Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire ügyeljek? Tanácsok, ötletek?

Mire ügyeljek? Tanácsok, ötletek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy kutyusunk lesz. A kicsi most kb. 8 hetes, egy hét múlva hozzuk el. Sem a férjemnek, sem nekem nem volt még kutyánk. Mire ügyeljünk? Mikor vigyem oltatni? Ha melegebb lesz megfürdethetem? Bolha por, vagy inkább bolhanyakörv? Mindent tanácsot szívesen fogadok!

köszi


2010. máj. 18. 13:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
51%
Nálunk tavaly volt kiskutya a háznál, és mikor vittük oltásra(a tenyésztő valószínűleg tudni fogja, hogy mikor kell legközelebb vinni oltani), akkor kérdeztük meg az állatorvost :) Különböző bolha/kullancsírtó szereket nem szabad használni legalább egy éves koráig, és ezért nekünk azt is ajánlották, hogy magas fűben, erdőben ne is nagyon sétáltassuk (legalább) fél éves koráig. A fürdetéssel kapcsolatban pedig azt ajánlotta az orvos, hogy tiszta vízzel bármikor le lehet mosni (persze melegebb időben), azonban különböző kutyasamponokat is csak fél vagy egy éves korától lehet alkalmazni, de akkor is csak havonta, mert valamilyen természetes baktériumokat elpusztít a bőrükről és akkor csak vakaróznak.. :)
2010. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen azzal kezdenék, hogy elvinném az állatorvoshoz. Nem tudom, kapott-e már féreghajtót, vagy bármilyen oltást, ha igen, az oltási könyvével együtt vinném. Ha még semmilyet, akkor főleg ott kell kezdeni. Minden kérdésedre tud választ a doki, forduljatok hozzá bizalommal, és mondjátok meg, hogy ez az első kutyusotok.
2010. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

2 hetes korától kellet volna féregteleníteni 2 hetente !

6 hetesen kellett volna megkapnia az első oltását(parvó).

Majd 8-10-12-14 hetesen + még egy veszettség ellenit ! Ja és a féretelenítés !

Sem a "bolha por , sem a bolhaírtó nyakörv nem jó !

A cseppeket ajánlom neked , forintline, vagy advatixet !

Kérd majd az orvostól ! És valami jó minőségű tápot vegyél neki (Acana, Royal Canin , Hill's ....)

Persze ha jó idő lesz nyugodtan fürdesd meg !

2010. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kapott-e már oltást, de majd megkérdezem. A mostani gazdái nem nagyon törődnek vele, tehát szerintem nem. De ahogy elhoztuk egyből beoltatom.

Tudom, hogy hülye a kérdés, de meddig fog éjszaka nyüszíteni? Nem azért, mert zavar, hanem mert sajnálom. Bár szigorúan csak a kertben lehet, hogy tehetném kicsit elviselhetőbbé neki az első pár napot?

2010. máj. 18. 13:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Plüss macit rakhatsz be neki , egy jól szigetelt kutyaházat is be kellene szerezni ! Nem biztos hogy sírni fog , nekem a 4 kutya közül csak 1 kutyusom sírt , 3 napig , de ő bent volt a lakásban :)

Milyen fajta kutyus ??

2010. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az oltásokat az előttem szólok megírták de szerintem még kicsi a fürdetéshez legalábbbis én csak 4-5 hónaposan fürdettem az enyéimet először. Sokszor ne fürdesd mert, a kutyáknak érzékeny a bőrük. A kisállat kereskedésben kérsz majd egy kutyusfésüt amit a kutyád szőrzetének megfelelően kapsz. A bolhairtó nyakörv is jó( az enyémnek az van és kullancsoktól is véd meg persze vízálló és 6 hónapot kibír és amióta rajta nem találtam benne kullancsot pedig folyamatosan járunk vízpartra,erdő mellé sétálni-Advantix... a westiemet pedig Frontline-al fújtam be és a macskákat is ami jó rá). Tanítani majd a kutyust csak 3-4 hónaposan kezd és lehetőleg ha vmit jó lcsinál mindig legyen nálad jutalomfalat. Ha nagy kutyus lesz akkor kalciumra is szüksége lesz, főleg ha nagy testsúly nehezedik majd a kutyára. Multivitamint tudsz beszerezni kisállat kereskedésben szintén amit bármelyik fajtának megfelelően tudsz adni. Füszeres kaját nem szabad adni a kutyusnak mert attól a hasa fog fájni és hasmenése is lehet. Csokit nem szabd neki adni mert az anyagok amiból az összeáll az a kutya számára méreg. DE én egy kicsit szokok neki adni( de csak nagyon kicsit és ritkán). Emígy külön kutyáknak állított csokit bármikor adhatsz neki mert azt szabad. A kiszárított húsokat pl: csibenyak,disznófül,belek stb. azt nagyon szeretik és mondhatom hogy nyugodtan bármennyi mennyiségben vehetsz neki. igaz nem olcsó de megéri. Egy kutyaól kell neki amiben elsajátíthatja azt a helyet. Ha láncnyakörvet szeretnél az ne legyen mindig rajta csak néha mert töredezik tőle a kutya szőre sajnos, de csak ha nehéz az a lánc. Kikötni és víz nélkül hagyni a kutyát nem szabad. Sétáltatást egészen kiskora óta elkezdheted egy kényelmes (textil) nyakörvel mert az kényelmes a kutyának. Hámot is vehetsz neki de ha nagy lesz akkor szerintem nyakörv mert nagyon kényelmesen és könnyen eltud húzni egy hámban a nagyobb testsúlyú kutyus. Két külön tálat vegyél aminek a talpán gumi van hogy ne tudja elnyomni a kutya az orrával ha eszik.Olyan tálat ami egybe van pl: [link] mert ha kutyatáp van benne és a másikban víz akkor a kutya bele löcsketeli as vizet a tápra vagy fordítva. Ha valamiben elakadtál nyugodtan írj.


12/f

egy boldog Westie tulajdonos

2010. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja és még az előzö vok. játékot nyugodtan vegyél neki. az enyém szeret labdázni és főleg a sípolós plüssmacikat szereti. :)
2010. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Kérlek vedd meg a Tanuljunk meg kutyául című könyvet, és olvasd el még az első nálatok töltött nap előtt! Sajnos én csak most olvasom, mikor már nagy a kutyám és már sok mindent el tudtam rontani, de ebben benne van minden A-Z amit a nevelésről tudni kell, és egy 30 napos program, amivel kiváló kutyát csinálhatsz belőle. [link]


Én komolyan mondom nem engednék kutyát senkihez, amíg ezt nem olvasta. Azzal együtt, hogy én se olvastam, mielőtt kutyám lett, de el is szúrtam.


És ami még fontos a sírással kapcsolatban: ha van valami nélkülözhető rongy, vagy rongydarab az eredeti almában, azt feltétlenül hozd el, megkönnyíti az első napokat, ha vele marad a tesői, meg a mamái szaga. Ha másképp nem megy, vágass ki egy darabot az alattuk levő pokrócból, meg fogja nyugtatni, Én azért első éjszaka nem merném egyedül kint hagyni, de ezt már te tudod.

2010. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen orvosotok lesz. De ne egyből oltass, mert ahogy olvasom, valószínű férges lehet a kiskutya. Férges kutyánál nem használ az oltás. Először féregtelenítsd. Ha kint hagyod, éjszakára műa flakonban meleg vizet tekerj be egy anyagba és tedd a fekhelyére.
2010. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Vigyél el egy törülközőt vagy takarót, és azzal jó alaposan simogasd meg a mama kutyát, azt rakd be a kölyökkutya helyére. Ha érzi az anyja szagát, úgy egy kicsit könnyebb átlendülnie az első 1-2 héten.


Ezt a könyvet mindenképp olvasd el, fontos a jó, következetes kutyaneveléshez.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!