Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben beveszi a...

Ilyen esetben beveszi a menhely? Akkor is ha tele van?

Figyelt kérdés

A facebookon kért segítséget az egyik ismerősöm.

Van egy kutya kb 5-6 hónapos lehet, itt a falu mellett találták még vagy 2-3 hónapja (emlékszem rengeteg csoportba posztolt, hogy befogadja valaki, de nem kellett senkinek) nem akarták befogadni, de jártak ki hozzá minden nap, etették.

Most 1 hete haza vitték, amikor látták más nem fogja, jövőhéten kapott volna oltást, chipet stb..

Most pár napja jött haza a lánya (kolis, 14 éves) aki 2 nap kutyával töltött idő után be is fulladt, kiderült allergiás a kutyára, nem is kicsit.

Tehát a kutya nem maradhat (nagyon picike kertjük van, tehát nem megoldható a kint tartás, mert így is úgyis találkoznának).

Beveszi így a menhely?

Mert itt mindig arra hivatkoznak, hogy tele van.

Azt meg nem akarják, hogy most 1-1,5 hét után vissza kerüljön az utcára. Facebookon továbbra is hírdeti, de nem az a tipikus cuki kutya, ezért nem kell senkinek :(



2017. jún. 9. 10:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Esetleg segítenek azzal, hogy megosztják a hirdetést de ha tele vannak ők sem tudnak semmit csinálni, meg sok menhely nem is nagyon akar.
2017. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Sajnos én is ezt látom :(

Az adó 1%-áért és az adományokért jobban kampányolnak, mint a kutyák gazdihoz kerüléséért :/

2017. jún. 9. 10:37
 3/25 A kérdező kommentje:
Csak szegény most a kis jó után újra utcára kerül, én is szívesen befogadnám, csak alig vagyok otthon. :/
2017. jún. 9. 10:41
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

Én imádom az állatokat, de sajnos én is allergiás vagyok a szőrre.

A szülői háznál van kutya, macska, amikor hazamegyek szedem a teljesen ártalmatlan allergiagyógyszert és nincs semmi probléma.

Nem foglalkozom a kutyussal 0-24-ben, de egy-egy simogatás még így is belefér.

2017. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Irj facebookon kisebb menhelyeknek vagy alapitvanyoknak.

Tetovalt allatmentok, allat es ember stb

Tuti, hogy valaki befogadja majd!!

De utcara semmikepp ne tegyetek ki, meg az is jobb ideiglenesen ha nalad lenne keves foglalkozassal.

Az utcan beteg lehet, ehes es szomjas, elutheti egy auto barmi..

2017. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
posztoljátok ezerrel! Valaki be fogja fogadni! esetleg írd oda a poszthoz hogy ha valaki nem fogadja be, utcára kerül a kutyus mivel a menhelyek sem foglalkoznak vele .
2017. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten vagy közelében laksz, próbáld meg a REX-éket vagy még inkább a NOÉ-t. Szerintem ez utóbbi be fogja venni.
2017. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
2017. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
11%
Kicsi a kert... De a kennel a menhelyen jobb lenne, ugye? Azt értem, hogy gazdát keresnek neki, de miért gondolják azt, hogy jobb lenne neki menhelyen, mint otthon a picike kertben? Persze sétáltatni kell. Lehet panaszkodni, hogy persze a menhelyek az egy százalékot nagyon tudják gyűjteni, de akkor is csak úgy lenne hely a kutyának, ha egy másikat örökbeadnak vagy elaltatnak. A mengelyeknek napi szinten kell olyan és még súlyosabb problémákat megoldaniuk, mint az ismerősödék helyzete.
2017. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Az udvar azért nem megoldás mert akkor a kislány nem mehet ki egész nyáron az udvarra, mert kb annyi az udvar, hogy van egy medence egy kis lekövezett rész (hintaágy, asztalok, székek stb) meg egy kb 5×10m-es füves rész. Tehát a kutyát nem lehet elzárni sehova. Határ mellett élnek, élünk tehá osztjuk itt is ott is, de még semmi. Holnap jön haza a kislány(nagyinál van) addigra ki is kéne mindent takarítani ahol a kutya van/volt. Ma megpróbálják így a menhelyen, hogy tényleg utolsó esély. Hátha.
2017. jún. 9. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!