Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatás problémák?

Sétáltatás problémák?

Figyelt kérdés

A hétvégén voltunk először sétálni a kölyökkutyámmal. Ő egész rendesen viselkedett, de az egész utca zengett, mert a kertek 90%-a előtt elmenve acsarogtak a kutyák az enyémre (ő egyszer-kétszer visszaugatott, nem mindig, de látszott, hogy stresszelik) - értem én, hogy szerencsétlenek be vannak zárva (EGYETLEN ember szokott csak kutyát sétáltatni a környéken), de ez így elég kellemetlen volt, főleg a kutyámnak. Sajnos kocsival nem tudom messzebb vinni, mert hányós (gyógyszer mellett is), és ahhoz, hogy nyugisabb övezetbe kerüljünk, min 30 percet kellene ilyen közegben sétálnunk (csak oda).

A többi kutya megszokja, ha rendszeresen elviszem előttük? (De a sajátomat sem akarom "kínozni", mert így nem élvezet neki a séta) Vagy mi mást tehetnék? (Kutyaiskolába járunk, ott tud "bandázni", de az egy héten csak egyszer van, nem szeretném csak a kertben tartani)

Próbálgassam még? (Más útvonal nem jön szóba, sok a zsákutca, és vannak utcák, ahol kutya nélkül sem lehet normálisan végigmenni.)



2017. jún. 12. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Hát én meg pont leszarom más kutyáját. Ha én meg tudom nevelni az enyémet h ne ugasson, akkor tegye meg más is, vagy ne nyavalyogjon h nincs csend. Ennyi :)


Furcsa, ez a szarok a kutyámra csak otthon megy, itt eg ugatot sem láttam, pedig mér fél éve kinn élek. Ja, hogy itt aki vállal kutyát, az meg is neveli... otthon sem ártana, ha ez lenne a mentalitás, és akkor talán nem lenne hangos az utca.

2017. jún. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Furcsa, ez a szarok a kutyámra csak otthon megy, itt eg ugatot sem láttam, pedig mér fél éve kinn élek. Ja, hogy itt aki vállal kutyát, az meg is neveli... otthon sem ártana, ha ez lenne a mentalitás, és akkor talán nem lenne hangos az utca."


Maximálisan egyetértek.

Itthon ezen a téren nagyon rossz a helyzet. Különösen városi viszonylatban uralkodott el az, hogy kell a kutya mindenáron, de a velük való foglalkozás csak addig terjed, hogy megveszik a házi kedvencnek a legdrágább kutyatápot, amit a TV-ben reklámoznak, aztán a kutyatartó meg van győződve arról, hogy ő milyen jó gazda.


Hihetetlen pl. hogy a szomszédomban élő idős házaspár kutyája úgy ront a kerítésnek, amikor a gyerekei, meg az unokái érkeznek, vagy távoznak, mintha betolakodó, vagy rablógyilkos akarna bejönni. Közel tíz éve van itt a dög és ez alatt nem sikerült leszoktatniuk erről. Szerintem nem is akarják. Nem nézik ki a saját kutyájukból, hogy különbséget tud tenni ember és ember között.


A másik "kedves kutyás szomszéd" amikor felhívtam (több év után elszakadt a cérna), hogy baromira zavar, hogy a kutyája minden ok nélkül kiáll a domboldalba és ordít órák hosszat minden nap, meglepő dolgot válaszolt: "Higgye el, minket is zavar". De az nem fordult meg a korlátolt agyában, hogy talán tenni kéne valamit.

Amikor én mondtam neki pár ötletet, azokat mind elutasította. A helyzet azóta sem javult érdemben. Neki joga van neveletlen kutyákat tartani, nekem nincs jogom a nyugalomhoz....

Rengeteg példát látni a környezetemben a fentiekre, de sajnos legtöbbje rossz példa.

Ez ma a magyar kutyatartási helyzet.

2017. jún. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kutyások !


Köszi a lepontozást !

Bár szerintem ennek semmi jelentőssége.

Érdemi vitára nem vállalkozott senki, mert valahol mélyen ti is tudjátok, hogy igazam van.

2017. jún. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Igazad van.... Ez szépen látszik a 39%-odon is 😂
2017. jún. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ismered ezt a mondást:

"Egyél te is tehénszart, hiszen 10 milliárt légy nem tévedhet !"


Ezt csak arra vonatkozólag mondom, hogy amit sokan bizonygatnak, közel sem biztos, hogy úgy is van.


Ahogy írtam is fentebb az itteni %-os értékelés nem mérvadó számomra.

2017. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Ezt csak arra vonatkozólag mondom, hogy amit sokan bizonygatnak, közel sem biztos, hogy úgy is van. "

Valószínűleg tapasztalatból beszélnek, és valószínűleg nem véletlen, hogy mindenki ugyanazt írja le.

2017. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves Cort!


Akkor én sem mehetek ki az utcára? Nem mehetek el bevásárolni? Nem jöhetek haza gyalog csak kocsival? Mert a kutyák akkor is őrjöngenek, ha kutya nélkül egy gyalogos megy el az utcán. Az utca közterület, jogom van használni, akár kutyával, akár kutya nélkül. Vagy gyalog se menjek arra , hiába van arra dolgom, mert elmegyek a házuk előtt, és akkor az Ő kutyájuk zajong és esetleg ezzel ÉN megzavarom ŐKET? Ne haragudj, de ez a gondolatmenet számomra nevetséges és elfogadhatatlan!

(Azóta egyébként beteg voltam, így hanyagoltuk a sétát, talán a hétvégén szerzek újabb tapasztalatokat - de őszintén szólva eléggé elment tőle a kedvem:( )

2017. jún. 21. 18:53
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Természetesen nem gondolom, hogy a szabad mozgásodnak bármilyen korlátot kéne szabni, azért mert a szomszédaid nem képesek megnevelni a kutyáikat.

Ha téged még a kutyád nélkül is megugatnak a szomszédok kutyái, az különösen gázos helyzet lehet. Nem irigyellek.


Igazság szerint a többi büszke kutyatulajnak kellene elsődlegesen megnevelni a tartott jószágait. Itt jön a baj, hogy sokan csak a jogaikat hangoztatják, miszerint neki joga van a kutya tartáshoz. Az ezzel járó kötelezettségekről ugyanakkor sokan nem hajlandók tudomást venni.

Az más kérdés, hogy ha én lennék a sétáltató, ha tehetném kerülném az ilyen környékeket, de belátom, hogy neked is meg kell oldanod valahogy ezt.


Írtam pár esetet a közvetlen környezetemből, erre kaptam a lepontozást a háttérben lapuló itélkezőktől. No de nem baj, az a százalék csak a válaszok hasznosságára vonatkozik. Amiket írtam az ettől függetlenül igaz.


Nincs nekem bajom azzal, hogy valakinek éppen az állattartás a szenvedélye, csak az bőszít fel, amikor valaki mindezt úgy teszi, hogy közben egy csepp tekintettel sincs a másik emberre. Nekem azzal sincs bajom, ha valaki a szomszédban malacokat tart pedig városban lakom, csak ne kelljen korán reggel az éhes jószágok visítására ébrednem, meg ne kelljen az elviselhetetlen bűzt szagolni egész nap. Ha a gazda korrektül teszi a dolgát, akkor nincs is ebből baj.


Volt olyan szomszédom, aki csirkéket tartott és csak azért tudtam róla mert mondta.


Remélem érted, hogy mi az amin felhúztam magam egy kissé.

Nekem nem a normális kutyásokkal van problémám, hanem azokkal, akik nem hajlandók másokról tudomást venni.

Végül is ez a lényeg, túl sok egyebet nem tudok ehhez hozzáfűzni.

2017. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Cort, szerintem te a legelső kommented miatt lettél lepontozva, mert azzal szépen megalapoztad a rólad kialakított véleményt a továbbiakban.

Valljuk be, azt tanácsolni a kérdezőnek, hogy ne sétáltassa a kutyáját, inkább legyen tekintettel a többiekre, kissé nevetséges. De látom közben te is beláttad, hogy nemigen tud mit kezdeni a kerítés mögött őrjöngőkkel.

2017. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nálunk még tartja magát az a felfogás kertes házaknál, hogy ---azért van a kutya, hogy ugasson--- Persze, ha túlzásba viszi az ugatást, vagy olyankor ugat, amikor a gazdái éppen pihiznek, akkor már mindjárt elítélendő az ugatás okozója, mindegy, ki és mi az.

Tőlünk nem is olyan messze, nincs ugatás. Ha ugat a kutya, felszólítják, gondoskodjon róla, hogy ne ugasson. Nem is az udvaron van egész nap házat őrizni. Aki ott kutyát tart, az magáért a kutyáért teszi, nem a javai védelmére veszi meg.

2017. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!