Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek vele?

Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Tegnap érkezett meg a várva várt kutyus. Nos...Menhelyi, 4 évig ki volt kötve, 2 évig a menhelyen volt. Egy nagy vaskapun lehet bemenni a házba. Fél tőle, folyton ki akarja húzni a fejét a nyakörvből, visszafele rángatja magát, ha le akarom.vinni sétálni. Nemrég jöttünk vissza, az esti sétáról. Egyszerűen alig tudtam felvonszolni. Tudom, határozott fellépés kell egy kutya felé, de semmi, mintha nem is az a gazdi lennék, aki után nyüszített. A kapu iránti fóbiával, illetve ezzel a nagyon "hagyj békén, nem mondod meg mit csináljak" felfogással mit tudnék tenni? Hogy tudnám vele megértetni, hogy nem Ő a falkavezér kettőnk közül? 6 éves ivartalanított szuka kutya
2017. jún. 8. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
A falkavezer temahoz termeszetesen valamilyen kutyasuli. A kapus fobiahoz meg annyit hogy azert fel mert nem bizik benned. Ertesd meg vele hogy te nem fogod kikotni, amikor megall a kapu elott ne rancigald, hanem menj oda hozza, simogasd egy kicsit, es utana ne 10 meterrel elotte menj hanem probalj kozvetlen mellette bemenni, ha elsore nwm sikerul, probald meg kajaval, vagy ha kistestu akkor vedd fel es ugy menj at vele a kapun :)
2017. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Simogattam, kb fél méterrel az orra hegye előtt mentem ki a kapun. Semmi. Felvenni nem tudom, rögtön izeg-mozog, morog. A kutyasulit nem tudnám finanszírozni, sem a szüleim.
2017. jún. 8. 21:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem fogom kikötni, hogy tudnám vele megértetni?
2017. jún. 8. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen csak tegnap óta van veletek, mégis mit vársz tőle? 4 évig szenvedett, +2 év, azaz 6 évig kb senkihez sem tartozott, ne csodálkozz, ha félénk, bizalmatlan... Legyél vele türelmes és megértő, és ne erőszakoskodj vele, ha egyszer látod, hogy fél... Nem is kell tutujgatni, csak legyél vele nyugodt, türelmes és normális... Adj neki időt,

Egyébként próbáld pár finom falattal (pl virsli) csalogatni, és örülj nagyon ha megy a kapu felé.

2017. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze ez igaz, ezen nagyon nem gondolkodtam el...

Mindenesetre, a holnapi sétákon ezeket kipróbálom. Csak hirtelen azt nem értettem, hogy egyszeriben miért szaladt ki rajta nagy boldogan? Tegnap este úgy imádkoztam ki, ma egy szempillantás alatt az utcán volt reggel. A lépcsőn eddig semmi probléma nem volt, ez volt az első. Lehet, hogy kicsit elfáradt, egy órán át csak szaladt megállás nélkül (plusz a reggeli és a délutáni séta is ilyen), ezért "zavarodhatott" meg szegény. Persze, ez csak egy kósza feltételezés. Majd kialakul, igyekszem jó gazdi lenni számára.

De hogy pozitívum is legyen:

A nevét hajlandó meghallani, ha kicsit "ijesztőbben" szólok neki (nem leordítom szerencsétlent, de nem is kiabálok,csak úgy szólalok meg, hogy meghallja) minden alapparancsot megért,kivéve az "ülj!" parancsot.

2017. jún. 8. 21:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Majd szépen megtanul mindent. Először titeket kell megszokjon, hogy lett egy családja, gazdija, ami most új szitu neki. Az első pár napban ne várj tőle sokat, csak hogy beilleszkedjen, ne piszkáljátok, hanem hagyjátok hogy ő menjen oda hozzátok. Majd utána már lehet tanítani trükkökre.
2017. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ó nem kell félteni, egyenesen követeli, hogy fogalkozzunk vele :) nyilván mindenkinek új szituáció, talán a kutyának meg nekem is. Neki új gazdi,nekem első kutya (elvileg előttem volt 2 vagy 3 gazdija. Talán ebből adódhat a kapu félelem. Vagy a menhelyéről. Megindult a kapuhoz, szegény eléggé le volt cseszve (voltunk meglátogatni). De nem az a típikus nevelő célzatú "ejnye bejnye, ne csinálj ilyet" hanem mintha a seggéből rángatta volna ki szegény kutyát.


Mindenesetre, nagyobb türelemmel állok felé. Köszi a gyors válaszokat!

2017. jún. 8. 22:14
 8/8 anonim ***** válasza:
én voltam állatvédő egyesületben évekig és voltak ideiglenesen befogadott kutyáim. Volt 1 ugyan ilyen akit bánatlamztak is emiatt annyira félt hogy amikor meglátott egy autót vagy egy embert vagy akár csak egy ajtót, menekülni próbált. Nagyon sok időbe fog telni, de hidd el ez meg fog változni! most hogy szerető gazdija lett látni fogja az élet napos oldalát és megtanul bízni benned (is) :) Boldog kuszi lesz! csak legyél türelmes és szeresd. ennyi a feladatod. Sok sikert! :)
2017. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!