Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cocker spániel vagy Beagle?

Cocker spániel vagy Beagle?

Figyelt kérdés
Nem első kutya lenne és kinti benti kutyaként tartanám.

2017. jún. 1. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Beagleee😍
2017. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsősorban tapasztalatokra lenne szükségem (végülis kb. 10 évre választok társat)
2017. jún. 1. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen Spániel
2017. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Egyik sem. A cocker túl népszerű, ezért egyre több az idegbeteg példány. A beagle pedig egy akaratos, falkában vadászó fajta. Igen szeret ugatni és szökni.
2017. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Mindkettő vadászkutya, makacs és nehezen nevelhető. A spanit kozmetikázni kell, a beagle fázhat, mivel rövid a szőre.

Mindkettő túltenyésztett, divat fajta.

Én egyiket sem ajánlom. Inkább mondjuk mudi vagy puli.

De ha mindenképpen e két fajta közül kéne választani, akkor sok mozgással, fárasztással, játékkal és erős, következetes, de nem durva neveléssel, éjszakai bentalvással beagle.

2017. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Puggle :D
2017. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem volt Spánielem. Nagyon jó kutya volt. Könnyen kezelhető . Most Beaglem van egy kicsit makacs az igaz de lehet vele bánni. Igazából mind kettőt ajánlanám de te csak egyet választasz úgyhogy a Beaglet ajánlom.
2017. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Nekem arany szinu kan Cocker spanielem van. IMADOM! Elotte volt egy lany puli kutyusom is, O sokkal masabb termeszetu volt, konnyebben neveltem mint ezt a dilis, morcos medvet. Tudni kell roluk, hogy hajlamosak nagyon morcosak, morgosak, maguknak valoak lenni. Az en spanielem nagyon ragaszkodik hozzam, es megfelelo tanitasi modszerekkel (nagyon onerzetes es hiu) eleg sok trukkot meg tudtam neki tanitani (pl.: tetszhalott, ul, fekszik, pacsit, ints!, forogj!, high-five es meg sorolhatnam a repertoarjat, sokar setalunk poraz nelkul is.) HA kan kutyust vennel ivartalanitsd, mert mint ahogyan emlitettem hajlamosak arra, hogy ontorvenyuek legyenek. A vizet imadja. Mindegy mekkora pocsolya O belemegy es elvezkedik benne de mindezt olyan kvazi beduin parzasi ritualeval, hogy rendszeresen attol felek, valaki feljelent kozszemerem sertesert. Ugyanez van a kicsit erosebb szonyegekkel is, vagy ha valahol valamilyen selymesebb fuvet talal, vagy csak epp hemperegni tamad kedve. Apportirozni nagyon szeret de csak HA vizbe dobom a botot. Labdaert fut, foleg ha mas is megy utana, majd utana felreviszi es nagy kelyesen nekiall ragcsalni. Ha barki a kozelebe megy (aki 4 labu) akkor nem adja es hangos morgassal jelzi, hogy az az ove!

A macskak es mas haziallat (2 tengerimalacom is volt mellette egy idoben mikor vigyaznom kellett egyik ismerosomere.): imadta Oket! A cicank egyszer egy eleg esos tavasszal fialt, akkoriban meg otthon laktunk es a kutya befekudt a macska melle, hogy melegitse Ot/Oket. Akkor anyukam kandur cicaja volt a legjobb haverja otthon, folyton jatszottak. A tengerimalacokat is imadta, kifejezetten vedelmezte Oket ES jatszott veluk. Az erdekesseg ebben, hogy macskakkal, mas allatokkal nagyon jol kijon viszont valami nagyon elromolhatott benne, ugyanis a tobbi kutyaval osszeszagol, esetleg rendorkodik (ertsd: ha eldurvulna a tobbi kutya birkozasa, akkor kozejuk megy es ugat, hogy "na, sracok, csak finoman!) de jatszani/birkozni NAGYON ritka esetben latom, ahhoz nagyon kulonleges kutyusnak kell lennie a masiknak. (Eddig csak 2* fordult elo es 7 eves lesz)

Egyebkent roppant huseges, ragaszkodo tars. Mellettem marad mindig, nem hajlando sosem elhagyni, plane amiota ivartalanitottuk, amit egyebkent nagyon ajanlok, elotte annyira vedelmezett, hogy nem egyszer eleg agressziv volt a tobbi kutyussal szemben aki a kozelembe akart jonni, plane remalom volt ha ivaros kankutya jott epp szemben.

A szore: 3 havonta erdemes elvinni kozmetikushoz vagy otthon levagni a szoret, en kifejezetten a tappancsai miatt viszem sokat, mivel no a labujjai kozott is a szore es beleragad a sar. Egyebkent vedlesi idoszakban sem veszes a szorhullas, sot megmerem kockaztatni, az enyemnek nincs is, ha marcius elejen legkesobb latta a kozmetikus, ami egyebkent sztem abszolut nem draga, nekunk 4500 Ft-ert kormot vagnak, buzmirigyet nyomnak ki, levagjak a szoret, aljszort szednek, es meg is furdetik. (A vegen amugy kaphatna parfumot is, de olyat sosem kerek, mert megis csak kutya, meg a baratom szerint az b*zis lenne :D)

Etetes: ezek zabagepek es kajaval illetve szeretettelbarmire motivalhatoak. Es igy van ez jol, ez mutatja azt, hogy nagyon jo kedve van, es imad Veled lenni. (Nekem volt 1 olyan evem, ahol munkaokok miatt el kellett koltoznom es a kutyust addig az edesanyam nevelte. Szeretett ott is, de a havi talalkozasok ranyomtak a belyeget a kutyara, total depresszios lett es lefogyott.... mondtam, hogy ragaszkodo)

A szomszedban levo gyerekeket imadja, foleg ha kb 3-5 evesek, mindig raul a labukra es nez rajuk fel, hogy "simogass!" De a nagyobb gyerekekkel is jol kijon.

Setaigeny. Kb 1-3 ora osszessegeben legyen meg napi szinten. Legalabb 1 seta legyen fel oras. Ez neked is es neki is kikapcsolodas.

Amugy nagyon bujos. Nalunk az elejen nem johetett fel az agyra... legalabbis mi ugy szerettuk volna, aztan mikor mar hetek ota arra keltunk, hogy valaki rendszeresen kozottunk horkol, ugy dontottunk, hogy hagyjuk inkabb a szigort. Egyebkent kertbe csak akkor ajanlom, ha van masim kutyus aki lefoglalja es ha setaltatva van legalabb heti 1-2 alkalommal kulonben Hudinit jatszik (nem vicc, az enyem kikaparta a betont a szomszed kutya segitsegevel tuzelesi idoszakban)

2017. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!