Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap csirkefarhátat evett a...

Tegnap csirkefarhátat evett a kutya, ma 2x hányt. Attól lehet?

Figyelt kérdés

Gondoltam legyen egy jó napja a kutyának, vásárláskor beszereztem egy kisebb csirkefarhátat amit jó ízűen el is rágcsált. Napközben kevés csirkemell nyesedéket evett (tényleg csak pár falatot, ami a vasárnapi ebéd készítése közben felgyűlt), meg egy kevés nyers tojást (ezt evett azelőtt is, nem volt baja tőle).

Vacsorára a napi tápadag felét kapta csak meg gondolván, hogy úgyis eleget evett napközben.

Hajnalban rakott egy irdatlan büdös szeretetcsomagot, amit feltakarítottam, de a kutyán még érezni a szagát.

Erre most megint idehányt egyet, és ez is eszméletlen büdös.

Aggódjak? Elvitessem délután dokihoz a párommal? Vagy csak túl sok volt neki a farhát? Csak erre tudok gondolni, hogy az cseszte szét a gyomrát, mert a többi tételt ette már máskor is.

Illetve úgy gondoltam, ma tartunk egy plussz koplalónapot, hogy kiürüljön belőle minden...vagy ez rossz ötlet?


(Kérlek ne szedjetek szét, úgy tudtam a csirkefarhátat sokan adják a kutyájuknak kiegészítésként, nem gondoltam hogy gond lesz belőle.)


2017. jún. 12. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Tápos kutyádnak betett a farhát.

Másoknak nem érzi meg a gyomra a pluszban adott farhátat a táp mellé, a tiednek viszont nem volt jó.

A koplaló nap okos gondolat.

2017. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

Enyém is okádik meg f.sik egy napja de ma evett reggel, ő már habosat hányt ez attól van hogy éhezett..most szoktatjuk át a tápra és sztrájkol néha a selyemsonka, virsli jobban bejött neki:D......lehet a melegtől is ne adj neki nyers tojást ilyenkor szerintem, én a húst is meg szoktam főzni simán lehet szalmonellás:(...valszeg túl sokat evett vagy hirtelen én is csak pár falatot adtam neki. Inni igyon az a lényeg!! Szőnyegek felcsavarva, szoba sterilizálva nekem az ágyamra rakott csomagot:D:((

Amíg nem lázas, bágyadt hagyd, de ha nem iszik akkor figyeld!

2017. jún. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Iszik, azzal nincs gond. A szalmonellától nem félek, friss volt a tojás, és egyből elvettem azt amit meghagyott, nem ehetett romlottat/állottat.

A szőnyeg feltekerés jó ötlet, szívbaj kerülgetne, ha arra jönnék haza este, hogy odahányt, ágyra nem engedjük :D


Akkor ma koplal egyet, remélem helyrejön. Köszi a válaszokat, legközelebb óvatosabb leszek az új kajákkal.

2017. jún. 12. 10:39
 4/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyám gyomra nem bírta a csontot. Pici korától kezdve öreg koráig, ha 5 cm-nél nagyobb vagy több csontot kapott másnap reggel kihányta. Imádta a csontot, bármennyit megevett belőle, de nekünk kellett rá vigyázni, mennyit kap. Pedig közepes testű abszolút keverék kutya volt, szó sem volt túltenyésztésről.
2017. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

2#-es vagyok, a csont is lehet még, igen, a baj forrása.

Szoktak maguktól is néha koplalni az ebek..:) az nem árt nekik. ha nagyon éhes főtt rizst, sovány husit adj neki de keveset egyenlőre!

2017. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nyersen adtad? Hozzá van szokva? Az enyéim többnyire tápot esznek, ha túl zsírosat adok nekik, attól ők is hánynak néha. A farhát elég zsíros szokott lenni, nem az volt a gond? Ha büdös, és ragadós volt a hányadék, akkor a zsírtól lehet.
2017. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Miénk is keverék, tacsi-yorki, bár ő amúgy is hajlamos kihányni ismeretlen dolgokat...
2017. jún. 12. 11:34
 8/17 A kérdező kommentje:

Nyersen kapta, szokott csontos húsokat kapni, nyersen is, főzve is. Szerintem is a zsírosabb részei tették be neki a kaput.

A végterméket nem nagyon néztem meg, igyekeztem minél előbb megszabadulni tőle.

2017. jún. 12. 11:37
 9/17 anonim ***** válasza:
12%

.igen bizti az enyém is /2-es vagyok még mindig/ tegnap csirkecombot evett előtte meg májas kaját egy dobozzal:D

5 kg-os kutya neki is betett szerintem. egyszer kiszámoltam mennyi az a párizsi mennyiség amit anyám ad neki :((( durva volt az jött ki hogy egy embernek fél kg-t kéne elfogyasztania ugynabban az arányban:D ! Brrr.

2017. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13%

Nekem mennyiségre nagyon soknak tűnik amit adtál, vagy adsz neki.

Egy yorki keveréknek, ráadásul napi 4x!


A kutyák mája, hasnyálmirigye nagyon érzékeny.

Ha holnapra nem lesz jól, akkor holnap okvetlenül vidd állatorvoshoz, mert nekem kutyám is így ment el, (túletetéstől) hogy úgy gondoltam csak gyomorrontás és 3-ik napra mire vittem, már késő volt.

2017. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!