Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy fagyállót ivott a...

Lehet hogy fagyállót ivott a kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most jöttünk haza pár nap kirándulás után, és azt vettem észre, hogy a kutyánk kiszökött a helyéről, és az udvarunkon egy fagyállós ablakmosó folyadéknak le van rágva a kupakja, és meg van rágva a flakon szája. Ha jól tudom, az üvegben hígítva volt a folyadék. Nem tudom, hogy ivott-e belőle, vagy csak rágcsálta a műanyagot, de egy olyan 2dl hiányzik belőle, csak egy kicsi maradt az alján. Reménykedem benne, hogy a maradék csak kifolyt. Néztem, jelenleg nem látok a viselkedésén semmi szokatlant, de ahogy írtam, ~3 napja nem voltunk itthon, nem tudom mikor szerezhette meg. A szüleimnek a reakciója az volt, hogy ők aztán ma már nem fognak rohangálni vele sehova. (Ami egyértelműen egetverő hülyeség, ezt nem kell mondani.) Viszont gyorsan rákerestem, Debrecenben állatorvosi ügyelet hétvégénként egyébként is csak 14 óráig van ahogy én láttam.


Szerintetek mi a teendőm? Mivel nem tudom, hogy ez pontosan mikor történhetett, elég ha csak figyelek, hogy vannak-e viselkedésbeli változások, vagy valamit azonnal cselekednem kéne? Abban se vagyok biztos, hogy tényleg ivott-e belőle. Máskor is meg szokott rágni mindenféle műanyag palackot, függetlenül a tartalmától. Esetleg tudja-e valaki, hogy Debrecen környékén ilyen esti órákban lehet-e valahova fordulni? Egy közepes testalkatú labrador kutyusról beszélünk.

Minden válaszért nagyon hálás vagyok.



2017. jún. 11. 19:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Legalább hívd fel a számot és kérdezd meg,hogy mit javasolnak.

Ha most nincs semmi jele,hogy mérgezett lenne, akkor talán reggelig kibírja..De el kéne vinni, nem játék..:(

Én tuti addig mondanám a szülőknek,amíg el nem visszük.

2017. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Persze, felhívtam a számot egyből ahogy írtátok. Azt mondták, hogy kimutatni ők se tudnák, a legjobb amit tudnának, hogy sós oldattal kezelik több napon át.
2017. jún. 11. 20:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Az nagyon nem jó, ha abból benyalta azt a két decit, abból komoly baj is lehet, ez már a halálos dózis körül van. Én felhívnám a számot és elvinném taxival vagy akár tömegközlekedéssel, elvégre Debrecenről beszélünk, nem a senkiföldjéről. Persze ha nincs pénz... De felhívni akkor is felhívnám.
2017. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát, most erre mit mondjon az ember, azt talán mégse tanácsolnám, hogy adj neki alkoholt orálisan 2 napig, mert a végén azzal nyírod ki. Reménykedj, hogy csak belenyalt, de nem ízlett neki és csak elpárolgott.
2017. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A szám egy hajdúnánási rendelő volt. Még ha Debrecenről is lenne szó, taxi se játszana, arra sincs pénzem saját részről. Tényleg annyit tudok csinálni, hogy megvárok valamilyen tünetet / reménykedek, hogy nem lesz semmi. Már kb. Egy órája non-stop vitatkozunk itthon, de eredménytelenül, nem viszik sehova. Tudom, ez nem tartozik rátok/érdekel titeket, csak gondoltam leírom, hogy teljes legyen a sztori. Köszi mégegyszer a tanácsokat.
2017. jún. 11. 20:34
 16/17 anonim ***** válasza:
Debrecenben van 0-24es ügyelet. Vagy a NetVetben, vagy a Vezér állatorvosi rendelőben!
2017. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na, jól van az eb?
2017. jún. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!