Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj hogy 16 évesen...

Miért baj hogy 16 évesen makacs önfejű kutyám van?

Figyelt kérdés

Tudom mit vállaltam vele mégis sokan megszólnak hogy ugysem tudom megnevelni...miért? Már most az egész családból rám hallgat a legjobban.

Mégis miért ne tarthatnék olyan kutyát amilyet szeretnék? Ja és lány vagyok. A kutyám pedig nagytestű is.



2016. júl. 1. 07:34
1 2 3
 1/27 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ha következetesen bánsz vele és nem is sajnálod rá az időt, akkor nem baj.
2016. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%

Mert bele akarnak kötni mindenbe-pedig azzal, hogy leszólnak, már nem változtatnak semmin, legfeljebb az önbizalmadat csökkenthetik. A másik ok az lehet, hogy félnek tőle, de erre sem megoldás az, amit tesznek.

Szard le őket, és neveld meg a kutyát-sok dolgod lesz vele, kemény munka lesz, vigyázni kell vele, de szerintem menni fog.

2016. júl. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hát értem én időm mint a tenger szóval egész nap tudok vele foglalkozni. Csak sokan megszólnak hogy ilyen kutyának kemény kezű gazda kell és sokan mondták már hogy ugysem tudom megnevelni és nem fog falkavezérnek elfogadni.
2016. júl. 1. 08:14
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, de Magyarországon mindenki belemagyaráz mindenbe és a másik magánéletében, pénztárcájában turkál. Ritka rosszindulatú nép. Ne foglalkozz velük.
2016. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne mások véleményével foglalkozz.

Te eldöntötted,hogy legjobb tudásod szerint neveled,szereted. Csináld,és meglesz a pozitív eredménye.

2016. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%

Értem én, téged zavar ez.

Szerintem mondd meg nekik, hogy tudomásul vetted a véleményüket, de mostmár van egy kutyád, nem fogod kidobni, akkor is nevelni fogod. Azzal, hogyha elveszik az önbizalmadat, csak akadályoznak a kutya nevelésében, úgyhogy ha segíteni akarnak, inkább támogassanak.


Nem ígérem, hogy mindenkinél be fog válni, de lesz, akinél igen, de rontani nem tudsz rajta.

(2. válaszoló)

2016. júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Hát az önbizalmam nem fogják elvenni mivel biztos vagyok benne hogy meg tudom nevelni. Csak nem értem hogy mások mi alapján olyan biztosak hogy nem fog menni? Talán bizonyítátt tény hogy gyerek nem tud kutyát nevelni, vagy mi? Köszi a válaszokat és a bíztatást :)
2016. júl. 1. 09:31
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajtájú kutyád van?


Nem kell ilyenekkel foglalkozni. Szüleimnek egész gyerekkoromban és a mai napig kuvaszaik vannak bár most van egy óriás schnauzer és egy káj meg 2 kuvasz.

Amikor 9 éves voltam szülinapomra kértem egy kölyök kuvaszt.(rajta kívül akkor 2 volt) Megkaptam a kölyköt ,akkor 7 hetes volt. Ahogy Basa falta a hónapokat úgy kellett még jobban nevelnem. Sikerült megnevelnem 9-10 évesen egy kuvaszt ami ráadásul kan volt. Szerintem te idősebb vagy mint akkor én és megtudod majd nevelni.

2016. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
100%

Nem, nem bizonyított tény, de ők valamiért azt hiszik, hogy mindent tudóak.

Tapasztalatom szerint ezt általában az alacsonyabb intelligenciájú emberek teszik.

2016. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtobb embernek nem a makacs kutya a baja, hanem a korod. Aki picit idosebb pontosan tudja, hogy a kamaszok ilyenkor valtoznak a legtobbet jonnek fiuk, bulik, stb. Emiatt elofordul, hogy a kutya hirtelen vagy magara vagy masra marad. Ez nem feltetlen jo a kutyanak (aki amugy gondolom AKITA). Aztan ott vannak akik a sajat bukasukat probaljak kivetiteni rad, magukbol indulnak ki. Az orok kedvencem pedig az okoska...aki megmondja neked 0 fajtaismerettel (es kutyaismerettel) azt, amit elmondtak neki a kutyasuliban es azzal oktatja a tomeget ha akarjak azok ha nem. Nem erti, hogy nem minden kutya Labrador es nem minden kutya egyforma, jellemzoen a sajat szemeben a gerendat nem latja.


Sajat sztori: A kutyam ellopott egy labdat (nem a labda a kergetozes erdekli) egy ott levo iskolai kutytrainer elkezdett kioktatni mert valoban nem tudtam elhivni a jatekbol es elvenni tole a labdat (+ meg tuzelt is). Nem telt el 5 perc a kutya valahogy kijutott a futtatobol (valaki mellett kislisszant). 10 Percen keresztul probalta visszahivni a kutyajat (szabvany: jutifalat meg elfutas, meg elbujas) mire aztan akutya megunta amit eppen csinal es visszajott. Nagyon buszke volt magara es elkezdett tovabb okitani, hogy tanitsam a kutyamXD Az en kutyam sem tokeletes felrerrtes ne essek, de nem allok neki oktatni (max ha kerdezik javaslok, tapasztalatokat mondok el), kozben a sajat kutyamat sem tudom nevelni...


Szerintem ha tapasztalatokat, javaslatokat erdemes meghallgatni, mert mindig kesznek kell lenned a tanulasra, de az okoskodokat erdemes elhajtani a francba.

2016. júl. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!