Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyánk nagyon agresszív....

Kiskutyánk nagyon agresszív. Mit tehetnénk? Tanácstalan vagyok. Bővebben lemt.

Figyelt kérdés

Van egy kb 3 éves uszkár és bolognese keverék kistestű fehér kutyánk. Velünk nagyon aranyos meg minden, bújik, nyalogat, szeretget.

Viszont sétáltatni nem lehet.. Amint lát egy másik ebet, már elkezd ugrálni és ugatni és támadni (MINDIG pórázon van, pont ezért). A neki nem szimpatikus vendégeinket is mindig nagyon megugatja, esetleg meg is harapja... Pedig naponta kétszer van sétáltatva, enni, inni is kap napi egyszer egy jó adagot.

A másik probléma, hogy reggel, ha bárki elmegy itthonról, nem lehet tőle aludni, úgy ugat. Mindig. Próbáltunk már minden eszközt ezekről leszoktatni, sikertelenül.

Mit tehetnénk mi? Kutyaiskola segíthet? Tudtok jó kutyaiskolákat?



2017. jún. 6. 00:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A nevelést nem próbálni kell, hanem csinálni. Ha csak próbálod letiltani, majd végül ráhagyod, hogy hadd folytassa ezt az őrjöngést, pont azt tanítod meg neki, hogy bármit teszel, azt ő ne vegye komolyan. Hogy rád ebben a szituációban sose ne hallgasson. Vagyis sikeresen megtanítottad, hogy ha agresszív, akkor ezt még abban az esetben se hagyja abba, ha te ordítasz, rugdosod, vered, stb. Szépen hozzászoktattad, hogy még az erősebb büntetéseknél se hagyjon fel a rossz viselkedéssel. Ezt kár volt. A saját dolgodat nehezítetted meg, de hogy miért, azt nem értem.

Miért vártál eddig? Miért nem nevelted le erről már az első próbálkozásoknál? Miért hagytad, hogy évekig így viselkedjen? Miért nem szocializáltad már kölyök korától? Miért nem kezdted el nevelni eddig? Miért azt választottad, hogy inkább nem viszed sétálni, inkább nem foglalkozol vele ahelyett, hogy ezt megoldanád?


Ez a tökéletes példája sajnos, hogy bármilyen kutyát úgy félre tud nevelni egy következetlen, nemtörődöm, felelőtlen gazda, hogy az már közveszélyes lesz. Emellett a kutyának is ez hatalmas, káros stressz. Pedig se az uszkár, se a bichon eleve nem egy agresszív, nehezen kezelhető fajta.


Kutyaiskolát keress fel, te ezt már nem fogod tudni megoldani. Olyan kutyaiskolát válassz, ahol van nevelés, szabályok és szocializáció, összeengedés. Vagy ha ehhez lusta vagy, keress neki másik gazdát, aki normálisan foglalkozik vele.

2017. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A kutya nemrég került hozzánk, kb háromnegyed, 1 éve, utcáról mentett kutyus. Eleinte nem volt ilyen, csak mostanság kezdte ezt el, kb 3 hónapja. Huzamosabb ideig próbáltuk egy valamivel nevelni, eredménytelenül (verés, rugdosás, taposás nem történt, köszönöm a feltételezést....) Ezért kértem segítséget (és nem kioktatást). Mostantól többet visszük le, és ivartalanítjuk, és kutyaiskolába járatjuk! Majd írok a fejleményekről! Köszönöm a segítő válaszokat! Budapesti vagyok egyébként, 18 éves budapesti lány vagyok, érdekelnének jó kutyaiskolák! :)
2017. jún. 6. 19:38
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőim a Best dog kutyaközpontba járnak a kutyáikkal, meg vannak elégedve. Elég kis létszámúak a foglalkozások + egyéni konzultációkat is lehet kérni.


A kutya neveléséhez:

Döntsd el, mit vársz a kutyádtól. Maradjon csendben? Akkor addig fegyelmezed, javítod a viselkedését, csendesíted, amíg csendben nem marad.


Legyél te a kitartóbb, érd el, hogy már pedig azt csinálja, amit te akarsz!

2017. jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia! En nem szeretnek semmi negativat sem irni, ezt mar megkaptad. Nalam is hasonlo volt a helyzet, en elkezdtem utanaolvasgatni, es talaltam ezzel kapcsolatosan egy nagyon jo konyvet ami (es az ivartalanitas!!!) sokat segitett a helyzeten, sot....(mondjuk az en kutyusom csak a hasonloan ivaros kan kutyakkal volt agressziv) a konyv cime: Jan Fennel: tanuljunk meg kutyaul.

Sok sikert :)

2017. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenképp vidd el kutyasuliba. És ha van rá időd nézd meg Cesar Milan-t :D Az egyik videójában pont egy ilyen kutyáról van szó.

https://www.youtube.com/channel/UCVg5-N-TMtjClLDqoOCVfGw

2018. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!