Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül melyik tartható...

Ezek közül melyik tartható lakásban?

Figyelt kérdés
Argentin dog, Kanári-szigeteki kutya, Dobermann, Rottweiler, Holland juhászkutya, Belga juhászkutya.

2017. jún. 4. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Mit értesz tarthatóságon? Belehalni nem fognak, de ezek nagytestű állatok sok mozgás kell nekik, a juhászkutyának meg az erős területvédő, terelő ösztöne miatt nem lesz kiegyensúlyozott élete. Gondolom tisztába vagy vele mennyi séta idő kell egy ekkora állatnak, jól gondold meg, mert 10-15 évig minden nap menned kell vele. Lakásba szobakutya való.
2017. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Megfelelő mozgás és foglalkozás mellett bármelyil. Viszont ezek a kutyák eléggé különböznek és mind előkelő helyet foglal el a "kinézet alapján választottam kutyát de megbántam" listán. Mivel a kérdésed nincs nagyon részletezve és a kutyák igényei nem hasonlítanak, így feltételezhető, hogy nálad is a küllem a legfőgg szempont. Javaslom nézz utána ezeknek a fajtának először mielött megbánnád az egészet.
2017. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor részletezném:

Naponta 1,5-2 óra séta, 1 óra labdázás, tanulás, frisbeezés, rongyozás vagy ilyesmi, fél óra futtatás biciklivel.

Heti 1-2x kutyasuli, engedelmességi, őrző-védő, súlyhúzás, agility, nyomkövetős vagy vmi sport, amire alkalmas.

Alkalmanként hosszabb túrázás, szabadon mászkálva, úszás.


Nem szeretnék kistestű szobakutyát. Nem kinézet alapján gondolkodok bennük. Kutya kinézetű kutyát szeretnék, akivel lehet menni, futni, foglalkozni normálisan, de nem pörög folyamatba, ha kell, ha nem. Aki megvéd, ha úgy van. Akiben nincs annyi vadászösztön, hogy ne fogadjon szót.


Nagyjából ennyi, ezek alapján kit valászthatnék?

Köszi a válaszokat egyébként.

2017. jún. 5. 07:16
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Belgának ennyi foglalkozás kevés. Tapasztalatból mondom, nekem nincs, de elég sok ismerősömnek, és akár menhelyi akár törzskönyves, nagyon sok foglalkozást igényelnek.

Ezek egyik sem első kutyának valók, pedig aki nem elsőre vesz, az nem tesz fel kérdést, főleg nem ennyire különböző fajtákról. :(

Az a baj, ezekhez határozott kéz kell, mert ha nincs ez meg, akkor könnyen robban a bomba. Nagyon, NAGYON sok gazda megy 1-2 év után rehabos foglalkozásra ezekkel a fajtákkal, na meg az amstaffokkal, azokat is pikk-pakk elrontják :(

Nekem egyébként elsőre golden volt, utána moszkvai, ő most is meg van, benti kutyaként (akkor sem menne ki ha az élete múlna rajta, a másik kutyával akar lenni), és a 6éves moszkvai mellé hoztam egy argentint. Nem azok a babusgatni való kutyák, bár szívesen alszanak ágyban, és osztják a puszikat, igen fel kell nőni hozzájuk agyilag :)

2017. jún. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem első kutya lenne. Kemény, védelmező típusú, tekintélyt parancsoló kutyát szeretnék. Sok mozgással, foglalkozással. Közben rájöttem, hogy a juhászkutyák és a dobi pörgősek, ők nem nekem valóak. Tehát marad a dog, a canario és a roti, illetve szóba jött még a corso. Szempontokat leírtam, azok alapján melyiket ajánljátok? Esetleg tapasztalatok a fajtákkal?

Köszi a válaszokat

2017. jún. 5. 08:09
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Én lakásba és ilyen sportokhoz staffit ajánlanék, de enyi mozgas keves. Szerintem enyi mozgás egyik kutyanak se nagyon eleg ami sportos. Nekem a tacsi keverékemnek nem elég 8 ora futas. Meg ugy is porog ha megyunk haza.
2017. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerinted a maradék nem pörgős? Ugyanúgy kell nekik is a napi több óra foglalkozás. Ez, hogy az egyik pillanatban még van 4 fajta amit akarsz, utána a másik pillanatban már a felét kilövöd és újat választasz... ilyen határozatlanság mellett még mindig tartom magam a véleményemhez, egyik sem való neked.

Mellesleg ha így változtatod a döntésed, hogy fogsz venni? Ha nem tudsz 1 fajtára összpontosítani, hogy fogod kiválasztani a megfelelő kennelt? Vagy szaporított ideggyenge kutyát akarsz? Azzal lenne csak igazán maximális az egész történet.

Tesóm úgy választott első kutyát, hogy elolvasta a leírásokat, aztán maradt kb. 50 kutyafajta. Aztán tovább olvasott, megint leszűkítette, maradt 10. Utána addig olvasott, ismerkedett kiállításon a fajtákkal, stb, hogy leszűkült 1-re. Ott kb 2 hónapig kereste a megfelelő kennelt, mert ugye minden kennel "más" kutyákat tenyészt. Mikor megvolt a kiválasztott kennel,megkérdezte, kik lesznek párosítva, aztán mikor látta a szukát, (apukát csak neten, videókon,mert külföldről volt), akkor lefoglalt egy kiskutyát.

Ez kb 1 évébe telt, az egész procedúra attól kezdve, hogy kutyát akar, odáig,hogy berakta a kocsijába a kutyát. Tökéletes kutya, soha nem járt suliba, toszogatta folyton a viselkedését, mikor milyen irányba menjen. Megbízható, kiegyensúlyozott, határozott, kedves, jámbor, de jó ház és személyvédő.

Ja, és ő az elmúlt 8 évben soha senkitől nem kért tanácsot, mivel nem gyenge jellem,hanem határozott, tudatos személyiség. Már bocsi a negatív kommentet, de van elég problémás kutya, és az emberek nem tudnak kutyázni.


Ha meg egyébként nagyon keménynek érzed a személyiséged, szerintem vállalj be egy problémásabb kutyát, talán a kanárit eltekintve mindből van gyepin/menhelyen/fajtamentőknél... lehet tanítgatni, egyensúlyba helyezni a viselkedését, kihívás, de ha egyszer beérik a feladatra, lesz egy tökéletes kutyád....

2017. jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi foglalkozás mellett holland és belga juhászt nem ajánlanék ők kő kemény pörgős kutyák. Első kutya lenne?

A roti szerintem határeset, dobermannból egy nyugisabb nagyon jól elvan ilyen körülmények között. Az argentín dog is jó lehet, nyilván ebből a fajtából se a legpörgősebb kölyköt válaszd. A kanári szigeteki kutyát nem ismerem így arról nem tudok nyilatkozni.

2017. jún. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A pörgősséget úgy értettem, hogy pl a németjuhász meg ezek kemény munkakutyák, akik szinte folyamatos elfoglaltságot igényelnek, feladatokat stb. De pl egy roti vagy cane corso jobban elfekszik napközben a lakásban, nyugisan, ha alapjában megvan a napi mozgása, tehát fölöslegesen nem ugrál.
2017. jún. 5. 11:00
 10/11 anonim ***** válasza:
A belga és holland juhász sokkal pörgősebb mint a németjuhász. Az én németjuhászom, akit egyébként kihívás lefárasztani 3 óra kutyákkal való játék után még hozza a labdáját. Na mind 1 ebben a melegben hamarabb lefárad pl. tegnap a 1,5 kutyasuli után 4 órát aludt a boxban.
2017. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!