Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy fagyállót ivott a...

Lehet hogy fagyállót ivott a kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza pár nap kirándulás után, és azt vettem észre, hogy a kutyánk kiszökött a helyéről, és az udvarunkon egy fagyállós ablakmosó folyadéknak le van rágva a kupakja, és meg van rágva a flakon szája. Ha jól tudom, az üvegben hígítva volt a folyadék. Nem tudom, hogy ivott-e belőle, vagy csak rágcsálta a műanyagot, de egy olyan 2dl hiányzik belőle, csak egy kicsi maradt az alján. Reménykedem benne, hogy a maradék csak kifolyt. Néztem, jelenleg nem látok a viselkedésén semmi szokatlant, de ahogy írtam, ~3 napja nem voltunk itthon, nem tudom mikor szerezhette meg. A szüleimnek a reakciója az volt, hogy ők aztán ma már nem fognak rohangálni vele sehova. (Ami egyértelműen egetverő hülyeség, ezt nem kell mondani.) Viszont gyorsan rákerestem, Debrecenben állatorvosi ügyelet hétvégénként egyébként is csak 14 óráig van ahogy én láttam.


Szerintetek mi a teendőm? Mivel nem tudom, hogy ez pontosan mikor történhetett, elég ha csak figyelek, hogy vannak-e viselkedésbeli változások, vagy valamit azonnal cselekednem kéne? Abban se vagyok biztos, hogy tényleg ivott-e belőle. Máskor is meg szokott rágni mindenféle műanyag palackot, függetlenül a tartalmától. Esetleg tudja-e valaki, hogy Debrecen környékén ilyen esti órákban lehet-e valahova fordulni? Egy közepes testalkatú labrador kutyusról beszélünk.

Minden válaszért nagyon hálás vagyok.



2017. jún. 11. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

kizártnak tartom, hogy megitta volna, mivel az állatok szaglása remek, és csak a "tiszta", legalábbis természetes vízből isznak


amúgy valami tünete csak lenne, ha ivott volna belőle...

2017. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld a tüneteket: bágyadtság, nyáladzás, hányás, dülöngélés. Ha bármelyiket észreveszed, azonnal doki!
2017. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A tiszta etilén-glikolt simán benyalják, mert édes. Egy szélvédőmosóban valószínűleg vannak rossz ízű adalékok ennek elkerülésére, de ennek ellenére elképzelhető sajnos.


Először is nézd meg az összetételt, mert nem biztos, hogy van benne etilén-glikol, nem minden szélvédőmosóban van. A hűtőfolyadékok a gázosak inkább ebből a szempontból. Ha van benne, számold ki, mennyit fogyaszthatott belőle maximum, ha az egészet benyalta, ami hiányzik. 4,4 milliliter/testtömegkilogramm a kutyák m8n8mális halálos dózisa, ez azért nem kevés, egy 25 kilós labradorra 1,1 deciliter, de etilén glikolból, amiből lehet, hogy csak 5% van a szélvédőmosódban, amiből ugye max 2 decit fogyasztott a kutyád, azt mondtad. Meg kell nézni.

[link]


A kezelés amúgy intravénás etanol oldat.

2017. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Első, pont azért szeretnek fagyállóval átitatott falatokat eldobálni mérgezés céljából, mert alapjáraton szagtalan/édeskés illatú és édeskés ízű, így tök simán rákapnak a kutyák, macskák. Viszonylag gyorsan megjelenhetnek a tünetek, első sorban a vesét teszi tönkre az etilén-glikol. Embereknél ellenszere alapjáraton az etil-alkohol (de nem fogja megoldani a gondot, csak időt lehet nyerni vele), kutyáknál nem tudom, hogy ugyanígy működnek-e a dolgok. Ha gyanítod, hogy beleivott, vidd el állatorvoshoz, nem jó móka ez a mérgezés. A környékünkön volt egy goldi, aki felnyalt fagyállós falatot (csak később derült ki) és gyorsan belepusztult. Jobb félni, mint megijedni.
2017. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megnéztem, etilén-glikol tartalmú. Vinném én szívesen dokihoz egyből, de nem igazán tudom, hogy hova kéne. Egy gyors google annyit hozott, hogy Debrecenben az ügyelet délután kettőig volt. Akkor igaz nincs más, mint kivárni a holnapot? Tehát akkor úgy is irány a doki, ha eddig még nem produkált semmi egyértelmű tünetet?
2017. jún. 11. 19:36
 6/17 anonim ***** válasza:

+3630/5659255

Ezt a számot próbáld, elvileg az éppen ügyeletes városi állatorvos fogja felvenni. De még nem próbáltam vészhelyzetben, de biztosan reagálnak, olyan nincs, hogy ebben az időszakban nem fogadnak.

Ha nem, akkor privátban küldok számot, az én dokim ilyenkor is fogad, csak 12 ezer az ügyeleti pótdíja. De nem Debrecen, a környékén van, úgyhogy nem írom,csak ha nincs más megoldás.

Mindenképp vigyétek el még ma orvoshoz és az ilyen veszélyesebb folyadékokat tároljátok biztonságos helyen.

Amúgy 3 napra egyedül szoktatok hagyni a kutyát?Nem nézett rá senki?

2017. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egy ilyet találtam: debreceni városi kisállat ügyelet 3630/5659255, ez elvileg ott csörög, aki épp ügyeletes.
2017. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja, látom #6 megelőzött :)
2017. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#6 - szomszéd etette, de nem nagyon szereti a kutyákat, így próbált csak azzal foglalkozni, hogy kaját és vizet adjon neki a kerítésen keresztül. Köszönöm a számot.


Mindenkinem köszönöm a segítségét, de közben úgy néz ki, hogy még ha találok is ügyeletet itthon, nem fogom tudni elvinni. Nincs se saját kocsim, se pénzem, és hiába magyarázom az itthoniaknak, hogy 80% hogy semmi baja, de ha balszerencsénk van, akkor azt ki kell vizsgáltatni, és nincs vesztegetni való idő, egyszerűen nem hajlandóak tudomást venni róla.

2017. jún. 11. 19:54
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként rosszul mondtam, 53%-os etilén-glikol hűtőfolyadékról van szó. :/
2017. jún. 11. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!