Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás problémák?

Sétáltatás problémák?

Figyelt kérdés

A hétvégén voltunk először sétálni a kölyökkutyámmal. Ő egész rendesen viselkedett, de az egész utca zengett, mert a kertek 90%-a előtt elmenve acsarogtak a kutyák az enyémre (ő egyszer-kétszer visszaugatott, nem mindig, de látszott, hogy stresszelik) - értem én, hogy szerencsétlenek be vannak zárva (EGYETLEN ember szokott csak kutyát sétáltatni a környéken), de ez így elég kellemetlen volt, főleg a kutyámnak. Sajnos kocsival nem tudom messzebb vinni, mert hányós (gyógyszer mellett is), és ahhoz, hogy nyugisabb övezetbe kerüljünk, min 30 percet kellene ilyen közegben sétálnunk (csak oda).

A többi kutya megszokja, ha rendszeresen elviszem előttük? (De a sajátomat sem akarom "kínozni", mert így nem élvezet neki a séta) Vagy mi mást tehetnék? (Kutyaiskolába járunk, ott tud "bandázni", de az egy héten csak egyszer van, nem szeretném csak a kertben tartani)

Próbálgassam még? (Más útvonal nem jön szóba, sok a zsákutca, és vannak utcák, ahol kutya nélkül sem lehet normálisan végigmenni.)



2017. jún. 12. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A többi kutya MINDIG ugatni fog, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Azt viszont meg tudod tanítani a kutyádnak, hogy ne vegyen tudomást az ilyen kerítés mögött "anyázókról". Írtad, hogy jártok kutyasuliba, ott meg fogják ezt nektek tanítani. Mi legalábbis tanultuk.
2017. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egy csomó mellett most is elment vagy csak 2-3-at ugatott. De láttam, hogy kivan tőle és fél.
2017. jún. 12. 11:23
 3/21 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szoknia.

Mi menhelyről hoztunk el egy beszarit, az elején még az utca zajaitól is félt, ha ilyen általad leírt kerthez értünk, kilőtt előre és menekült, vagy akár az út felé is elindult.

Kutyasuli helyrehozta, ma már meg sem húzza a pórázt, de látszik rajta hogy feszült.

2017. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Hozzá fog szokni a kisérő koncerthez.

Egyetlen visszaszólást se engedélyezz neki.Igyekezz magadra terelni a figyelmét.

2017. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan hozzá fog szokni az ordító kutyákhoz, főleg, ha következetes vagy. Visszaugatni semmi képen se hagyd, mert, ha kiharap egy kutya, akkor meg is sérülhet.


A többi kutya pedig sajnos nem fog leszokni róla... Szegényeknek ez a legnagyobb happening az életükbe és ez egy iszonyúan önjutalmazó cselekvés. -> ugatnak rátok, mit betolakodókra és ti elmentek->elérték a céljukat.

Sajnos ezt tapasztalatból írom. Bár már felénk egyre többen jönnek rá, hogy nem kell nekik kutya (a régi halála után), mert nem foglalkoznak vele és szétszedi a kertet.

2017. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Bombabiztos szemkontaktus, figyelj parancsszó megtanulása az elsõ, amit tehetsz. Ha nem ugat vissza, jutalmazd falattal, vagy azzal, amit szeret. Ha már megy a szemkontaktus, akkor azért jutalmazd nagyon, ha ugatás helyett rád figyel. Ha ugatna, irányítsd magadra a figyelmét és AZT jutalmazd. Elõször kertben gyakoroljatok, ha Ott nagyon megy minden, akkor nagyobb a siker esélye ingerek között is. Ezzel végül megtanulja ignorálni a zajos kutyákat. Hogy kicsit könnyebb dolgod legyen, Otthon lehet egyet labdázni, kötelet húzni, stb, hogy ne kirobbanó energiával kelljen neki koncentrálnia.
2017. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

Meg fogja szokni.

Egyébként én napi 3 órát mozgatom őket, illetve heti 3 sport nap, mikor kicsit jobban megerőltetem őket testileg és agyilag is, viszont ha hullafáradtan menni sem bírnak, ha rákezd a szomszéd kutya, ők is bevédik a területet. Nagyon sok baj volt a kutyáimmal, de egy jó sulit találva mára megszűntek ezek :) és a kiképző mondta, hogy valamilyen szinten normális a házőrzés, az a lényeg, hogy ki tudd zökkenteni, akár kívül vagy, akár belül. Az én kutyámmal sem tudtam sétalni, kész katasztrófa volt, na de az enyém félelmében ki is támadt, de most már csak néha napján nyüsszög, meg kicsit tempósabban megy, de egyébként megszokta.

2017. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne erőltesd ezt a sétáltatás dolgot, főleg ha az összes neveletlen utcabéli dög arénázik, amikor elmész a kutyáddal előttük.

Értem én, hogy neked a sétáltatás a legnagyobb gondod, de gondolj azokra a lakókra is, akik azokban az utcákban laknak, amerre ti járkáltok !

Szerinted mekkora öröm ezt nap mint nap menetrendszerűen elviselni azoknak, akik mondjuk a csendért, meg a nyugalomért rajonganak, nem a kutya hörgésért ?

2017. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy neked a sétáltatás a legnagyobb gondod, de gondolj azokra a lakókra is, akik azokban az utcákban laknak, amerre ti járkáltok !"


Tehát akkor ki se menjen az utcára senki, mert MÁSNAK a kutyája elkezd őrjöngeni, ami zavar MÁSOKAT? Mi köze a kérdezőnek ehhez? Ha Pistikét zavarja, hogy a Béla kutyája ugat, rendezzék le egymás között, nehogy már más hibája legyen...


Kérdező, ne foglalkozz a kutyákkal, a tiéd idővel majd megszokja, az meg hogy ez a szitu van, nem a te szégyened...

2017. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

"Kérdező, ne foglalkozz a kutyákkal, a tiéd idővel majd megszokja, az meg hogy ez a szitu van, nem a te szégyened..."


Igen az egy másik kérdés, hogy többi a kutya gazdája miért nem képes megnevelni a kutyáját. Ez valóban nem az ő szégyene.

Ettől függetlenül én azt továbbra sem értem, hogy a sétáltatónak hogy a fenébe nem tűnik fel, hogy konkrétan ő meg a vezetett kutyája idézik elő azt, hogy az egész utca kutya őrjöngéstől hangos.

Lehet kutyát sátáltatni számos más helyen is, ahol nem esik áldozatul az ő hobbijának a mások nyugalma.

Elmondta, hogy van kocsija, csak behány a kutya az autózáskor. Én meg azt mondom, hogy majd megszokja azt is.


Nem vagyok kutya gyűlölő, de mélységesen felháborít az a fajta állattartási morál, ami manapság igen durván elharapódzott.

Ez a "vagyok én, meg a kis kedvencem és mindenki más le van tojva" mentalitás nagyon komoly ellentéteket szül azokban az emberekben, akinek nem ez a hobbi ideáljuk.


Leginkább ahhoz az önző divathoz hasonlítanám, ami régen a dohányzók körében uralkodott el. Fújták a füstöt ahol csak lehetett, abszolut nem törődve azzal, hogy ez másokat meg zavarhat.

2017. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!