Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A hátam mögöt...

Mit tegyek? A hátam mögöt foglalkozik a kutyámmal.

Figyelt kérdés
Ikerházban lakok, az első udvar közös a szomszéddal de a hátsó udvarok külön vannak külön tulajdon. A kutyámat a hátsó udvaron tartom. A szomszéd feni a fogát a kutyára és próbál a közeléve férkőzni,etetni, nevelni. A mai napon amig pár órát távol voltám a kutyám állítólag kijuttot az utcára és ő volt a hős aki haza hozta. A hátsó kapun tolo zár van amit a kutya nem tud kinyitni. Mikor megtudtam mi történ kiprobáltam vele hogy kinyitottam a kaput, a kutya nem ment ki ugy sem hogy én az utcán pár házzal arrébb mentem hogy ne lásson. A szomszédnak szót fogas parancs szavakra is reagál ugrándozik neki ami furcsa mer csak nekem fogad szót és bizalmatlan az emberekkel. Amugy a többi szomszéd nem látta hogy a kutya elszököt volna az sem akinek a háza elől hozta haza. Gyanakszom hogy a távollétemben vagy a hátsó udvaromba mászkál vagy kicsalja a kutyát és neveli, játszik vele. Ilyrnkor mit tehetek? Már lakatot tettem a kapura dr mégis csak az én tulajdonon az állat és ha az utcán bóklászik az én felelősségem. Feljelenthetem? Mégid csak az én tulajdonom a kutya amit próbál kisajátitani és engedély nélkül simogat.

2017. jún. 8. 00:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen sajnos kevés időm van a kutyára napi 5-6 órát tudok csak sajnos rászáni és sajnos csak napi 2x tudom 1-2órás sétákra vinni. Lehet bennem van a baj hogy utálom a szomszédom miután fél milliós kárt csinált a lakásomban és majdnem szémonoxid mérgezést kaptunk miatta egyik éjjel. De köszönöm a kedves válaszokat magamba fogok nézni hogy egy ilyen embert mért is utálok. És igen az én kutyám az én tulajdonom nem a szomszédé. Nincs az állat a penészes kenyére rászorulva amit bedobál neki (az etetésére havonta 20 000ft-ot költök mer minőségit veszek). A másik meg hogy a saját tulajdon udvaromba megybe a kutyához és nem nem kötök kompromiszumot mivel nem neki tartom a kutyát.
2017. jún. 8. 18:04
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért védik itt rengetegen a szomszédot, amikor a kérdező megmondta, hogy az ő magánterületére jár be, és az a célja hogy ELSZERESSE előle a kutyát mert fáj rá a foga. Engem is le lehet pontozni de én se nézném jó szemmel, főleg ha ilyen sok időt, energiát és pénzt költök a kutyámra, jól etetem és foglalkozok vele, hogy jön egy idegen és magához édesgeti mondjuk "finom" de a kutyára káros dolgokkal, plusz kiengedi stb. Ha kutyát akar szerezzen egyet magának aztán kényeztesse, ne a máséra pályázzon. Kérdező egyébként milyen kutyád van?


Minél hamarabb szerezz be egy kamerát és amint megvan a felvétel menj vele birtokvédelemre. Azt nem értem hogyha lakattal zártad az udvart hogy jutott be? Egy ilyen magas kerítést még nem is tud túl könnyen megmászni.

2017. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Egy 1éves kan rottweilerem van és a lakatot ez után az incidens után raktam fel mer eddig még nem fordult elő ilyen. A kutya vétel ára se volt kevés igaz nem törzskönyves de egy nagyon rendes csalástól vettem és a kutya is gyönyörű. A szomszédnak egy pitbul keveréke van amit nem tudott megnevelni most meg elhanyagolja mer idős a kutya és már nem ,,menő,,. Az enyém megidomítot jól nevelt szocializált kutya. Még az orvos és tenyésztő is azt mondta gyönyörű kutya. Szerint arra pályázik hogy a távollétemben elviszi otthonról ,,menősködni,, vagy hasonló. Féltem mert ha miatta elszökik a kutya mer kiengedi és bármi baj történik az én felelőségem mert az én kutyám. Plusz a kutya elég domináns és a szomszéddal is probálkozik (látom hogy csipkedi stb.) Nem akarom hogy egy rossz mozdulatból vagy parancsszó miatt harapás legyen a vége vagy eladja és a szökésre fogja.
2017. jún. 8. 20:18
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg meg lehet tanítani a kutyát arra hogy pl kaját csak a gazdától fogadjon el, szerintem arra is meg lehetne hogy idegenekkel ne barátkozzon. Igaz a szomszéd nem idegen, de egy próbát megér.

A lakat óta akkor nem tudott átmenni ugye? Mert akkor ez is egy megoldás lehet. Nem értem igazán hogyha rosszban vagytok a szomszéddal akkor hogy van pofája átmenni hozzád és a kutyádra pályázni.

2017. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 81%-os remélem egyszer neked belekontárkodnak a kemény munkádba és tönkreteszik! Mert a szomszéd kb ezt csinálja! Majd utána okoskodj. A kérdező akar x kutyát és aszerint irányítja az életét, amihez joga van, erre jön valaki akinek az egészről fogalma sincs és elrontja. Ha meg még az utcára is ivszi akkor veszélyeztetve is van.
2017. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igen gyakorlom vele az ételmegtagadást és idegentől nem is fogad el ételt sőt ha vépetlen a földre ejtem a kekszét akkor már nem nyúl hozzá csak lehet hogy régebb óta csinálja ezt a szomszéd hogy magához édesgeti ugy hogy nem vagyok ott és akkor felett nincs uralmam többet megenged magának. Hiába mondom neki hogy ne etese kényes a gyomra, ne játszon vele engedély nélkül mer mást is be fog engedni idegent ia akár, ne adjon parancsot a kutyának egyszerűen semmit nem ért meg. Direkt csinálja szerintem. Zavaró hogy én heteket vesződök a kutya idomitásával ő meg percek alatt tönkre vágja.
2017. jún. 8. 22:20
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

nem használt okostelefonra töltsd le az alfred nevü alkalmazást, illetve arra a telora is amiről szeretnéd nézni

rakd az ablakba a telot és dugd töltöre.

látni fogod mit csinál és be lehet állitani hogy mozgásra küldjön jelzést.lehet éjszakaira is állitani beleszolni te is hallod a külsö zajt.marhajo

2017. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Télen hova van bezárva a kutya? Oda nem tudod bezárni amig nem vagy otthon?
2017. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Télen is az udvaron van. Két kutyaól van az udvarba az egyik bélelt téliesítet szél védet helyen azt használja télen a másikba nincs bélés (a régi kutyánk nyáriasította magának és kiszedett belőle mindent) szóval azt nyáron használja.
2017. jún. 26. 10:29
 20/23 anonim ***** válasza:

Arra majd figyelj, hogy télen rottweilert nem tartunk kint, tönkre mennek az izületei.

Hiába van bélelt vagy akár fűtött kutyaólja nem fekszik bent 3-4 hónapon át napi 20 óráig.

Egy rotinak kint szenvedés a tél.

2017. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!