Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan mik azok a csontok...

Pontosan mik azok a csontok amiket lehet nyersen, főve adni a kutyának?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a disznót csak főve. De van aki szerint csirkét tilos, más szerint mehet.
2017. jún. 7. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Javasolt mindent nyersen, hússal együtt adni, a disznót és vaddisznót kivéve. Ezeket leginkább sehogy.

Legveszélyesebbek a csöves csontok főve, mint pl. csirkecomb csontja, de alapvetően mindegyik főtt csont veszélyes lehet, amit a kutya szét tud rágni, mivel a hő hatására megváltozik a szerkezete, másként törik, mint nyersen. Ez minden csontra igaz.

2017. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan húst nem szabad főve adni, amiben a csont szilánkosan törik megkeményedve. Márpedig a főzéstől meg fog keményedni. Én minden húst nyersen adok. Miért ne szabadna ? A tápok óta találták ki ezt a hülyeséget, hogy nem jó a nyers hús. Dédapám még nyersen a kutya elé dobta a nyulat, ahogy volt, bácsikám korosztály pedig Acanával etet jobb esetben. Rokonok szerint sokkal szebbek, egészségesebbek voltak a régi kutyák, amik nem műkaját ettek. Én disznót sehogy nem adok a kutyának. Amúgy főzni kéne igen. A disznóhús nem valami egészséges.
2017. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj, hogy egyszerre sokat ne kapjon, székrekedése lehet tőle
2017. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!