát érő behatásoktól mint a fajtától.)


Ne legyen olyan fajta, amely köztudottan beteges.


Illetve jó lenne ha törzskönyvezetten is megvásárolható lenne olyan 150 ezer Ft alatt, de inkább 100 ezer alatti összeg lenne a mérvadó. (Szaporítókat kerülni szeretném, az örökbefogadástól pedig félek, nem lehet tudni milyen hatások érték korábban a kutyusokat.)


Ha ezek fényében írnátok néhány fajtát, amiknek aztán utána tudok nézni azt nagyon szépen megköszönném.



2017. jún. 1. 17:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A bichonok jó választás (pl. bolognese).

A francia bulldognak ugyan nincs nagy mozgásigénye, de ára 250 ezer Ft felett van és emellett elég betegesek is.

2017. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Nézd, én a pekingi palotakutyát ajánlom. :) Nekünk tacsi-pincsi mix van, a legönfejűbb dög a világon :D, de közepes energiaszintű, ha nem lenne benne a tacsi vér, szerintem még kevésbé lenne pörgős. Jelző kutyák (ha láttál már ugató pincsi után lobogó mamit, akkor már tudod is, mennyire), és bújósak, olyanok néha mint a macskák. :)


Azt tudni kell, hogy kell a szigor hozzájuk, de egy pincsi sosem fogja teljesen megadni magát neked, ahhoz túl rátartiak, de az én szememben ez pl. pozitívum.


Ha nem akarod csurizni a szőrét, meg ilyen baromságok, kozmetikázni sem kell különösebben, csak gyakran fésülni.

2017. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

A bulldog szerintem illene hozzád, ha nem zavar a csoszogás, horkolás, böfögés... Persze nem ilyen vészes, csak néha zajong. Az, hogy francia vagy angol már tényleg a te döntésed. ;) Tényleg nincs nagy mozgásigénye, és a fentieket leszámítva nagyon aranyos kutya. :)


A tacskók baromi aranyosak. Tapasztalatból mondom, hogy szeretnek játszani nem csak a gazdával, de ettől függetlenül rajongnak érte. :) Bátran ajánlom neked, csak ne lépcsőzzön sokat, mert az nem tesz jót neki.


Én személy szerint a beaglet ajánlanám, szintén tapasztalatból. :) Ugyan ez egy kicsit pörgősebb fajta, de nem kell vele minden 2. órában sétálni. Egy dolog van amivel vigyázni kell: könnyen elhízhat.


És utoljára a dán dogot ajánlanám neked kis termete miatt. :D


(Árakkal nem vagyok tisztában bocsi)

2017. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én a Cavalier King Charles spánielt ajánlom. Olyan aranyosak, kevés a mozgásigényük. A bulldogokat én nem szeretem mert azok eléggé betegesek és elég kövérek. A tacsi az aranyos viszont azt ki kell fárasztani amire nincs mindenkinek ideje és akkor meg már a spániel szerintem kinézetre és természetre is jobb választás. A bichon fajtákat sem szeretem mivel a kinézetük egyáltalán nem tetszik, de persze ez nem mérvadó..
2018. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!