Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit használ kullancs...

Ki mit használ kullancs ellen? Észre vettétek, hogy a Foresto már nem az igazi?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 8 éves nagytestű kutyám. Régebben Scalibort használtuk, aztán áttértünk a Foresto-ra, de idén úgy vettem észre, hogy semmit nem ér! Szó szerint semmit! Régebben ha belement a kutyába a kullancs a Foresto mellet és megszívta magát, már döglött is meg, mindig mikor kiszedtem már döglött volt a kullancs. Idén nem így van!


Nem tudom mitévő legyek ..... Bravecto tudom, hogy jó, használtuk egyszer mikor mentünk a hegyekbe nyaralni, de májkárosító hatása miatt nem merem adni idős kutyusomnak.


Kinek mi vált be? Spot-onokat is használtunk régen, drágák és nem sokáig tart.


2017. jún. 5. 14:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
Mi Kiltixet használunk. Azóta se bolha, se kullancs, pedig járunk erdőn-mezőn. Sosem lazult ki. A szagát sem érzem. Egyetlen negatívuma, hogy nem vízálló, mondjuk az én kutyám nem szereti a vizet, attól nem kell tartanom, hogy séta során beleugrik a tóba, vagy pocsolyába. 7 hónapig tart a hatása, 4500-5000ft körül van darabja.
2017. jún. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok a Bravectoval, hogy inkább legyen kullancs a kutyában, mint hogy károsítsa a máját...
2017. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Gerániumot már tervezem beszerezni. Ma levendula illóolajjal simítottam végig a testét. Muszáj lesz kísérletezzek az illatokkal, hátha elkerülik a dögök. Annyira félek folyamatosan mérgezni őt .... Biztos van alternatív megoldás itt is.


Kiltix nekünk nem jó, szeret vízbe menni.

2017. jún. 5. 18:32
 14/14 A kérdező kommentje:
Bravectot tényleg nem merem én sem. Facebookon van egy angol csoport, még nem nagyon néztem, de oda gyűlnek azok akiknek a kutyájuk a Bravecto-tól halt meg .... Tényleg nem merem! Írták, hogy máriatövismag kivonatot kell adni a kutyának, az védi a máját (én szedem), de akkor sem merem.
2017. jún. 5. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!