Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya pórázon vagy kutya...

Kutya pórázon vagy kutya szabadon?

Figyelt kérdés

A cím kicsit megtévesztő. A valódi kérdésem az, hogyha megtanítom a kutyámat, hogy rendesen, mellettem sétáljon (ahogy az a nagy könyvben meg van írva :D) akkor árt neki ha néha mégis szabadon engedem? Például városban kezdődik a séta tehát mellettem kell jönnie, mint minden jól nevelt kutyának. Aztán beérünk egy földesútra ahol csak elvétve találkozunk kocsival. Ha ilyenkor leveszem a pórázd és engedem, hogy elöl menjen, szaglásszon stb. Akkor összezavarom őt vagy érteni fogja, hogy ettől még nem lesz dominánsabb csak most szabadon engedtem..

Remélem érthető a kérdés, köszi a válaszokat!



2017. jún. 10. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én így sétálok a kutyámmal, nem lett tőle problémásabb. Ha kiértünk oda, ahol elengedem, akkor leültetem, leveszem róla a pórázt, majd mondom, hogy mehet. Hazafelé csak behívom, ráteszem és megyünk, de szerintem összekapcsolja, hogy pórázon másként kell jönnie, és póráz nélkül szaladgálhat. Én legalábbis nem problémáztam ilyenen.
2017. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Én kutyám nagyon szépen tud mellettem sétálni póráz nélkül, mert mindig elkísér a sarki kisboltba durván 300 méterre a háztól, és sosem adok rá pórázt és mindig megvár türelmesen a bejárat mellett. Ettől független ha sétálni megyünk kapja a pórázt szigorúan mert hiába tud viselkedni, sosem lehet tudni mi lesz, én meg nem fogok utána rohanni több száz métert, illetve kitudja mikor ugrik ki véletlen egy autó elé, vagy meglát egy vadállatot és mikor rohan utána be a sűrűbe.
2017. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A miénk sem zavarodott össze tőle, pórázon szépen jön, ha elengedem, tudja hogy mehet, ha hívom, jön vissza.

De amióta divat lett nálunk, hogy a vadászok a gazda mellől lövik ki a kutyát, azóta nem szívesen engedem el, csak ha 100% biztos helyen vagyunk.

2017. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekik ez is természetes állapot hogy bóklásznak olyankor a gazdi előtt!, mellett, mögött....állítólag 15 m-nél nem mennek messzebb, én mondjuk ezt nem mertem még kipróbálni:) fontos hogy behívható legyen az eb!! Ja, és ha elkezdene előtted futni és nem jön vissza te meg utána futsz vigyázz azt hiszi játszotok!:))) ilyenkor az ellenkező irányba kell elindulnod. Nálam bevált:D...de azóta nem engedem 10 m-nél messzebb....szagot kap aztán se lát, se hall:)
2017. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog összezavarodni tőle. Szépen meg fogja tanulni hogy mikor kell melletted mennie és mikor mehet szabadon.

Sajàt példa:

1. Szüleim kutyàja. A faluban póráz nélkül sétál, de két méterre nem megy el szüleim mellől. Ha kiérnek az erdőbe, onnantól tudja hogy mehet előre ameddig akar.

Sőt, van olyan hogy szüleim nem érnek rà sétáltatni, akkor a 73 éves, nem túl egészséges mamám viszi el. Csakis pórázon mert elengedni ő nem meri. Az erdőben se. A kutya gyönyörűen megy mellette. 5 éves nagytestű kutya.

2. Nagyszüleim kutyàja. Őt nem valami gyakran sétáltatjàk (kertes ház) de papám azért néha elviszi. Pórázon szépen megy a kutya, és ha elengedi akkor is ott marad a közelében. Viszont, ha tesóimmal mi visszük néha el sétálni, mi "megengedjük" neki hogy az erdős részen előrefusson ameddig akar. Tudja hogy akkor mehet. De ha papám viszi, mellőle nem merne elmenni. 8 éves közepes keverék.

3. Sajàt kutyám. Még tanulja a pórázon sétálást, de viszonylag szépen jön. Ha pl a patakparton vagy erdős részen elengedem, mindig előttem megy 5-20 méterrel. De sosem menne el. Aztán ha szólok neki, akkor tudja hogy állj, vége a futkározásnak, teszeme rá a pórázt, és újra viszonylag szépen sétál mellettem. 7 hónapos nagytestű.

2017. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normális :) forgalmas helyen pórázon, parkban szabadon, mi is így sétálunk
2017. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én németjuhászom is szépen sétál láb mellett pórázon és anélkül (utóbbit általában csak kutyasuliban, vagy réten/erdőben gyakorlás céljából szoktuk használni). Ha meg kimegyünk a pusztába, akkor egy "mehetsz" vezényszóval elengedem és akkor tudja hogy bóklászhat, de ha hívom visszajön. Ezzel nem zavarod össze.
2017. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez milyen kérdés már... Szerinted te lennél az első, aki ezt így csinálja? Szerinted minden kutya, akit szabadon engednek, automatikusan átveszi a vezetést? Eleve ez a falkavezér dolog nem úgy működik, hogy az egész életed a kutya fölötti diktátorkodással telik, különben ő lesz a főnök és elharapja a torkodat.
2017. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mentek a zöld pacsik :)

Kedves utolsó! Azt hiszem kicsit félreértettél, természetesen nem gondolom ezt...

2017. jún. 11. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!